› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

Czy powinieneś rozważyć refinansowanie pożyczki?

aktualności 8 miesięcy temu    3.10.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Czy powinieneś rozważyć refinansowanie pożyczki?

Każdy z nas słyszał kiedyś o refinansowaniu pożyczki. Czy jednak posiadamy wiedzę, czym tam naprawdę jest ten proces? Jest to zdecydowanie jeden z ważniejszych terminów finansowych, które każdy z nas powinien znać. Szczególnie istotne jest, aby osoby posiadające zadłużenie zaznajomiły się z tym pojęciem. W momencie, gdy nie jesteśmy w stanie spłacić zaciągniętej pożyczki, jest to dla nas deska ratunku. Operacja ta pozwoli nam wyjść z opresji.

Czym jest refinansowanie?

Proces ten polega na pozyskaniu zewnętrznych źródeł, które uregulują nasze obecne zadłużenie. Mając jedno bądź kilka zaciągniętych zobowiązań, możemy uzyskać pomoc od pożyczkodawcy, który spłaci wszystkie nasze zadłużenia. Znaleźć go możemy na platformach, takich jak Matchbanker, gdzie zestawione są oferty pożyczek online.

Dzięki skorzystaniu z tej możliwości, wszystkie nasze długi zostaną połączone w jeden większy. Ułatwia nam to kontrolę nad osobistą sytuacją finansową. Nie będziemy musieli się borykać z wielokrotnymi miesięcznymi opłatami, ponieważ od tego momentu będziemy uiszczali należność raz w miesiącu. Tym samym okres spłaty zostanie wydłużony, przez co mamy znacznie więcej czasu na zebranie odpowiedniej sumy.

Zalety procesu refinansowania zadłużenia

Niewątpliwie największym atutem tej operacji jest oszczędność na odsetkach. Opłacając wiele rachunków miesięcznie, nie możemy zapomnieć, że do każdego z nich naliczane są dodatkowe opłaty. Kiedy refinansujemy pożyczkę, sytuacja ta się nie wydarzy. Co więcej, unikamy zamętu związanego ze spłacaniem kilku zobowiązań naraz, tym samym uzyskujemy ogólny zarys domowego budżetu.

Warto pamiętać

Mimo iż opłaty miesięczne są niższe, w ostatecznym rozrachunku wydana kwota jest wyższa. Refinansując pożyczkę, raty są rozłożone w dłuższym czasie, co oznacza, że podliczając wydasz więcej na dodatkowe opłaty i odsetki. Decyzja o podjęciu się tego kroku powinna być dokonana tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne. Co więcej, dodatkowe koszty w postaci opłaty wstępnej, mogą zostać naliczone. Pożyczkodawca często dolicza opłaty za sam proces refinansowania pożyczki, co dla nas wiąże się z wyższym miesięcznym rachunkiem.

Refinansowanie własne

Istnieje możliwość refinansowania pożyczki ,,na własną rękę”. Wiąże się to z zaciągnięciem dodatkowej pożyczki na wyższą kwotę, z pomocą której spłacimy wszystkie dotychczas zaciągnięte zobowiązania. Idea tego rodzaju refinansowania jest dokładnie taka sama, jak w przypadku refinansowania przez innego pożyczkodawcę. Jednak w tej sytuacji nie włączamy w operację żadnej zewnętrznej firmy. Przeszkodą, jaką możesz napotkać, jest odrzucenie wniosku o pożyczkę. Mając na swoim koncie niespłacone zobowiązania, większość wierzycieli nie będzie przychylna, aby udzielić nam kolejnego zastrzyku gotówki.

Rozwiąż swoje problemy finansowe z pomocą refinansowania pożyczki

Proces ten jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie są w stanie udźwignąć zaciągniętych zadłużeń. Zanim jednak podejmiemy się aplikacji o tego rodzaju serwis, należy pamiętać, że nie będzie to wyglądało korzystnie w oczach innych wierzycieli. Jeśli w przyszłości będziemy aplikować o kredyt bądź pożyczkę na wysoką sumę, nasza aplikacja może zostać odrzucona. Refinansowanie pożyczki oznacza bowiem, iż nie byliśmy w stanie spłacić naszego długu. Kredytodawca z pewnością będzie miał obawy, iż sytuacja ta może się powtórzyć.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.