› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Były dworzec Elbląg Zdrój wystawili na sprzedaż

aktualności 10 miesięcy temu    18.11.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 7 ocen 1 / 100%
A A A
Były dworzec Elbląg Zdrój wystawili na sprzedaż fot. archiwum Elblag.net

Miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż nieruchomości zabudowanej byłym dworcem kolejowym Elbląg Zdrój. Cena wywoławcza wynosi 401 tys. zł. Licytacja odbędzie się 16 grudnia w Urzędzie Miejskim.

W Biuletynie Informacji Publicznej prezydent Elbląga ogłosił przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działki i  byłego dworca, przy ul. Portowej. Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 401 tys.133 zł, w tym: budynek wart 43 tys. 951 zł. 

Tak miasto zachwala swój „towar”.

Nieruchomość w bliskim sąsiedztwie drogi wylotowej na drogę krajową S7. Sąsiedztwo nieruchomości stanowi park handlowy, zabudowa przemysłowa oraz urządzony parking wielostanowiskowy. Nieruchomość bezpośrednio przylega do linii kolejowej Elbląg-Braniewo. Kształt nieruchomości nieregularny, ukształtowanie terenu korzystne (teren płaski, nieogrodzony).

Jednocześnie sprzedający nie ukrywa, że zużycie techniczne jest  na poziomie 70 procent: 

Pokrycie dachowe do wymiany, obróbki blacharskie do wymiany, odpadające tynki na elewacji, liczne zacieki, spękane schody zewnętrzne. Spalona część sufitu podwieszanego i ścianek kartonowo-gipsowych, zawilgocone ściany i występujące zagrzybienie i pleśń w pomieszczeniach piwnicznych, odpadające płytki podłogowe i złuszczona farba, stolarka drzwiowa i okienna do uzupełnienia, naprawy i wymiany.

W budynku zainstalowane są urządzenia rozdzielczo-pomiarowe, zasilające dworzec i oświetlenie zewnętrzne PLK ZLK (Zakłady Linii Kolejowych - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.) w Olsztynie. W związku z tym nabywca musi, przed przystąpieniem do prac inwestycyjnych, wystąpić do Polskich Kolei Państwowych S.A. o wskazanie miejsca tego sprzętu oraz dokonać przełożenia linii i tych urządzeń, własnym staraniem i na własny koszt.

O tym ilu będzie chętnych zakupem nieruchomości dowiemy się 16 grudnia, bowiem wtedy odbędzie się przetarg. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 3
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 4
  WKURZONY
 • 5
  BRAK SŁÓW
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Do_pomorskiego
9 miesięcy temu ocena: 100%  7
"Wróblewski - likwidator". Póki, co to jedyny komentarz, jaki ciśnie mi się na usta. Kolejne miejsce, jedna z ostatnich możliwości na rewitalizację atrakcji turystycznej miasta, zostaje sprzedana. Klika rządząca obecnie UM dobija resztki świetności miasta - Góra Chrobrego, basen, dolinka, teraz nadzalewówkę. No, ale nie może być tak, żeby Elbląg chociaż trochę mógł się wybić ponad Olszczyn, więc "namiestnicy" nasłani z Zarządu Województwa wykonują posłusznie misję rzucania naszemu miastu kłód pod nogi. Jednak po co strzępić język, skoro ciemne masy w następnych wyborach zapomną i znów dadzą się nabrać radzie miejskiej i prezydentowi na Castoramę lub wiadukt na Zatorze? Bo inwestycje w naszym mieście dziwnym zbiegiem okoliczności są możliwe tylko "nagle", akurat tuż przed wyborami :)
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ di
10 miesięcy temu ocena: 20%  6
Miejsce dobre na restaurację z salą bankietową, gdzie można by było urządzać także imprezy okolicznościowe, a dodatkową atrakcją mogłaby być część restauracji w wagonie kolejowym na torach :) Trochę mnie wyobraźnia poniosła, ale to do zrobienia, tylko bogaty inwestor potrzebny...
odpowiedz oceń komentarz 1 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kizi
10 miesięcy temu ocena: 100%  5
To dlatego wróbel nie chciał reaktywacji kolei nadzalewowej!!!
odpowiedz oceń komentarz 5 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam z Agory
10 miesięcy temu ocena: 67%  4
O czym wy piszecie , jaka rozrywka , dla kogo Jedyny pręznie dzialajacy klub rozrywki jest w spoldzielni mieszkaniowej Zakrzewo na ul Wegrowskiej . Elblag - umiera,Zadnych inwestycji, W Parku na Modzrzewine , niedluga miasto planuje ogrodzic i sprowadzic dziko zyjace zwiezeta , biale niedzwiedzie itp.Zobaczcie jakie jest zainteresowanien Gora Chrobrego itp, na Kaszubach takie gorki dzialaja .Wladze Elblaga sa zainteresowane rozwojem innych miast w wojwodztwie Mlodzi ludzie sa zainteresowani wyjazdem z Elblaga
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elblazanka
10 miesięcy temu ocena: 50%  3
przecież to lepiej zburzyć niż remontować...za działkę chyba tyle miasto liczy....
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lokales
10 miesięcy temu ocena: 67%  2
Dlaczego władze tego miasta są tak nieudolne???!!! Taki teren na sprzedaż?! Tam powinna być rozrywka dla mieszkańców i turystów . Niech to weźmie dzierżawca po uprzedniej inwestycji że strony miasta. Kiedy w końcu mieszkańcy się ograrną i przestaną glsowac na obecną władzę, która nic nie potrafi zrobić tylko łatać dziurę sprzedając takie tereny. A co zrobią jak im zabraknie już terenów do sprzedaży? Dramat! Z takim rządzącyn, który nie ma i nie miał pomysłu od początku to nigdzie nie zajdziemy. Tu potrzeba osoby ze zmysłem do prowadzenia biznesu.... Osoba która zrobi rewolucję a nie ewolucję. Wiadomo że miasto nie ma pieniedzy, więc Trzeba zadbać najpierw o płatne atrakcje dla turystów zewnętrznych, które będą ich przyciągać i zostawią u nas pieniądze. To miasto nie ma na czym zarabiać żeby mogło się rozwijać!
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Chochol
10 miesięcy temu ocena: 64%  1
Zrobić tam potężną dyskotekę. Wóda, dziewki i lasery. Budynek jest wielki. Do tego obok kebabownie. W piwnicach laźnie z basenami i muzyka gra.
odpowiedz oceń komentarz 9 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.