› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
B1 - Stawbud

Dlaczego warto czytać opinie przed zaciągnięciem pożyczki?

ponad rok temu    19.07.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Dlaczego warto czytać opinie przed zaciągnięciem pożyczki?

W internecie bez problemów można znaleźć opinie na temat instytucji finansowych, udzielających pożyczek. To bardzo przydatne, ponieważ trudno wśród tak wielu ofert znaleźć najkorzystniejszą. Dzięki opiniom innych klientów można dowiedzieć się m.in. tego, czy dana firma nie stosuje nieuczciwych praktyk. Daje to pewność, że zaciągnięcie pożyczki nie będzie złą decyzją. Gdzie szukać wiarygodnych opinii?

Portale rankingowe czy fora?

Zdecydowanie najwięcej informacji oraz opinii o firmach pożyczkowych znajduje się na portalach rankingowych, specjalizujących się w takich klasyfikacjach W sieci można znaleźć zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie, wskazujące na to, że z usług danej firmy lepiej nie korzystać. Na serwisach specjalizujących się w porównywaniu ofert opinie są weryfikowane i wystawiane dopiero po szczegółowej analizie propozycji danej firmy. Nie może być tak, że negatywna opinia wynika z niewłaściwej interpretacji zapisów umowy czy z niezapoznania się z warunkami pożyczki przed podpisaniem umowy.

Opinie o firmach pożyczkowych można znaleźć także na różnego rodzaju forach. Niestety często nie są to wpisy wiarygodne, ponieważ może ich dokonywać konkurencja danego pożyczkodawcy. Na takich stronach nie ma weryfikacji, a swoją opinię może wyrazić każdy, bez względu na to, czy ma coś sensownego do powiedzenia. Zobacz również Pożyczka na inwestycję w siebie. Sprawdź najlepsze propozycje!

Na co zwrócić uwagę przed zaciągnięciem pożyczki?

Opinie są oczywiście ważnym kryterium wyboru firmy pożyczkowej, ale to nie wszystko. Bardzo ważne jest również to, jak skonstruowana jest umowa oraz jej załączniki. Wszystkie dokumenty powinny być przejrzyste i łatwe do zrozumienia. Podstawowe dane, które należy sprawdzić w umowie pożyczki, to całkowity koszt zobowiązania, wysokość prowizji oraz opłaty dodatkowe.

Warto też przeanalizować możliwe sposoby przekazania pieniędzy oraz możliwość przejścia całej procedury online. Należy też sprawdzić, jakie są konsekwencje braku terminowej spłaty, ponieważ to właśnie ten czynnik często wpływa na powstanie negatywnych opinii na temat firm pożyczkowych - takie informacje znaleźć można m.in. na stronie https://pozyczkowy-portal.pl/opinie-o-pozyczkach/aasa-polska/

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.