› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

Budynek po PKO za 997 tys. zł. To dwa razy mniej, niż zakładano

z samorządu ponad rok temu    25.07.2016
Bartłomiej Ryś
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Budynek po PKO za 997 tys. zł. To dwa razy mniej, niż zakładano fot. Maciej Markowski

Kiedyś Bank Niemiec (Deutsche Bank), później siedziba banku polskiego PKO. A dziś? Dziś nieruchomość przy ul. 1 maja trafiła pod młotek za kwotę wywoławczą 997 tys. zł. Skąd tak niska cena? Niestety, ponad 500-metrowy lokal użytkowy nie jest w idealnym stanie.

Przez dziesiątki lat była to siedziba banku PKO. W 2015 roku zrezygnował on jednak z wynajmu, od 1 października pomieszczenia stoją puste. W związku z brakiem chętnych na ponowny najem, miasto postanowiło lokal sprzedać. Radni zgodzili się na takie rozwiązanie. Przewidywano, że zysk z tego tytułu osiągnie poziom nawet 2 mln zł.

Niestety, rzeczywistość szybko „wyprostowała” orientacyjną wartość lokalu. Dokładna wycena stanu, w jakim obiekt się znajduje, spowodowała, że pierwszy ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości opiewa na kwotę 997 tys. zł. To aż o połowę mniej, niż zakładano wcześniej.

Potencjalny kupujący, jeżeli przetarg wygra, wejdzie w posiadanie holu, sali operacyjnej, 5 pomieszczeń biurowych, 2 pokoi socjalnych, 1 pomieszczenia gospodarczego, 2 pomieszczeń wc, 2 przedsionków, 1 pomieszczenia serwera, korytarza i schodów do podpiwniczenia (304,5 m2). To ostatnie ma powierzchnię użytkową prawie 200m2 (199,6m2). Łączna powierzchnia użytkowa lokalu to 504,1m2.

Przetarg odbędzie się 19 września o godzinie 10:00. Lokal będzie można obejrzeć, po uprzednim uzgodnieniu godziny z administratorem, w dniach od 5 do 7 września 2016 roku.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kandyda
ponad rok temu ocena: 33%  1
A może by tak miasto kupiło dla tych którzy mieszkań nie mają?mieszkania służbowe,mieszkania dla rodzin z domów po rozbiórce i.t.p.
odpowiedz oceń komentarz 2 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.