› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

5 razy TAK dla agencji pracy

aktualności 9 miesięcy temu    7.01.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
5 razy TAK dla agencji pracy

Agencje pracy to instytucje, które mają za zadanie znaleźć swoim klientom miejsce zatrudnienia, które najbardziej będzie im odpowiadało. Często jednak słyszy się niechlubne komentarze dotyczące tego typu agencji. Można wnioskować, że wynikają one z niewiedzy.

A niewiedzę, jak wiadomo, warto likwidować. Dlatego właśnie skupimy się na rzetelnej wiedzy dotyczącej agencji zatrudnienia. Czy warto skorzystać z ich usług? Czego możemy się spodziewać po tego typu współpracy? Oto lista „ZA”, które pozwolą nam spojrzeć na agencje pracy przychylniejszym okiem.

1. Agencje torują nam drogę do wielkich firm
 

Bardzo często zdarza się, że ogromne firmy, które umożliwiają wiele ścieżek intensywnego rozwoju zawodowego, szukają swoich nowych pracowników poprzez agencje zatrudnienia. Chcą w ten sposób nieco odjąć obowiązków własnym działom odpowiedzialnym za kadry. Możliwości, jakie daje praca w uznanym na rynku potentacie, są nieograniczone. Doświadczenie zdobyte w tego typu firmach może okazać się ciekawą inwestycją na przyszłość, która mocno wzbogaci nasze CV. Warto rozejrzeć się w tym celu wśród ofert agencji pracy.

2. W każdej chwili można liczyć na pomoc doświadczonych specjalistów
 

Kto zna lepiej rynek pracy, jeśli nie osoby, które budują na wiedzy o nim swoją karierę? Na to pytanie chyba nie trzeba udzielać odpowiedzi. Warto więc powierzyć im nasz los. Niech profesjonaliści zapoznają się z Twoim CV, kwalifikacjami, umiejętnościami. To oni przecież, mając za sobą lata pracy w tej branży, pomogą Ci stworzyć pakiet dokumentów, z którym niestraszna Ci będzie żadna aplikacja czy rozmowa kwalifikacyjna. To również oni znajdą dla Ciebie oferty pracy, która najbardziej będzie dopowiadała Twoim kwalifikacjom oraz wymaganiom.

3. Ty nic nie płacisz!
 

Obecne powszechnie myślenie, że to pracownik płaci prowizję agencji, jest nieprawdziwe i pozbawione podstaw zarówno prawnych jak i obyczajowych. Wynagrodzenie zarówno dla pracownika zatrudnionego przez agencje, jak i dla samej agencji pokrywa tylko i wyłącznie firma, która zleciła instytucji znalezienie rąk do pracy. Nie musisz się więc martwić o to, czy z Twojego wynagrodzenia będzie potrącana jakakolwiek należność. Odpowiedź jest jasna: nie będzie! Jeśli nie wierzysz to skontaktuj się z Agencją Pracy Lobo HR.

4. Warto być branym pod uwagę
 

Nawet jeśli na ten moment nie poszukujemy pracy, warto zapisać się do bazy agencji pracy. Dlaczego? Agencje mają w zwyczaju tworzenie list osób chętnych do pracy oraz już zatrudnionych w różnych firmach. Kiedy pojawiają się jakieś ciekawe oferty – przedstawiciele agencji kontaktują się z potencjalnymi pracownikami, by je im zaprezentować. Będąc w tego typu bazie, możemy liczyć na pierwszeństwo. A to bardzo ważne na rynku, który wciąż ewoluuje.

5. Elastyczność i dopasowanie do Twoich potrzeb
 

Często bywa tak, że przeglądamy ofert pracy i trafiamy na całkiem atrakcyjną pozycję. Okazuje się jednak, że wymiar godzin proponowany przez pracodawcę jest dla nas zbyt duży. Wtedy właśnie również warto zgłosić się do agencji. Istnieje bowiem zjawisko nazywane praca tymczasową, która nie musi oznaczać wyłącznie pracy jednorazowej. Zgodnie z ustawą o pracy tymczasowej umowa może zostać podpisana na okres do 18 miesięcy. Jeżeli jesteśmy studentami chcącymi sobie dorobić lub po prostu chcielibyśmy w danym miesiącu zarobić więcej, bo na przykład planujemy większe wydatki czy chcielibyśmy wyjechać na wakacje, a nie mamy możliwości wypracowania całego etatu, na pomoc ruszają właśnie oferty agencji pracy. Elastyczność jest dziś w cenie.

Dowiedz się także więcej o outsourcingu pracowniczym https://lobohr.pl/oferta-dla-pracodawcy/.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.