aktualności |
ponad rok temu
3.09.2020 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Ogrzewanie elektryczne nie uchodzi za najtańsze, ale wcale nie musi być drogie. Dzięki inwestycji w piece akumulacyjne można istotnie obniżyć swoje rachunki za energię elektryczną. Czym dokładnie jest piec akumulacyjny i czy warto zainwestować w jego kupno?
W ogrzewaniu akumulacyjnym wykorzystuje się specjalny piec, który zdolny jest do gromadzenia i utrzymywania ciepła. Piec wyposażony jest w grzałki oraz wypełniony blokiem cegieł, które mają za zadanie zachować możliwie jak najdłużej wysoką temperaturę. Raz zgromadzone ciepło może być użyte do ogrzewania mieszkania w każdym momencie, niekoniecznie od razu. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z pieca w dwustrefowej taryfie energetycznej. Piec akumulacyjny dla domu, w godzinach poza szczytem energetycznym, gromadzi ciepło na zapas, dzięki temu nie ponosimy wysokich kosztów rachunków za energię elektryczną zużywaną w czasie szczytu.
Na budowę pieca akumulacyjnego składają się również grzałki umieszczone w jego wnętrzu. Otoczone są przez materiały izolacyjne, które wypełniają wnętrze, pomagając przy tym utrzymywać ciepło przez długi czas. Piec obudowany jest zazwyczaj stalowym lub ceramicznym materiałem.
Ważnym aspektem wyboru tego ogrzewania jest to, czy dostawca energii elektrycznej, z którego usług korzystamy, oferuje system dwutaryfowy. Istotne jest także, czy koszty inwestycji i instalacji pieców akumulacyjnych nie stanowią dla nas problemu. Ogrzewanie akumulacyjne może być dobrym rozwiązaniem zwłaszcza wtedy, gdy dom, w którym chcemy je zainstalować, nie ma wielu pomieszczeń.
Dostawca prądu Enea współpracuje ze znanym oraz sprawdzonym dystrybutorem pieców powierzchniowo-akumulacyjnych marki Lucht LHZ. To wygodne rozwiązanie, nie tylko dla klientów Enei, ale też dla osób planujących zostać jej klientami. Dowiedz się więcej o ofercie, odwiedzając stronę Enea.pl.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |