› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

Były prezes ENERGI prezesem EPEC-u

z samorządu ponad rok temu    3.11.2016
Maciej Markowski
komentarzy 3 ocen 3 / 100%
A A A
Były prezes ENERGI prezesem EPEC-u fot. archiwum elblag.net

Zgodnie z zapowiedziami Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podał nazwisko nowego prezesa Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Miejsce powołanego tymczasowo na stanowisko prezesa Jerzego Dombrowskiego zajął Krzysztof Krasowski, który jeszcze do marca 2016 roku stał na czele zarządu spółki Energa-Kogeneracja w Elblągu. Nowy prezes - jak podkreślił Prezydent Wróblewski - nie jest członkiem żadnej partii politycznej, a o jego kandydaturze przesądziły względy merytoryczne i przemawiające za nim doświadczenie w branży ciepłowniczej.

Poszukiwania nowego zarządcy spółki EPEC trwały od momentu zakończenia kadencji przez Łukasza Piśkiewicza. Wtedy też rozpisano konkurs na wolne stanowisko i wyłoniono nawet kandydata, którym został Piotr Baranowski. Ten jednak - ku zdziwieniu wszystkich - zrezygnował w ostatniej chwili z fotela, a w trybie awaryjnym Prezydent Miasta powołał na prezesa członka rady nadzorczej Jerzego Dombrowskiego. Nie ukrywał jednak, że jest to działanie tymczasowe, do czasu znalezienia kandydata na stałe:

- Ja mówiłem swojego czasu, że to powołanie jest doraźne i że to nie jest kandydat na stanowisko prezesa EPEC-u. W tym czasie, kiedy zrezygnował pan Piotr Baranowski po konkursie na pełnienie funkcji prezesa, podjąłem temat poszukiwania nowej kandydatury - wyjaśniał Witold Wróblewski.

Na konkurs ogłoszony przez Prezydenta Elbląga swoje propozycje przesłało 6 osób. Jedną z nich był powołany dzisiejszego dnia Krzysztof Krasowski. W związku z zakazem konkurencji nie mógł on jednak zostać wybrany od razu i dlatego wprowadzono wariant tymczasowy. Na posiedzeniu rady nadzorczej spółki EPEC Witold Wróblewski zarekomendował kandydaturę Krzysztofa Krasowskiego, a rada jednogłośną decyzją powołała go na prezesa.

- Po to powoływałem konkurs, choć takiego obowiązku jeżeli chodzi o spółki komunalne nie ma, bo zależało mi na znalezieniu kandydata na prezesa z branży ciepłowniczej, a nie prawniczej czy innej, dlatego że jesteśmy przed wypracowaniem modelu funkcjonowania zaopatrzenia miasta w ciepło - zaznaczał Prezydent Wróblewski. - Dodam jeszcze, że nowy prezes nie jest członkiem żadnej partii politycznej.

Nowy prezes Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przejmuje firmę w dobrej kondycji finansowej - co zaznaczał Witold Wróblewski - a przed nim audyt, który ma uciąć wszelkie spekulacje wokół spółki. Następnie Krzysztof Krasowski zacznie planować strategię na najbliższe lata i te nieco dalsze.

- Mam nadzieję, że wyprostuję te rzeczy, które tego wymagają, zarówno pod względem pr-owym, pracowniczym, funkcjonowania spółki oraz tego, co czeka ją w przyszłości: wyzwań, strategii na najbliższe lata, bo spółka stoi przed sporymi wyzwaniami i te powinny być określone przez najbliższe 10, 15 lat - mówił na konferencji nowy prezes EPEC-u.

Biogram: Krzysztof Krasowski jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oraz Politechniki Gdańskiej. W 2009 roku uzyskał tytuł doktora nauk technicznych na Politechnice Gdańskiej w dziedzinie wymiany i wymienników ciepła. W 2015 roku ukończył studia MBA prowadzone przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów i Uniwersytet Gdański. W latach 2004-2008 był pracownikiem wydziału mechanicznego Politechniki Gdańskiej. W 2008 r. został pracownikiem Energa-Kogeneracja sp. z o.o. na stanowisku dyżurnego inżyniera ruchu. Od 2010 roku był dyrektorem inwestycji i rozwoju, a następnie dyrektorem ds. rozwoju w spółce Energa-Kogeneracja w Elblągu. W 2015 roku został prezesem zarządu Energi i pełnił tę funkcję do marca 2016.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Fa
ponad rok temu 3
Zamienił stryjek siekierkę na kijek lub jak kto woli z deszczu pod rynnę. Nihil nowi - Ciepły Układ Zamknięty
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dokładnie
ponad rok temu 2
"partia dyrektorów, członków zarządu, prokurentów, prezesów"
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ e
ponad rok temu 1
z zawodu jest dyrektorem
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.