› FIRMY
› ARTYKUŁY

Bezlitosna rzeczywistość

ponad rok temu    29.01.2016
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Bezlitosna rzeczywistość

Rynek pracy to często twarde i bezlitosne doświadczenie rzeczywistości. Dobrze, kiedy w końcu uda się dostać zatrudnienie. Niedobrze jednak, gdy praca, którą musimy wykonywać sprawia, że każdy dzień staje się niewolniczą służbą niczym okrutne galery. Trzeba mieć świadomość, że to, co się robi i jakie kroki się podejmuje zależy wyłącznie od nas samych. I choć nierzadko pewne decyzje są bardzo trudne, to warto je podjąć, żeby dążyć do samozadowolenia i samospełnienia. Praca jest wartością, która powinna wpływać na rozwój i usatysfakcjonowanie człowieka, a te zostają osiągnięte, kiedy sami będziemy dla siebie sterem i okrętem.

Podstawowe pytanie i działanie

Zmiany trzeba zacząć od zadania sobie podstawowego pytania: „co lubię i potrafię robić najlepiej?” Odpowiedź na zadane pytanie to fundament ciekawego pomysłu na biznes, którego twórcami możemy być sami. Dalej to już tylko konsekwencja w działaniu. Własny pomysł na biznes i jego realizacja daje człowiekowi nieograniczone możliwości rozwoju. Dzięki własnej firmie to ty decydujesz co robisz, kiedy robisz, jak i z kim. Bycie sobie szefem to maksymalna kontrola przepływów finansowych. Zalety samozatrudnienia można mnożyć w nieskończoność.

Starożytna mądrość

Któż nie zna sentencji Konfucjusza, która głosi „Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu.” Trzeba więc robić to, co najbardziej odpowiada naszej osobie - to, do czego, mówiąc może górnolotnie, jesteśmy stworzeni. Może być to niełatwe zadanie, bo trudno jest niekiedy połączyć własne pasje ze sposobem zarabiania pieniędzy. I tu pojawia się konieczność wytrwałości w podjętych planach.

Dobry plan kluczem do sukcesu

Znając swoje pasje oraz dobrze szacując własne umiejętności potrzebujemy stworzyć plan. Ciekawy pomysł na biznes powinien odpowiadać na potrzeby społeczeństwa i potencjalnych klientów. Do tego potrzeba małej burzy mózgu, kartki papieru i ołówka, a następnie zapisania potrzeb, które można, używając własnych możliwości, zaspokoić. Wiele idei, które zostaną początkowo zakreślone, niekiedy ewoluują w zupełnie innym kierunku i mogą być one zalążkiem sukcesu.

Od zegarka do samochodu

Ciekawy pomysł na biznes zgodny z naszymi upodobaniami potrzebuje uporu. Któż nie zna marki samochodów Ford? Jej założyciel Henry Ford od zawsze był zafascynowany techniką i wiedział, że to w tę stronę będzie podążał. Jego pierwszy pomysł na biznes, to produkcja tanich zegarków. Jednakże, jak się później okazało, zamiłowania do technologii przekształciły się w miłość do motoryzacji. Początkowe próby kończyły się zupełnym fiaskiem i dopiero po czterdziestce Ford odniósł wielki kasowy sukces. Rzecz jasna, nie każdy z przedsiębiorców wejdzie na takie wyżyny, na jakie udało się to Fordowi, ale trzeba wyciągnąć lekcję z konsekwencji w działaniu, która niejednokrotnie przynosi wspaniałe owoce. Takich przykładów historia zna bardzo dużo.

Czas działać

Świat należy do ludzi kreatywnych, którzy potrafią łączyć realizację własnych pasji z potrzebą jaka występuje we współczesnym społeczeństwie. Kreatywność jest podstawą do wdrożenia ciekawego pomysłu na biznes, który będzie odpowiedzią na potrzeby potencjalnego klienta. Potrzeb jest wiele, trzeba je tylko umiejętnie odkryć i konsekwentnie realizować przedsięwzięty plan. Własny biznes to szansa na nieskrępowany rozwój i droga do sukcesu.

Artykuł sponsorowany.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.