› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Browar w Elblągu najoszczędniejszy wśród wszystkich browarów

wyróżnienia ponad rok temu    24.03.2016
Maciej Markowski
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
Browar w Elblągu najoszczędniejszy wśród wszystkich browarów fot. BR / archiwum elblag.net

Browary Grupy Żywiec należą do grona najbardziej oszczędnych jeżeli chodzi o korzystanie z wody. Grupa Żywiec należy do grupy 130 browarów, które wchodzą w skład Grupy Heineken. Grupa Heineken zobowiązała się do 2020 roku ograniczyć zużycie wody o 30% do poziomu 3,5 hektolitra na 1 hektolitr piwa, którego skład w 95% to właśnie woda.

Te wszystkie działania są wynikiem przyjętej strategii dotyczącej ochrony zasobów wodnych "Warzymy Lepszy Świat". Browary Grupy Żywiec w latach ubiegłych zaoszczędziły ilość wody, która odpowiada zużyciu wody w jednym dniu przez milion osób. To jeden z najlepszych wyników na świecie. Trzy z pięciu browarów Grupy Żywiec znalazły się w pierwszej "10" zestawienia najbardziej efektywnych w oszczędzaniu wody na świecie, a najlepszym okazał się browar w Elblągu.

Elbląscy browarnicy zużywają 2,68 hektolitra wody na 1 hektolitr piwa. Ten wynik daje elbląskiemu browarowi status lidera wśród 130 browarów, które są częścią Grupy Heineken. Za Elblągiem uplasował się Arcyksiążęcy Browar w Żywcu, który zużywa 2,7 hl na hl piwa.

Jak powiedział Roman Korzeniowski, dyrektor Browaru w Elblągu:

- Uzyskany w roku 2015 przez nasz browar rezultat był możliwy dzięki dużemu zaangażowaniu i innowacyjności pracowników. Mogę z dumą przekazać, że dzięki takim działaniom Browar w Elblągu stał się liderem wśród browarów HEINEKENA na świecie  pod względem zużycia wody uzyskując wynik 2,68hl wody/hl piwa. W ostatnim okresie wprowadzono szereg rozwiązań technicznych (np. układy zamknięte), dzięki czemu możliwe było jeszcze bardziej efektywne zarządzanie mediami. Ogromne znaczenie w ciągłym doskonaleniu wyników ma codzienna praca, której nieodłącznym elementem jest bieżąca analiza i kontrola zużycia oraz podejmowanie działań zmierzających do uzyskiwania jeszcze lepszych rezultatów.

Od 2008 roku zużycie wody do produkcji 1 hektolitra piwa zmalało o 5 proc.: z 3 do 2,8 hl wody na 1 hl piwa. W samym 2014 roku browary Grupy Żywiec zaoszczędziły niemalże 170 tys. m3 wody. Tym bardziej warto zwrócić uwagę na znaczące osiągnięcia elbląskich browarników.

Źródło: www.biznes.newseria.pl & www.grupazywiec.pl

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 100%  3
Ludzi pozwalniali , na wodzie żałują i jeszcze się cieszą .
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kapsel
ponad rok temu 2
To już nie jest to samo piwo co dawniej które piło się z przyjemnością.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SNAKE
ponad rok temu ocena: 100%  1
może biorą z rzeki ;)
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.