› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
B1 - Stawbud

Dlaczego obecność personalizowanych etykiet podnosi sprzedaż?

aktualności ponad rok temu    4.03.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Dlaczego obecność personalizowanych etykiet podnosi sprzedaż?

Personalizowane etykiety wyróżniają się spośród innych etykiet. W efekcie produkt, na którym się znajdują, może szybciej trafić do konkretnej grupy odbiorców. Poznaj główne zalety personalizacji i kilka znanych technik zdobniczych.

Trzy główne zalety personalizacji

Personalizowane etykiety na butelki, czy jakikolwiek inny produkt spożywczy, są bardzo dobrym pomysłem marketingowym. Jest to obecnie jeden z najpopularniejszych trendów w branży reklamowej i nic nie zapowiada, aby w najbliższym czasie zaprzestano z niego korzystać. Dzięki personalizacji dany produkt:

  • szybciej trafi do konkretnej grupy odbiorców ‒ zanim dana etykieta powstanie, osoby odpowiedzialne za kreację zbierają szereg informacji, które ułatwiają im dopasowanie jej kształtu, koloru, kroju pisma itd. do upodobań estetycznych potencjalnych konsumentów. Mimo iż nie da się w 100% zapewnić w ten sposób komercyjnego sukcesu, to jednak wiele reakcji jest przewidywalnych;
  • wyróżni się na tle konkurencji ‒ personalizowana etykieta nie wygląda schematycznie i przez to nie jest nudna. Butelka, na której znajdzie się etykieta, jest bardziej intrygująca i wzbudza u konsumenta pewne emocje. Nawet jeśli nie kupi produktu, to jest duża szansa, że przynajmniej zapadnie mu on w pamięć, co w przypadku produktów masowych w nieciekawym designie jest mało prawdopodobne;
  • wzbudzi emocje ‒ udowodniono, że nie tylko personalizowane etykiety, ale też różne personalizowane gadżety promocyjne są bardziej skuteczne niż te zwykłe.

Jakich zdobień używa się do personalizowania etykiet?

Lakierowanie UV ‒ dzięki niemu etykieta nie tylko wygląda bardziej efektownie, ale jest też odporniejsza na różne czynniki atmosferyczne. Lakier UV jest błyszczący i trwały, w czym przewyższa np. lakier offsetowy.

  • Cold stamping (tłoczenie na zimno) ‒ to metoda polegająca na pokrywaniu etykiet złotym lub srebrnym kolorem. Taki proces jest możliwy dzięki zastosowaniu specjalistycznego kleju, który nanosi się metodą fleksograficzną. To z kolei sprawia, że druk wygląda efektownie. Co więcej, cold stamping nie jest drogą techniką personalizacji.
  • Hot stamping (tłoczenie na gorąco) ‒ służy zarówno do uszlachetniania etykiet, jak i zabezpieczenia ich. Umożliwia uzyskanie podobnych efektów co cold stamping.

Co konsumenci uważają o personalizacji?

Personalizacja nie jest trendem znanym wyłącznie wąskiej grupie osób odpowiedzialnych za kreację. Wielu konsumentów ma świadomość, że dany produkt czy etykieta są tworzone z myślą o nich. Co ciekawe, uważają, że dzięki omawianej strategii jest im łatwiej robić zakupy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.