› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

Dla kogo przeznaczone są reklamowe litery przestrzenne?

aktualności 11 miesięcy temu    26.09.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dla kogo przeznaczone są reklamowe litery przestrzenne?

Przedsiębiorcy z różnych branż i gałęzi gospodarki poszukują coraz to lepszych i skuteczniejszych form reklamy prowadzonej działalności gospodarczej. Postępujące dywersyfikacja i rozdrobnienie, obserwowane w wielu sektorach sprzedaży towarów oraz świadczenia usług, zmuszają ich do odejścia od najpopularniejszych form informowania konsumentów o swojej ofercie na rzecz jeszcze nie tak często wykorzystywanych form promocji, które w ich indywidualnym przypadku mogą zapewnić im lepszy efekt w postaci zwiększenia wolumenu sprzedaży lub poszerzenia grona odbiorców świadczonych przez siebie usług.

Niemniej jednak, decyzja o inwestycji w alternatywne środki promocyjne zazwyczaj nie wiąże się z całkowitą rezygnacją z tradycyjnych form reklamy. Nadal bowiem konieczne jest prowadzenie działań mających na celu m.in. informowanie konsumentów o miejscu prowadzonej działalności gospodarczej oraz jej profilu i zakresie. Dotyczy to zwłaszcza tych podmiotów, które świadczą swoje usługi lub sprzedają określone towary pod adresem stacjonarnym, który powinien być dobrze oznakowany oraz widoczny nawet dla przypadkowych przechodniów. Nie zawsze jednak oznaczenie miejsca prowadzonej działalności gospodarczej następować musi przy pomocy tradycyjnych kasetonów reklamowych, które dominują wśród produktów oferowanych przez poszczególne agencje reklamowe oraz studia prowadzące działania marketingowe i promocyjne. Podobny efekt reklamowy osiągnąć można wykorzystując np. reklamowe litery przestrzenne, co jednocześnie pozwoli nam wyróżnić się na tle konkurencji oraz zapaść w pamięć naszym klientom i kontrahentom.

Czym tak naprawdę są i dla kogo przeznaczone są reklamowe litery przestrzenne? Jest to forma reklamy zewnętrznej lub wewnętrznej, polegająca na wykonaniu (wycięciu) z wybranego przez zamawiającego materiału liter przestrzennych (tworzących efekt wizualny 3d), które następnie umieszczane są w określonym przez niego miejscu na stelażach mocowanych do ścian lub elewacji budynku. Podobnie jak w przypadku alternatywnych nośników reklamy, głównym zadaniem reklamowych liter przestrzennych pozostaje oznaczanie miejsca prowadzonej działalności gospodarczej logotypem (znakiem graficznym) przedsiębiorcy oraz umieszczanie innych treści i przekazu reklamowego – takich jak na przykład slogan reklamowy, adres, dane kontaktowe itp. Przewaga reklamowych liter przestrzennych nad pozostałymi nośnikami reklamy wiąże się z jej atrakcyjniejszym i innowacyjnym wyglądem. Dzięki temu przedsiębiorca decydujący się na sięgnięcie po tę formę reklamy może wyróżnić się na tle konkurencji, korzystającej ze standardowych kasetonów reklamowych. Jednocześnie – wykorzystanie przestrzennych liter 3d pozwala na osiągnięcie dalej idących efektów w postaci skojarzeń, jakie u odbiorców treści reklamowych wywoływać będzie wykorzystanie bardziej stylowych i ekskluzywnych nośników reklamy. W takiej sytuacji kontrahenci i konsumenci rozpoznawać będą naszą markę jako bardziej renomowaną i uznaną od konkurencyjnych podmiotów.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.