› FIRMY
› ARTYKUŁY
B1 - Stawbud

Centrum Handlowe Ogrody nawiązało współpracę z operatorami biur podróży z Obwodu Kaliningradzkiego

aktualności ponad rok temu    25.10.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 8 / 100%
A A A
Centrum Handlowe Ogrody nawiązało współpracę z operatorami biur podróży z Obwodu Kaliningradzkiego

Na początku października Centrum Handlowe Ogrody zostało zaprezentowane na spotkaniu z tour operatorami z Obwodu Kaliningradzkiego. 9 października w Hotelu Elbląg**** odbyło się spotkanie poświęcone szansom jakie dla elbląskich przedsiębiorstw stworzył mały ruch graniczny z Obwodem Kaliningradzkim. W dyskusjach z operatorami turystycznymi wzięli udział między innymi przedstawiciele Ogrodów, Hotelu Elbląg**** i pola golfowego Sand Valley Golf Club.

Omawiano możliwości intensyfikacji turystyki w kierunku Elbląga i okolic z Kaliningradu. Rozważano również szanse, jakie dają miastu turyści z Rosji oraz zaprezentowano Elbląg jako główną destynację turystyki zakupowej. Podczas spotkania przedstawiciel inwestora rozbudowywanych Ogrodów zaprezentował Centrum w docelowym kształcie, jako obiekt dwukrotnie większy, o dominującym charakterze w regionie. Przedstawiono atrakcyjną dla turystów z Rosji ofertę Centrum, w której znajdą się salony wiodących marek sieciowych, w tym wiele niedostępnych dotychczas w mieście, oraz liczne punkty usługowe. Spotkanie dało nam możliwość zaprezentowania tour operatorom z Kaliningradu rozszerzonej oferty Ogrodów, która będzie dostępna już wkrótce, wraz z otwarciem lokali w zmodernizowanej części Centrum, a w pełni po zakończeniu rozbudowy w roku 2014. Mieliśmy okazję nawiązać wiele relacji, które już niedługo zaowocują zwiększonym napływem Rosjan do Ogrodów. Klienci z Obwodu Kaliningradzkiego znają nasze centrum – przed rozbudową stanowili kilka procent ogółu odwiedzających - zaś po jej zakończeniu i znaczącym rozszerzeniu oferty liczymy na wzrost liczby odwiedzin. Także teraz, mimo ograniczonej z uwagi na trwające prace oferty, wielu z nich robi u nas zakupy, doceniając lokalizację Ogrodów, nowoczesnego obiektu handlowego położonego najbliżej granicy z Rosją i łatwy dojazd zarówno do Elbląga, jak i samego Centrum. Jeszcze w tym roku, we współpracy z naszymi partnerami z Kaliningradu oraz najemcami, chcemy uruchomić specjalny program promujący turystykę zakupową Rosjan nastawioną na Centrum Ogrody. – powiedział po spotkaniu Marcin Skowroński, Asset Manager CBRE Global Investors, przedstawiciel inwestora rozbudowy Ogrodów.

Obecnie pierwszy etap rozbudowy - modernizacja istniejącej części CH Ogrody - dobiega końca. Nowo otwarte pasaże wyróżniają się prostą, nowoczesną formą i monochromatyczną kolorystyką. Lokale handlowe zostały już przekazane najemcom, którzy rozpoczęli prace remontowe. Kolejne sklepy będą otwierane sukcesywnie w październiku. Na początku listopada działać będzie około 20 sklepów, a kolejne zostaną otwarte do końca roku. W związku z postępami prac modernizacyjnych Ogrody planują przeprowadzenie w listopadzie i grudniu kampanii reklamowej informującej o otwarciu zmodernizowanej części Centrum. Kampania będzie obejmowała nośniki outdoor, on-line, oraz dystrybucję ulotek w Elblągu i okolicach, jak również kampanię on-line kierowaną do mieszkańców Kaliningradu, którzy stanowią istotną grupę klientów Centrum. Poziom komercjalizacji Ogrodów w chwili obecnej znacząco przekroczył 60%. Swoje sklepy w przebudowywanej części CH Ogrody otworzyły już sieci RTV EURO AGD, CCC oraz T-Mobile. Nieprzerwanie swoich Klientów obsługuje hipermarket Carrefour. Po zakończeniu rozbudowy na dwóch poziomach znajdzie się 130 sklepów i punktów usługowych, m.in. Reserved, H&M, New Yorker, CCC, Deichmann, Rossmann, Mohito, Crop Town, House, Sinsay, Douglas, Orsay, Sizeer, Wojas, Quiosque, Piekarnia Raszczyk, Trojan Horse, Grycan, Yes, Apart, Esotiq, Plus GSM, Inmedio, Yves Rocher, restauracja McDonald’s oraz wielosalowe kino. Na trzech poziomach Centrum zaplanowany został parking na ok. 1000 miejsc. Inwestorem projektu jest CBRE Global Investors Poland, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe, którą w zakresie najmu wspiera CBRE Sp. z o.o. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA. Generalnym Wykonawcą jest PORR (Polska) SA.

Centrum Handlowe Ogrody to pierwszy, powstały w 2002 roku, kompleks handlowo – usługowy w Elblągu, skupiający pod jednym dachem duży hipermarket oraz galerię sklepów. Centrum jest zlokalizowane przy ul. Pułkownika Dąbka z dogodnym dojazdem. Obecnie CH Ogrody znajduje się w fazie rozbudowy, której zakończenie planowane jest na rok 2014. Obiekt w ograniczonej formie jest otwarty dla Klientów przez cały okres prac. W nowej odsłonie Ogrody będą najbardziej nowoczesnym i największym centrum handlowym w regionie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Red
ponad rok temu ocena: 0%  1
"odsłonie Ogrody będą najbardziej nowoczesnym i największym centrum handlowym w regionie." W jakim regionie? W wiosce elblag chyba. 60 km dalej stoi 20 takich centrow, czyli w trojmiescie.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.