› FIRMY
› ARTYKUŁY

Będą niższe ceny w Elblągu? Wielki amerykański koncern chce przejąć nasz Carrefour

aktualności 11 miesięcy temu    29.09.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Wejście do głównej siedziby AmazonaWejście do głównej siedziby Amazona fot. Flickr.com/photos/scobleizer/ (CC BY 2.0)) 

Amerykański koncern Amazon zamierza przejąć sieć Carrefour. Tak przypuszcza specjalistyczna prasa we Francji śledząc m.in. notowania giełdowe. Gdy się to potwierdzi, klienci mogą liczyć na znacznie obniżki cen, także w Elblągu. 

Jak podała francuska gazeta „Valeurs Actuelles” amerykański koncern Amazon, o wartości prawie 400 miliardów euro najprawdopodobniej przejmie sieć Carrefour, o wartości  około 13 mld euro. 

Skąd te przypuszczenia? Otóż specjaliści zauważyli, że ceny akcji  Carrefoura na giełdzie w Paryżu zanotowały spore wzrosty. Wcześniej sieć miała problemy. 

 Firma wypracowała w pierwszym półroczu tego roku wzrost sprzedaży netto o 6,2 proc., ale jednocześnie odnotowała dwucyfrowy spadek dochodów operacyjnych. Po publikacji danych kurs akcji Carrefoura na giełdzie w Paryżu zanurkował o 15 proc., co było najwyższym jednodniowym spadkiem w historii przedsiębiorstwa. 

W związku z tym zaledwie sześć tygodni po objęciu stanowiska prezesa Grupy Carrefour, Alexandre Bompard zapowiedział, że do końca roku przedstawi gigantyczny plan restrukturyzacji firmy
- czytamy na wiadościhandlowe.pl. 

Gdy Amazon przejmuje jakąś firmę zaczyna od zmiany cen. 

Pierwszą decyzją Amazona, podjętą już w dniu formalnego przejęcia Whole Foods, było rozpoczęcie akcji obniżania cen na popularne produkty spożywcze. Po zaledwie dwóch tygodniach widoczne były pierwsze – robiące duże wrażenie – efekty tego posunięcia. Jak informował portal ESM, liczba klientów odwiedzających markety sieci Whole Foods skoczyła aż o 25 proc.

Obniżki cen, zarządzone przez nowego właściciela Whole Foods, nie były symboliczne. W niektórych przypadkach sięgały nawet 43 procent!  - przekonują wiadomościhandlowe.pl 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ EuPi
11 miesięcy temu ocena: 100%  2
Znowu ze śmiechu konie w Janowie zaczną padać! Może by tak zamiast tyle Biedronek Tesco, polską Milę i wiele innych, a nie same Biedronki, które podniosły cene i pokazuja pazurki monopolisty!
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hd
11 miesięcy temu ocena: 100%  1
Dowiedzcie się lepiej,co z tym Nordic Development na Nowowiejskiej.
odpowiedz oceń komentarz 6 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.