› FIRMY
› ARTYKUŁY

Będzie akcja promocyjna na rzecz 1 procenta

aktualności ponad rok temu    20.11.2013
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Będzie akcja promocyjna na rzecz 1 procenta fot. Nadesłane

Czy organizacje pozarządowe z Elbląga mogą liczyć na 1 procent przekazywany przez mieszkańców naszego miasta? Komu podatnicy przekazują część należnego podatku? Czy są to organizacje z regionu czy duże, znane głównie z reklam telewizyjnych? Gdzie trafia tzw. "1 procent" i jak zachęcić elblążan, aby przekazywali go na rzecz elbląskich organizacji - o tym rozmawiali dzisiaj w elbląskim ratuszu przedstawiciele blisko 40 organizacji pożytku publicznego. W spotkaniu wziął udział także wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak.

Zabiegając o 1% podatku dochodowego mieszkańców Elbląga, organizacje pożytku publicznego z terenu gminy połączyły siły by wspólnie opracować kampanię promocyjną. Do akcji włączył się także Urząd Miasta i prezydent Jerzy Wilk. Hasło pod jakim będzie prowadzona kampania oraz jej strategiczne działania mają zostać przedstawione podczas konferencji prasowej, która ma odbyć się już w grudniu.

Jak wesprzeć finansowo organizację pożytku publicznego? Wystarczy, składając zeznanie podatkowe za 2013 rok, zaznaczyć w nim nazwę oraz numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego organizacji, którą chcemy wspomóc. Resztą zajmie się już Urząd Skarbowy.

Monika Borzdyńska

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.