› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

2 lutego upływa termin na złożenie pierwszych PIT-ów

prawo i podatki ponad rok temu    29.01.2015
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
2 lutego upływa termin na złożenie pierwszych PIT-ów

2 lutego 2015 r. upływa termin na złożenie zeznania przez podatników rozliczających się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych - przypomina Urząd Skarbowy w Elblągu.

Podatnicy, którzy rozliczają się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, czyli osoby prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą oraz osiągające przychody z tzw. najmu prywatnego, powinny złożyć do 2 lutego 2015. swoje deklaracje powinni również złożyć podatnicy rozliczający się na zasadach karty podatkowej, czyli składający zeznanie PIT-16A oraz osoby duchowne składające PIT-19A.

2 lutego to również termin na złożenie m.in. PIT-11, PIT-8C , PIT-R, PIT-40, IFT-1/IFT-1R w wersji papierowej. Dotyczy to płatników którzy sporządzają i przekazują imienne informacje o wysokości dochodów podatników tego podatku dla nie więcej niż pięciu podatników (osób fizycznych) i gdy informacji tych w ich imieniu nie składa biuro rachunkowe.

Spełnienie warunku do przesyłania ww. dokumentów w tradycyjny (pisemny) sposób nie pozbawia prawa do ich złożenia za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Wybierając elektroniczną formę złożenia deklaracji do urzędu skarbowego można zyskać więcej czasu, bo w takim przypadku termin upływa z końcem lutego, a w tym roku, wyjątkowo, w poniedziałek 2 marca.

Wysyłanie zeznań PIT-28 elektronicznie

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Elblągu zaprasza podatników do wysłania drogą elektroniczną zeznań rocznych PIT-28 za rok 2014.

30 stycznia 2015r. oraz 2 lutego 2015 r. w godz. 7.30 – 15.15 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Elblągu - Sala Obsługi Podatnika, na stanowisku nr 1 i 2 z udziałem pracownika urzędu można będzie wysłać deklarację PIT- 28 za 2014r. drogą elektroniczną.

UWAGA! Osoby chcące wysłać zeznanie za 2014 rok drogą elektroniczną, powinny przygotować informacje na temat kwoty przychodu (ogółem) wykazanej w zeznaniu za rok poprzedni, tj. w PIT za 2013 r. (lub posiadać przy sobie dowód osobisty)

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.