› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

Biedronka wprowadza produkty ekologiczne. Zobacz co oferuje!

aktualności 11 miesięcy temu    4.10.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Biedronka wprowadza produkty ekologiczne. Zobacz co oferuje! fot. Marcin Mongiałło

Biedronka mocno poszerzyła dotychczasową ofertę produktów bio i eko, wprowadzając na półki kilkadziesiąt nowych wyrobów z tej grupy. To mocna odpowiedź Biedronki na ostatnie projekty sieci Lidla i Netto, które zakomunikowały wprowadzenie na stałe do swoich sklepów regałów z produktami biologicznymi i dietetycznymi. W przypadki Biedronki nie wiadomo ile towarów dostępnych w ramach akcji zostanie na stałe, na półkach sieci.

Jak podkreślają przedstawiciele Jeronimo Martins Polska „prawidłowe odżywianie nie jest chwilową modą, tylko coraz silniejszym trendem.” Podążając za nim, Biedronka przygotowała ofertę „5 kroków do dobrej formy”, znalazły się w niej produkty bio, wędliny z serii Nature, produkty proteinowe, zbożowe i kasze. Na osoby ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi czekają zaś artykuły spożywcze niezawierające laktozy i glutenu. Oferta obowiązuje od 2 do 8 października br. lub do wyczerpania zapasów.

Ofertę podzielono na pięć działów, czyli pięć kroków, które każdy z nas może wykonać dla dobrej formy. Pierwszy krok to jedzenie warzyw i owoców 5 razy dziennie, drugi krok podkreśla rolę śniadania jako podstawowego posiłku. Biedronka przypomina też o konieczności: jedzenia regularnych posiłków, picia minimum 2 litrów płynów dziennie oraz wprowadzeniu do diety produktów sezonowych, zbożowych i kasz.

W aktualnym asortymencie sieci znajdziemy szeroki wybór warzyw i owoców bio, produkty z serii Natura Food Bio, w tym np. pomidory krojone, pastę warzywną, tofu naturalne, a także bio jogurty, bio miód lipowy i wielokwiatowy, bio makarony, bio kasze i mąki. Klienci Biedronki będą też mogli nabyć produkty z serii Kraina Wędlin Nature, produkowane bez dodatku fosforanów, substancji konserwujących, sztucznych barwników i glutaminianu sodu, np.: szynkę wędzoną, schab wędzony, kiełbasę krakowską suchą z szynki oraz kabanosy. W ofercie znajdą się także jogurty typu islandzkiego Skyr, wody Polaris w specjalnej cenie oraz różnego rodzaju soki, np. sok pomarańczowy wyciskany Vital Fresh czy soki z nasionami Chia Vitanella.

Biedronka proponuje także szeroką ofertę produktów bez laktozy, m.in. ser w plastrach Mlekovita, jogurt kremowy FruVita, serek wiejski Delikate, mleko świeże Mleczna Dolina. W sklepach sieci znajdą też coś dla siebie osoby unikające glutenu, np. różnego rodzaju bezglutenowe makarony Sotelli, bezglutenowe biszkopty Vitanella czy krem ekologiczny bezglutenowy Natura Food.

Firma nie informuje jaka część asortymentu pozostanie na sklepowych półkach na stałe, już po zakończeniu akcji. Warto jednak wskazać, że oferta produktów specjalistycznych jest rozbudowywana w Biedronce już od wielu miesięcy. W jej ramach można znaleźć m.in. w bio jogurty, bio makarony, bio kasze i mąki, wędliny serii Kraina Wędlin Nature, Skyr,  czy produkty pod markami: Vital Fresh, FruVita, Delikate, Vitanella czy Natura Food.

Źródło: Wiadomości Handlowe 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Nie ma żywności ekologicznej, jest korporacyjna.
11 miesięcy temu ocena: 80%  2
Śmieciowe jedzenie z dyskontów, wystarczy napisać naopakowaniu słowo "EKO" iwywindować cene:https://www.youtube.com/watch?v=E2ZmFdiGwMg
odpowiedz oceń komentarz 4 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gosc
11 miesięcy temu ocena: 0%  1
Kiedy kolejna biedronka 17nasta, mieszkancy ul. Browarnej juz nie moga sie doczekac.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.