› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Czy warto oddać makulaturę na skup?

aktualności 5 miesięcy temu    29.06.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Czy warto oddać makulaturę na skup?

Zalegające w biurze dokumenty, niepotrzebne kartony, opakowania, wypełniacze paczek czy gazety warto oddać do skupu makulatury. Wówczas zostaną poddane procesowi recyklingu, natomiast pozyskany z nich surowiec będzie służył do produkcji kolejnych wyrobów papierowych.

Jakie znaczenie ma makulatura?

Niezwykle cennym surowcem wtórnym jest makulatura cena jej zależy przede wszystkim od jakości. Z makulatury produkować można takie wyroby jak tektura falista, papier toaletowy, karton, papier do pakowania, ale również papier gazetowy. Dzięki szczególnym właściwościom celulozy makulatura może być odzyskiwana wielokrotnie. Co więcej biorąc pod uwagę troskę o środowisko naturalne nie należy gromadzić zbędnych kartonów oraz dokumentów.

Dużo lepszym rozwiązaniem jest oddanie tych odpadów do skupu makulatury. Wówczas realizowany jest recykling przywracający makulaturze użyteczność. Istotnym procesem jest również utylizacja odpadów przemysłowych. Dzięki temu zmniejsza się zużycie surowców, a jednocześnie ilość odpadów. Dlatego recykling jest najskuteczniejszym sposobem zagospodarowywania odpadów, folii, makulatury, a także wielu innych. Co więcej produkcja papieru pozyskiwanego z makulatury jest dużo tańsza, a jednocześnie korzystniejsza dla środowiska.

Wykorzystując aktualne możliwości technologiczne można z łatwością przeprowadzić produkcję papieru makulaturowego, który nie różni się od papieru tworzonego z surowców pierwotnych. Dlatego sprzedając makulaturę na skupie przedsiębiorstwa dają możliwość tworzenia nowych produktów, zachowując dbałość o ochronę środowiska.

Jak szybko sprzedać makulaturę?

Makulatura jest doskonałym surowcem nadającym się do ponownego przerobienia. Cena tego surowca zależy przede wszystkim od jego rodzaju. Zupełnie inaczej ceniony jest karton, kolorowe gazety, oraz tekstura falista. Aby sprzedać makulaturę w atrakcyjnej cenie najpierw należy zadbać o jej dobrą jakość, co warunkowane jest głównie przez sposób przechowywania surowca.

Niekiedy materiał nie nadaje się do przetworzenia, gdyż nie spełnia kryteriów skupu. Dotyczy to w szczególności sytuacji, kiedy makulatura zawiera domieszki innych materiałów, na przykład szkło, plastik, resztki farb lub lakierów. Większe skupy makulatury przyjmują spakowane tony surowca w belach. Wówczas klienci mogą uzyskać za nią znacznie bardziej atrakcyjne ceny.

Natomiast klienci detaliczni muszą liczyć się z niższymi stawkami za makulaturę. Jednak regularne gromadzenie makulatury przynosi szerokie korzyści nie tylko dla finansów przedsiębiorstwa, lecz przede wszystkim dla planety. Oszczędza się w ten sposób zasoby naturalne ziemi.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.