› FIRMY
› ARTYKUŁY

Dlaczego spotkania integracyjne są tak ważne?

aktualności 3 miesiące temu    19.03.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dlaczego spotkania integracyjne są tak ważne?

Każdy pracodawca chciałby, aby jego pracownicy dawali z siebie wszystko. Im lepiej pracownicy przykładają się do wykonywania swoich obowiązków, tym więcej skorzysta na tym zakład pracy, klienci oraz pracodawca. Aby jednak móc cieszyć się zgranym zespołem pracowniczym, konieczne jest organizowane cyklicznych spotkań integracyjnych.

Pozwól nowym pracownikom na aklimatyzację. 

Spotkania integracyjne można zorganizować w wielu różnych miejscach. Przy wyborze miejsca, w którym zorganizujemy spotkanie dobrze byłoby wziąć pod uwagę sugestie pracowników. Co dają spotkania integracyjne? Przede wszystkim są one bardzo przydatne nowym pracownikom, którzy dopiero co dołączyli do załogi firmy. Dzięki tego rodzaju wydarzeniom nowi pracownicy mają szansę poznać tych nieco bardziej doświadczonych od siebie. Budowanie więzi na gruncie prywatnym może bardzo pozytywnie przełożyć się na kontakty zawodowe. Pracownicy podczas spotkań mogą rozmawiać zarówno na prywatne jak i zawodowe tematy. Nie da się zaś ukryć, że w miejscu pracy powinno się unikać tych drugich. Podczas spotkań integracyjnych doświadczeni pracownicy mogą udzielić tym nowym wskazówek dotyczących miejsca pracy. Dzięki nim nowo zatrudnione osoby dowiedzą się również co nieco o praktycznych aspektach funkcjonowania firmy. 

Integracja pozytywnie wpłynie na więzi w doświadczonym zespole. 

Wbrew pozorom, spotkania integracyjne są dobrym rozwiązaniem nie tylko dla nowo zatrudnionych pracowników. Z korzyści, które wiążą się z ich organizacją mogą bowiem czerpać także doświadczeni pracownicy. Panuje powszechne przekonanie, że tylko nowi pracownicy mogą dowiedzieć się czegoś przydatnego od tych nieco bardziej doświadczonych, którzy pracują w firmie kilka lub nawet kilkanaście lat. Tymczasem nowe osoby również mogą wnieść coś interesującego do firmy. Podczas spotkań integracyjnych mogą one podzielić się ciekawymi pomysłami ze swoimi bardziej doświadczonymi kolegami. Kto wie, być może dzięki temu w firmie zostaną wdrożone nowatorskie rozwiązania? 

Organizacja spotkań integracyjnych poprawia wizerunek szefa. 

Mówiąc o zaletach spotkań integracyjnych nie sposób nie wspomnieć o tym, że dzięki nim poprawia się wizerunek szefa wśród pracowników. Mowa tu zarówno o pracownikach nowych jak i o tych doświadczonych. Szef, który dokłada wszelkich starań, aby zorganizować pracownikom ciekawe, budujące więzi spotkanie integracyjne, dowodzi tego, że dba o zasoby ludzkie w swojej firmie. Im większą staranność przykłada on do wyboru miejsca oraz czasu trwania spotkania, tym większe szanse na to, że spotkanie odniesie pożądany skutek. Każdy szef, któremu zależy na ciepłym wizerunku wśród pracowników musi jednak pamiętać o tym, aby organizować spotkania integracyjne z odpowiednią częstotliwością. Jednorazowe spotkanie na niewiele się bowiem zda. Najlepiej byłoby postarać się o to, aby organizować przynajmniej kilka imprez integracyjnych w ciągu każdego roku. Dobrze zadbać przy tym o to, aby niektóre z nich miały charakter wyjazdowy. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.