aktualności |
ponad rok temu
19.02.2018 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Łatwiejsze planowanie, szybki dostęp do informacji, rozliczanie bez ryzyka błędu – to jedne z najważniejszych korzyści, jakie daje system ERP. To rozwiązanie nie sprawdzi się jednak w każdej firmie. Jakie przedsiębiorstwa najbardziej skorzystają na jego wdrożeniu?
Duże firmy zatrudniają wielu pracowników. To oznacza, że osoby zajmujące się rachunkowością, muszą poświęcić wiele czasu na dokładne obliczanie comiesięcznych wynagrodzeń dla każdego z nich. Trzeba pamiętać, że należy przy tym brać pod uwagę m.in. premie i nadgodziny. Nie dość, że to zajęcie jest bardzo czasochłonne, to jeszcze na dodatek, łatwo o pomyłkę. Czas to pieniądz, dlatego nie warto go tracić na samodzielne wykonywanie działań, które program przeprowadzi szybciej i dokładniej. System ERP wykona potrzebne obliczenia i dodatkowo zrobi przelewy. W ten sposób, firma zmniejszy ryzyko błędu, a pracownicy działu księgowego będą mieli więcej czasu na wykonywanie pozostałych obowiązków.
Zdarza się, że w dużych firmach sporym utrudnieniem jest komunikacja. Im więcej działów, tym trudniej na bieżąco przekazywać wszystkie informacje każdej zainteresowanej osobie. Wtedy pomocny staje się system ERP − zwłaszcza jeśli ma funkcję wysyłania powiadomień. Dzięki temu, po wprowadzeniu danych nie trzeba już z nikim się kontaktować. Informacja o zmianach w bazie zostaje przekazana mailowo lub sms-em wszystkim, dla których może ona być ważna. W ten sposób problem komunikacji zostaje rozwiązany, a dane przesyłane są szybko i na czas.
Warto też zauważyć, że komunikacja przebiega sprawniej nie tylko wśród pracowników firmy, ale także pomiędzy przedsiębiorstwem a bankiem. Te rozwiązania mogą przesyłać zarówno informacje o zmianach, jak i całe zbiory danych. Najlepiej wybrać system klasy ERP, który ma sterowniki, pozwalające na automatyczne przesyłanie ich instytucjom finansowym. Do takich systemów należy TETA ERP. Na stronie http://www.unit4.com/pl/produkty/erp możesz przeczytać więcej o jego funkcjonalności.
Kiedy informacji jest dużo, podejmowanie decyzji w firmie może być problematyczne. Jeśli zauważyłeś taki problem w swojej firmie, system klasy ERP może okazać się niezastąpiony. Jedną z jego funkcji jest porządkowanie danych zawartych w systemie. Następnie oprogramowanie przeprowadza ich analizę. Na jej podstawie można m.in. określić, jakie działania przynoszą spodziewane rezultaty, a które nie są opłacalne. Program może też obliczyć, jakie są obecne zdolności produkcyjne. Takie dane ułatwiają opracowanie skutecznych strategii.
Kiedy jedna osoba wprowadza nowe dane do bazy, dostęp do nich może mieć każdy − bez względu na to, w którym dziale pracuje. Rozwiązania ERP pozwalają stworzyć jedną bazę, która jest wspólna dla wszystkich pracowników. Zarząd firmy może sam ustalić, które osoby będą miały możliwość sprawdzania zawartych w niej informacji, a komu będzie przysługiwać jedynie ograniczony dostęp. Jedna baza pozwala też na nieustanne monitorowanie zmian. Dzięki temu, możesz się w każdej chwili dowiedzieć jaki jest np. stan magazynu albo ile osób firma zatrudnia.
Jeśli prowadzisz dużą lub średnią firmę i zauważasz problemy z komunikacją, efektywnością albo planowaniem, zastanów się nad wdrożeniem oprogramowania ERP. Nowoczesne rozwiązania technologiczne mogą w dużym stopniu ułatwić zarządzanie przedsiębiorstwem i zwiększyć szanse na sukces firmy.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |