› FIRMY
› ARTYKUŁY

45 tys. zł dla elbląskich organizacji od Grupy Żywiec

wyróżnienia ponad rok temu    25.11.2016
Maciej Markowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
45 tys. zł dla elbląskich organizacji od Grupy Żywiec fot. BR / archiwum elblag.net

Siedem elbląskich projektów otrzymało granty w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec. Łącznie kwota dofinansowania projektów wyniesie 45 tysięcy złotych, które mają przyczynić się do "wzmocnienia rozwoju lokalnej społeczności lub promocji odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu". Grupa Żywiec przeznaczyła na wszystkie 30 zwycięskich projektów sumę 180 tysięcy złotych. Wszystkie będą realizowane do kwietnia 2017 roku.

Do pierwszej edycji Funduszu Społecznego napłynęło w sumie 61 zgłoszeń. Lokalne rady postanowiły przyznać dofinansowania 30 najciekawszym projektom z czterech regionów. W Elblągu wyłoniono 7 koncepcji, w Leżajsku 10, w Warce 8 oraz w Żywcu 5. Elbląskie pomysły dostaną wsparcie w wysokości od 4725 zł do 7844 zł, a w sumie na 45 tysięcy złotych. Wybierając zwycięskie propozycje lokalne rady zwracały szczególną uwagę na to, czy realizacja przełoży się na realne działania oraz czy projekt zaangażuje mieszkańców.

- W Grupie Żywiec zależy nam na tym aby wspierać lokalną społeczność, której również jesteśmy członkiem. Bardzo nas cieszy pozytywny odbiór pilotażowej koncepcji, jaką jest Fundusz Społeczny Grupy Żywiec. Zgłoszone projekty świadczą o zapotrzebowaniu lokalnych społeczności na tego rodzaju inicjatywy. Wszystkie pomysły, które do nas spłynęły, były naprawdę interesujące, a wybór, którego musieliśmy dokonać, nie należał do łatwych. Teraz czekamy na efekty realizacji projektów a organizacje, które w tym roku nie otrzymały dofinansowania zapraszamy do udziału w konkursie grantowym w przyszłym roku - jak czytamy w uzasadnieniu kierownika działu korporacyjnego w Grupie Żywiec S.A. Magdaleny Brzezińskiej.

Wyróżnienia dla Elbląga to według Prezydenta Wróblewskiego kolejny przykład "dobrego dialogu ze społecznością":

- Browar w Elblągu należący do Grupy Żywiec jest miejscem szczególnym dla naszego miasta. To nie tylko zakład pracy, gdzie zatrudnionych jest wielu Elblążan, ale to również część lokalnego dziedzictwa. Tegoroczna edycja Funduszu Społecznego Grupy Żywiec to kolejny przykład dobrego dialogu ze społecznością i dowód na to, że wspólnymi siłami możemy zrobić więcej dla miasta. Warto podkreślić, że jednym z celów Funduszu Grupy Żywiec jest promocja odpowiedzialnej konsumpcji i sprzedaży alkoholu.

Oto 7 zwycięskich projektów z Elbląga:

- CSE Światowid: "Elbląg - to lubię" (7844 zł)

- Gmina Miasto Elbląg: "Kierunek zdrowie" (7706 zł)

- Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki: "Specjal Jazz Improwizacje" (7202 zł)

- PTTK Ziemi Elbląskiej: "Organizacja Ogólnopolskiego Forum Fotografii Krajoznawczej PTTK" (6422 zł)

- Uniwersytet III Wieku i Osób Niepełnosprawnych w Elblągu: "Z piwem za pan brat - świadoma i odpowiedzialna konsumpcja alkoholu" (6193 zł)

- Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu: "Czyste Wody - Zdrowe Ryby" (4908 zł)

- Stowarzyszenie Kulturalne Viva art w Elblągu: "10. Międzynarodowe Spotkania Artystyczne" (4725 zł)

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.