› FIRMY
› ARTYKUŁY

Dlaczego warto utworzyć fundusz sołecki? Czy wkrótce powstanie w Milejewie?

prawo i podatki ponad rok temu    14.03.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 69 ocen 6 / 100%
A A A
Tadeusz Felczak / Kamiennik Wielki z lotu ptaka (gmina Milejewo)Tadeusz Felczak / Kamiennik Wielki z lotu ptaka (gmina Milejewo) fot. KWW Marioli Sznajder

Rada gminy rozstrzyga o wyodrębnieniu w budżecie gminy środków stanowiących fundusz sołecki, podejmując uchwałę, w której wyraża albo nie wyraża zgody na wyodrębnienie funduszu. Aby w gminie funkcjonował fundusz sołecki rady gmin muszą – do 31 marca roku poprzedzającego rok budżetowy – podjąć stosowną uchwałę. Jedna z okolicznych gmin, w których temat budzi ożywioną dyskusję, jest Milejewo.

W sprawie funduszu sołeckiego rozmawialiśmy z Tadeuszem Felczakiem, mieszkańcem gminy Milejewo, który pełni funkcję przewodniczącego Klubu Radnych KWW Marioli Sznajder.

Marcin Mongiałło:  Czy Klub Radnych KWW Marioli Sznajder jest za wyodrębnieniem środków funduszu sołeckiego w budżecie gminy Milejewo na 2020 r. i lata następne?

Tadeusz Felczak: Tak. Oczywiście, że jesteśmy za wprowadzeniem funduszu sołeckiego w naszej gminie. Już w programie wyborczym jednym z naszych założeń było utworzenie funduszu sołeckiego, co spotkało się z dużą aprobatą mieszkańców. Jest to najlepsza inicjatywa angażująca mieszkańców we współzarządzanie publicznymi środkami.

Liczymy, że pozostali radni – Zbigniew Banach, Dariusz Dziąbkowski, Paweł Karabela, Janina Małecka, Wioletta Ochnik, Marta Szczepanik, Joanna Wedeł, Elżbieta Kubińska – oraz wójt gminy Milejewo Krzysztof Szumała, również są przychylni wyodrębnieniu funduszu sołeckiego w budżecie gminy.

Co gminy zyskują dzięki funduszowi?

Obecnie ponad 70% gmin w Polsce, które mają sołectwa, ma wyodrębniony w budżecie fundusz sołecki. Fundusz sołecki można przyrównać do budżetu obywatelskiego w miastach, gdzie jak sama nazwa mówi, jest to inicjatywa obywateli (mieszkańców) miast. Mieszkańcy w ten sposób zdobywają niezależność. Wyodrębnione w budżecie gminy środki na fundusz przeznaczone są do wyłącznej dyspozycji sołectw na realizację przez nie inicjatyw obywatelskich, będących przedsięwzięciami służącymi poprawie warunków życia mieszkańców wsi, zgodnych z zadaniami gminy.

Nasze wsie wymagają inwestycji. Mieszkańcy stają się bardziej wymagający, a zarazem aktywniejsi. Sięgają po nowe wyzwania, lecz w ich realizacji najczęściej na przeszkodzie stoi brak finansów – uzależnieni są od postanowień wójta i rady gminy. Ponadto korzyścią dla gminy są dodatkowe pieniądze z budżetu państwa, które w przypadku nieutworzenia funduszu nie będą przysługiwać. Dodatkowe środki będą odpowiednio wynosić: 20, 30 i 40 % wykonanych wydatków.

Czy mieszkańcy mają świadomość na czym polega fundusz sołecki?

W czasie kampanii wyborczej do samorządu przedstawialiśmy mieszkańcom jakie korzyści wypływają z utworzenia funduszu sołeckiego. Gro ludzi twierdziło, że nie wiedzieli jak działa fundusz sołecki, że sami mogą zdecydować, na co zostanie wydana wyliczona dla nich pula środków służąca poprawie warunków ich życia, na co mogą przeznaczyć przyznane sołectwu pieniądze.

Na co sołectwo może przeznaczyć środki z funduszu?

Pieniądze z funduszu sołeckiego można przeznaczyć na realizację tych zadań gminy, które będą służyły poprawie życia mieszkańców danego sołectwa. Jeżeli mieszkańcy danej wsi uznają, że warto np.: zbudować lub wyremontować plac zabaw dla dzieci, dofinansować wyposażenie świetlicy wiejskiej, naprawić chodniki, zadbać o porządek we wsi (np. postawić kosze na śmieci), posadzić drzewa, krzewy; zorganizować święto wsi, mogą na ten cel przeznaczyć pieniądze z funduszu sołeckiego. To, co dane sołectwo może faktycznie zrobić, będzie zależało od wysokości środków finansowych, które będą do jego dyspozycji.

Czy uważa Pan, że sprawą realną jest, aby inicjatywa w postaci wyodrębnienia funduszu sołeckiego w gminie Milejewo spotkała się z aprobatą większej liczby radnych?

Rozważając, czy fundusz jest rozwiązaniem dobrym dla mieszkańców, uważamy, że warto podjąć wysiłek związany z wprowadzeniem procesu funduszu sołeckiego, z kilku powodów.

Każdy mieszkaniec sołectwa, ma gwarancję szansy zaangażowania się w sprawy lokalnych społeczności. Pieniądze dla sołectwa po podjęciu przez radnych uchwały o wyodrębnieniu funduszu sołeckiego, są zapewnione w budżecie gminy. Decyzja o tym, na co wydać pieniądze, należy tylko do mieszkańców, a ich wola zobowiązuje wójta do wpisania do projektu budżetu efektów ich decyzji. Dzięki funduszowi sołeckiemu, mieszkańcy mają decydujący wpływ na nasze otoczenie. Żadne obietnice władz nie są gwarantem dla mieszkańców, że w budżecie znajdą się środki dla poszczególnych sołectw – taką gwarancją jest fundusz sołecki. Uważamy, że wszystkie sołectwa muszą mieć równe szanse i powinny być traktowane jednakowo.

Serdecznie dziękuję za rozmowę i życzę sukcesów w dbaniu o rozwój gminy.

Rozmawiał: Marcin Mongiałło

------------

Klub Radnych KWW Marioli Sznajder liczy 7 radnych Rady Gminy Milejewo. Oprócz Tadeusza Felaczaka należą do niego: Aleksander Szewczyk, Ewa Szymczak, Mirosław Broż, Edyta Fordon, Beata Szczerba, Urszula Gajewska). Radni Klubu Radnych KWW Marioli Sznajder są za utworzeniem funduszu sołeckiego na terenie gminy Milejewo.

Klub Radnych KWW Marioli Sznajder

O tym, czy władza samorządowa zdecyduje się dać mozliwość współdecydowania przez mieszkańców gminy Milejewo o ich najbliższym otoczeniu dowiemy się już na najbliższej sesji rady, która powinna odbyć się w marcu bieżącego roku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (69)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ zulu
ponad rok temu ocena: 67%  69
Do Fana netu. Bardzo dobrze gość powiedział, że ustawy nie zna i nie musi. Najważniejsze, że wie na czym polega fundusz sołecki, zna jego zasady. Nie musi znać na pamięć, co mówi art.2 ustawy, bo nawet radca ani wójt tego nie wie, jak nie przeczyta. Jakbyś był trochę inteligentniejszy to byś wiedział o co kaman. Pozdrawiam gorąco.
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niecierpliwy
ponad rok temu ocena: 75%  68
Z niecierpliwością czekamy na sesję, ktora odbędzie się 21 marca 2019r. Będziemy oglądać transmisję z sesji i zobaczymy co się wydarzy. Czy radni pójdą za głosem swoich wyborców czy przeciwko. My jestesmy za utworzeniem funduszu a nie za jakimiś mrzonkami typu fundusz inicjatyw spolecznych czy obywatelskich.
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fan netu
ponad rok temu ocena: 50% 67
Niecierpliwy, obejrzyj obrady dzisiejszej sesji. Radny który tak szumnie opowiada w necie o zaletach funduszu soleckiego przyznał na sesji że nie zna ustawy o funduszu. Wszyscy to widzieli i słyszeli.Swoją wypowiedzią wywaołał śmiech na sali, słusznie zresztą.
~ Sąsiad
ponad rok temu ocena: 64%  66
Pytytyl zapytaj w gminie Młynary, to powiedzą ci o szczegółach
odpowiedz oceń komentarz 7 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sąsiad
ponad rok temu ocena: 60%  65
My w sąsiedniej gminie mamy fundusz sołecki od lat i świetnie się sprawdza. Dziwię się, że radni są przeciwko inicjatywom mieszkańców. Nic tak nie łączy jak wspólne działania społeczeństwa.
odpowiedz oceń komentarz 9 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WKURZONA
ponad rok temu ocena: 78% 64
Ale nie wszyscy radni, niestety większość ma w.... i tu jest problem jest 7 za 8 przy.... OBY NIE!!!!
~ Pytytyl
ponad rok temu ocena: 75% 63
Czyli w której i co w ramach funduszu zrobiono?
~ Sympatyk
ponad rok temu ocena: 61%  62
A urzedasy będą tylko siedzieć i patrzec na siebie??? Dobre sobie!!!! Po to chyba sa zeby wspolpracowac ze spoleczenstwem. Mam racje Ktos??
odpowiedz oceń komentarz 11 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ktos
ponad rok temu ocena: 45% 61
Myśle ze nie Ty pójdziesz i bedziesz wymagał a co z pracą społeczną ??? Gdzie jakaś współpraca między wioską a Urzędem??? Moim zadaniem trzeba najpierw coś od Siebie dać a później zacząć wymagać
~ Mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 88%  60
Tak gwoli ścisłości. Kto wie jaka jest kwota bazowa w naszej gminie? Bo nie wiem skąd takie kwoty. Takie pieniądze co roku dla miejscowości to niezły zastrzyk funduszy ale czy znajdą się ludzie do rozliczania kosztów inwestycji?? Czy będą chętni do zajęcia się tym wszystkim. Bo wziąć pieniądze to jest 10% całego przedsięwzięcia.
odpowiedz oceń komentarz 7 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ktos
ponad rok temu ocena: 27% 59
O tym samym własnie myślę fajne są pieniążki tylko jak co do czego to osoby ktore sa tak za umyją ręce,a wiosce tylko zostanie zepsuta atmosfera bo kazdy będzie miał inną wizję wykorzystywania tych pieniędzy.A wioski te małe ktore mają mniejszy budżet jak będzie potrzeba naprawa budynku gminnego to 13 tys nie wystarczy
~ WKURZONA
ponad rok temu ocena: 83% 58
To poczytaj ustawę o funduszu soleckim tam masz odpowiedź i trochę wytez mózg jak potrafi
oceń komentarz 10 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lusia
ponad rok temu ocena: 62%  57
Do ktoś. Trochę na sołtysa trochę na wójta ale za coś kasę bierze i to nie zła. Niech się napracuje S nie tylko uśmiechy i lanz.
odpowiedz oceń komentarz 8 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bokser
ponad rok temu ocena: 91%  56
Krzysztof M weź zluzuj gumę w majtach bo jesteś spięte i widzisz co chcesz. Czy demokratycznie czy socjalistycznie jak u Władimira to rzecz mocno dyskusyjna. Ty chyba na zlecenie wodza robisz!
odpowiedz oceń komentarz 10 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ktoś
ponad rok temu ocena: 36%  55
Wszyscy tylko wymagaja co by chcieli miec w swojej wiosce zacznijcie od siebie napiszcie jakis projekt zorganizujcie jakąś uroczystość.Pomyślcie kto bedzie się rozliczał z funduszu sołeckiego??? czy spadnie to wszystko na Waszego sołtysa,sorryyyy to pewnie bedzie obowiązek Wójta
odpowiedz oceń komentarz 5 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxc
ponad rok temu ocena: 56%  54
Najprościej wyciągnąć rękę po" gotowe pieniądze "ale dać coś od siebie czy napisać jakiś projekt to po co. Krytykować każdy potrafi
odpowiedz oceń komentarz 10 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WKURZONA
ponad rok temu ocena: 68%  53
Wójt dalej tylko tym co z nim poklepuja się, zawsze tak było, zrób wreszcie coś, zmienimy to, dlaczego są równi i rowniejsi, płacimy podatki, mieszkamy tu, a Wójt robi co chce, wystarczy poczytać odpowiedzi na interpelację, popatrzeć wkoło - czas się zatrzymał w naszej gminie,o nie siłowanie będą za 5 lat, he he he he he
odpowiedz oceń komentarz 13 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krzysztof M.
ponad rok temu ocena: 29% 52
Wójta wybrano w demokratycznych wyborach większością głosów i opozycja musi się z tym liczyć i to uszanować, a nie zachowywać jak po wobec pisu. Widać nie jesteście, aż tak dobrzy i silni skoro większość demokratyczna Wam nie zaufała.
oceń komentarz 6 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacek
ponad rok temu ocena: 79%  51
PAMIĘTAJCIE , 21 MARCA SESJA RADY GMINY, WSZYSCY OBECNI,WYRAZIMY POPARCIE SWOJĄ OBECNOŚCIĄ ZA FUNDUSZEM SOŁECKIM,TO PIENIĄDZE NASZE I MY WIEMY JAK JE ZAGOSPODAROWAĆ. LUDZIE MILEJEWA, PIASTOWA, JAGODNIKA, ZAJĄCZKOWA,HUTY, STOBOJE ,KAMIENNIKA ,MAJEWA, OGRODNIK, POMORSKIEJ WSI, RYCHNOWY, WILKOWO,ZAJĄCZKOWO,ZALESIA ,OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA,TYLKO RAZEM ZWYCIĘŻYMY. DO ZOBACZENIA NA SESJI GODZ.10.SZTANDARY W RĘKU,WALCZYMY O SWOJE. JAK NIE MY TO KTO.
odpowiedz oceń komentarz 15 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ werytas
ponad rok temu ocena: 31% 50
I przyjdzie Was tylu co zawsze. Każdy mądry za monitorem, a jak trzeba się wypowiedzieć, to jest problem. Krytykowanie, to nie jest program wyborczy!!!!!!!!!!!!!!!
~ Yetti
ponad rok temu ocena: 73%  49
Hej werytas. Czytaj ze zrozumieniem
odpowiedz oceń komentarz 8 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hmmm
ponad rok temu ocena: 25%  48
Taki fundusz rozwali budzet.
odpowiedz oceń komentarz 6 18
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ksiegowy
ponad rok temu ocena: 91%  47
Do uytyt. Jakbyś wiedział choć trochę o funduszu soleckim, to byś nie zadawal takich pytań. Wyliczenia wynikaja ze wzoru podanego w ustawie o funduszu. Wystarczy podstawic dane do wzoru. A jak nie umiesz, to dzwon do gminy, może ktoś ci wyliczy.
odpowiedz oceń komentarz 21 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tyrytyty
ponad rok temu ocena: 32%  46
Czy budżet gminy jest w stanie udźwignąć takie fundusze? Jeśli tak, to będą to baaardzo małe kwoty.
odpowiedz oceń komentarz 7 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dociekliwy
ponad rok temu ocena: 82% 45
A co ty wojt, ze sie martwisz o budzet?Bierze tyle kasy miesięcznie, to niech myśli. Chyba, że znowu planuje kupic za gminne pieniadze działkę za 220 tys.od osoby prywatnej, nie wiadomo na co?! To kasy nie bedzie.A kwoty na fundusz są zagwarantowane ustawą, ale ty widocznie tego nie wiesz, jesli piszesz, że będą małe.
oceń komentarz 14 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ werytas
ponad rok temu ocena: 24% 44
No tak. Wójt zarabia krocie. Chyba sobie z tego złote klamki i krany porobił. Na powaznie teraz... jesli budżet cię nie interesuje tylko piszesz, że wójt ma się martwić i co nas budżet obchodzi, to jesteś zwykłym wichrzycielem, a nie tym, kto chce zmian.
oceń komentarz 5 16
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ksiegowy
ponad rok temu ocena: 74%  43
Radni Milejewa będą stali murem za mieszkańcami, bo jest o co. Prawie 40 tys. na rok z funduszu sołeckiego, to mało?!!!! Majewo ok. 20 tys., Jagodnik ok.16 tys., najmniejsza wieś około 13 tys. Co roku taka kasa na wsie to uważam, że należy się mocno zastanowić zanim Wysoka Rado podniesiecie ręce przeciwko. A procedura nie jest wcale tak skomplikowana jak co niektórym się wydaje. Pozdrawiam.
odpowiedz oceń komentarz 17 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uytyt
ponad rok temu ocena: 30% 42
Skąd te wyliczenia? Co to za podział skóry na niedźwiedziu?
oceń komentarz 6 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kovalski
ponad rok temu ocena: 72%  41
w gminie Godkowo chcą zrobić to samo .
odpowiedz oceń komentarz 13 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacek
ponad rok temu ocena: 86%  40
W komentarzu do Krzysztofa M - mam wrażenie że problem jest jeden ,środki funduszu sołeckiego i pewnie dlatego komentarze są podobne, bo i rada jest podzielona , więc komentarz jestem za albo przeciw.Dla śpiochów i aktywnych,Pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz 19 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 50%  39
Radni, którzy opowiadają się za wójtem tak samo zostali wybrani przez mieszkańców, więc o co robicie dym. Trzeba bylo wystartować i pokazać jak działać "nie jak marionetka". Patrzeć się nie chce na te głupoty. Marionetki wójta a opozycja to nie marionetki? Polityka to syf a wy zachowujecie się jakbyście się urodzili wczoraj. Ale tak z drugiej strony to ilu z komentujacych wie jakie ta sa pieniadze dla waszych wsi z tego funduszu soleckiego? Cale wielkie gówno na te wasze piękne nierealne plany.
odpowiedz oceń komentarz 6 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krzysztof M.
ponad rok temu ocena: 19%  38
Odnieść można wrażenie, że te komentarze pisze jedna i ta sama osoba.
odpowiedz oceń komentarz 3 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
ponad rok temu ocena: 83% 37
I tak se mów!!!
oceń komentarz 10 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Daniel
ponad rok temu ocena: 83% 36
Żebyś sie nie zdziwił!!!!
oceń komentarz 10 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jolka
ponad rok temu ocena: 76%  35
A marionetki Wójta to na czym się znają? Logo z siebie robią? Sługusy na posyłki i wzeracze
odpowiedz oceń komentarz 13 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ WKURZONA
ponad rok temu ocena: 85% 34
Mają smartfony, to i zajęcie jest na sesjach, może w kulki grają
oceń komentarz 11 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacek
ponad rok temu ocena: 89%  33
21 marca godz.10 sesja rady gminy, wszyscy powinni przyjść i popatrzyć w oczy radnym , którzy głosują przeciwko funduszowi , i po głosowaniu odwołać ,takie prawo mieszkańców.Wybierzmy takich , którzy chcą pracować na rzecz mieszkańców.Bo jeśli już po wyborach odcięli się ,to po co czekać,Czas na zmianę.
odpowiedz oceń komentarz 24 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MKG
ponad rok temu ocena: 16%  32
Zwolennicy a raczej marionetki Marioli..... czy naprawdę z taką łatwością dajecie z siebie robić totalne pośmiewisko? Proponuję zagłębić się w temat funduszu sołeckiego.
odpowiedz oceń komentarz 4 21
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Daniel
ponad rok temu ocena: 81% 31
A kto jest Marionetką. Czy nie przypadkiem ci co siedza, nie odezwa sie i tylko podnosza rękęj ak Wójt chce?
oceń komentarz 13 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Daniel
ponad rok temu ocena: 69% 30
Posmiewisko? Bardzo dobry pomsł! Można przeznaczyć na poprawę zycia mieszkańców, nawet na posadzenie kwiatków. Inny komentasz mowi ze nie mozna za o posadzić kaiwatkow. I uwaga, gmina od państwa moze uzyska 40% refundacji funduszu sołeckiego!
~ lidka
ponad rok temu ocena: 81%  29
21 MARCA SESJA,CI KTÓRYM NIE OBCE PRACE NA RZECZ GMINY ,KTÓRZY CHCĄ PRACOWAĆ I TWORZYĆ,DO DZIEŁA,RAZEM DO PRACY NA RZECZ FUNDUSZU SOŁECKIEGO. W JEDNOŚCI SIŁA,POKAŻMY ŻE MY GŁOSUJEMY I MY WYMAGAMY,RADNI NIE SPAĆ , ZIMA SIĘ KOŃCZY IDZIE WIOSNA A Z NIĄ INNE POTRZEBY , POTRZEBY GMINY-MELIORACJA ,CHODNIKI ,ŚWIETLICE,MOŻE WÓJT ZROBI CZY TYLKO POWIE ŻE ZROBI.MY MIESZKAŃCY JAK MÓWIMY TO ZROBIMY - POTRZEBNY FUNDUSZ , POTRZEBNE ŚRODKI UNII EUROPEJSKIEJ , KTO BĘDZIE PISAŁ WNIOSKI - NO TAK NIE MA NIKOGO, BO TYLKO MÓWI ŻE PISZE I CHWALI SIĘ ŻE PISZE,MY MIESZKAŃCY JAK MÓWIMY ŻE NAPISZEMY TO NAPISZEMY , TYLKO MUSI BYĆ WSPÓŁPRACA. TAKIEJ NIE MA I Z TYM WÓJTEM NIE BĘDZIE , BO TAM GDZIE NIE WIADOMO O CO CHODZI TO CHODZI O.........
odpowiedz oceń komentarz 22 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 111111
ponad rok temu ocena: 71%  28
Krysia tak trzymaj i do wyborów stawaj! Takich mam trzeba!
odpowiedz oceń komentarz 10 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Miki 69
ponad rok temu ocena: 82%  27
Bardzo dobry pomysł. Kibicuje tej inicjatywie.
odpowiedz oceń komentarz 14 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 11111
ponad rok temu ocena: 75%  26
Dobrze gadasz wkurzony!
odpowiedz oceń komentarz 9 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lidka
ponad rok temu ocena: 82%  25
21.MARCA GODZ.10 WSZYSCY JESTEŚMY NA SESJI RADY GMMINY. Te pieniądze są nasze , jeśli radni wójta głosują za wójtem , nie mają swojego zdania, wreszcie zrobimy REFERENDUM ZA ODWOŁANEM, bo radny nie jest wójta , radny jest z mieszkańców,to on konsultuje jak ma się zachować, to radni powinni rozmawiać z mieszkańcami i wykonywać ich wole.Zapytajmy czy ktoś z radnych wójta konsultował jak ma się zachować na sesji w sprawie głosowania za funduszem.NIE, NIKT NIE KONSULTOWAŁ ,BO JAK MA GŁOSOWAĆ TO POWIE MU WÓJT.WSTYD,WSTYD,WSTYD,GDZIE HONOR PANIE I PANOWIE RADNI.
odpowiedz oceń komentarz 23 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wkurzony!
ponad rok temu ocena: 76%  24
Ty jesteś Swojsk bo od wodza i cwaniakujesz haha dlatego taki mocny jesteś! Nir chcecie tego funduszu bo nastąpi koniec samowolnie rozpuszczalnych pieniędzy. Nie chcecie żeby ludzie sami decydowali! Tacy zachłanni jesteście! Co kiełbaska Ci koło nosa przeleciała? Wad śni na kwiatki ani na rabatki śni ma kiełbasę nie stać ! Za to laby długie
odpowiedz oceń komentarz 16 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ krysia
ponad rok temu ocena: 87%  23
21 marca o godz.10 sesja Rady Gminy,kto jest za funduszem ten na sesję.Te wpisy o kwiatkach to są ci co siedzą i robią co im się każe,bez inicjatywy ,tylko dla mizernej kasy.Wreszcie do dzieła,ruszyć tyłki i razem z mieszkańcami rozeznać jakie są bolączki i do pracy na rzecz mieszkańców,bo w tym funduszu oni są najważniejsi.RAZEM NA SESJĘ 21 MARCA O GODZ.10,SZTANDARY W GÓRĘ.
odpowiedz oceń komentarz 26 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ John
ponad rok temu ocena: 78%  22
Do swojak. Szkoda ze kozaczysz jak stary wyzeracz tylko w necie. Tadek to człowiek wybrany spośród nas a nie marionetka Eojta jak wielu i Ty. Nabiera doświadczenia od czegoś trzeba zacząć a początki bywają trudne. Opozycja tylko mądrych udaje a nie koniecznie coś sobą reprezentują. Biorą cwaniaki wszystkich na krzyk! Człowieku wsłuchają się uważnie a nie pajacujesx jak reszta bandy z wodzem na czele. Krew mnie zalewa na głupotę i chamstwo
odpowiedz oceń komentarz 14 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kaska
ponad rok temu ocena: 80%  21
Bez funduszu soleckiego, mieszkancy, soltysi, beda uprawiac dalej zebractwo przed wojtem. Kogo lubi, temu da. Tego chcemy???
odpowiedz oceń komentarz 20 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacek
ponad rok temu ocena: 88% 20
masz rację,do czapki co łaska , ale kasy nie chcą ,wtedy razem można coś osiągnąć
oceń komentarz 21 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Swojak
ponad rok temu ocena: 30%  19
Pan radny ze zdjęcia nawet nie potrafi wysłowić się na sesji, mało tego nawet nie potrafi poprawnie przeczytać podsuniętego mu przez guru tekstu. Obejrzyjcie nagrania z sesji. To mydlenie oczu mieszkańcom. Fundusz musi mieć ściśle określony cel i rozliczony co do grosza, a nie roztrwoniony na kwiatki , rabatki czy kiełbaski z ogniska. To nie kiełbasa wyborcza, bo wybory już skończone.
odpowiedz oceń komentarz 8 19
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wrrrr
ponad rok temu ocena: 78% 18
Swojak. Dawaj na sesje, jak taki mocny jestes w gębie. Pokaz na co cie stac. Przynajmniej Ci radni się odzywaja. A widziales pozostalych. Siedzą ze ł bami spuszczonymi. Co oni tam robia, ja sie pytam??? Przyszli tylko kase odebrac z kaaasy.
oceń komentarz 14 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Daniel
ponad rok temu ocena: 69% 17
To moze Ty pokażesz co potrafisz? Najlepiej krytykować i wyśmiewać czlowieka, który coś stara sie zrobić!
~ Daniel
ponad rok temu ocena: 71% 16
Wlasnie mozna i na upiększenie wsi wykorzystać ten fundusz!!!!!!
oceń komentarz 10 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ariel
ponad rok temu ocena: 83%  15
Nic z tego nie wyjdzie, Pozostali radni nie związani z KWW Marioli Sznajder głosuja tak jak wójt im każe. Na sesjach siedzą ciho i się nie odzwyają, tylko Radni związani z KWW Marioli Sznajder coś robią. A Wójt i przewodniczący rady nie wiedzą jakie drogi przebiegają przez gminę, brawo!
odpowiedz oceń komentarz 15 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fun
ponad rok temu ocena: 80%  14
Mieszkańcy Gminy Milejewo pytanie do was: Czy jestescie za przywróceniem funduszu soleckiego? Zapoznajcie sie z ustawą o fun. soł. I pomyslcie kto na tym skorzysta i czy nasza gmina bedzie stratna...jestem za!
odpowiedz oceń komentarz 16 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka
ponad rok temu ocena: 86%  13
Jestem za funduszem sołeckim.Walczmy!Wójt niech zacznie słuchać głosów innych mieszkańców, nie tylko straży.
odpowiedz oceń komentarz 18 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacek
ponad rok temu ocena: 91%  12
Wszyscy na sesję Rady Gminy,zawalczmy o nasze pieniądze,które nam się należą,spotkanie 21 marca o godz. 10, zapraszam flagi narodowe w ręku .
odpowiedz oceń komentarz 29 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodak
ponad rok temu ocena: 67%  11
Jestem sceptyczna do tego pomysłu, oczywiście jestem całym sercem z KWW Marioli Sznajder ale myślę że Pan Banach i Pan Wójt stłumią pomysł w zarodki.
odpowiedz oceń komentarz 10 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wiesniak
ponad rok temu ocena: 84% 10
Odwolac przewodniczacego rady za brak obiektywizmu i stronniczosc dla wojta.
oceń komentarz 21 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krzysztof M.
ponad rok temu ocena: 32%  9
Gwiazdor Rady przemówił :)
odpowiedz oceń komentarz 7 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ariel
ponad rok temu ocena: 77% 8
A Ty czego kesteś gwiazdą wyśmiewania ludzi? To gratuluje!!!
oceń komentarz 10 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Żołnierzyk
ponad rok temu ocena: 82%  7
Do Babuuu. Pozostali radni to ludzie wójta będzie jak on chce a nie jakie jest dobro mieszkańców. Ta z Jagodnika radna to ma zdanie jak pogoda tzn jak wiatr wieje tak ja popchnie. Ludzie chodźmy na sesje yo nasza gmina a nie ich weźmy sprawy w swoje ręce dość tej samowoli to nieprywata!!!
odpowiedz oceń komentarz 18 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Babuuu
ponad rok temu ocena: 80%  6
Ciekawi mnie jak zaglosuja pozostali radni? Czy będą za ludzmi, czy nie?! A jakie zdanie ma nasza radna z Jagodnika. Mieszkancy powinni pójść na sesję!!!!
odpowiedz oceń komentarz 16 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fun
ponad rok temu ocena: 88% 5
To mieszkańcy decyduja o tym jaki glos powinien oddac Radny. Soltys i radna są lącznikami i powinni moim zdaniem kietowac sie potrzebami mieszkańcow a nie swoim!
oceń komentarz 14 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Daniel
ponad rok temu ocena: 80%  4
Bardzo dobrze, sprawiedliwie bedzie a nie ak do tej pory w niektóre wsie będzie pompowana kasa!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz 16 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Miesxkanka
ponad rok temu ocena: 80%  3
Pan Wójt to powinien mieć na imię Czaruś. Bo robi czary mary z ludźmi a oni naiwni są i wierzą w coś a tu ciagle nic obiecanki cacanki a głupiemu radość. Koniec z tym. Rób to co wyjdzie nam mieszkańcom na dobre.
odpowiedz oceń komentarz 16 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Miejscowy
ponad rok temu ocena: 80%  2
W końcu może coś się zacznie dziać!!! Fundusz sołecki jest potrzebny i jak piszecie daje gwarancje, że pieniądze muszą być zabezpieczone. A nie jakies obiecanki, mydlenie ludziom oczu.
odpowiedz oceń komentarz 16 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ?????
ponad rok temu ocena: 84%  1
Trzeba zacząć rozliczać się z pieniędzy publicznych a nie wydawać je wg widzi mi się. Niech mieszkańcy sami decydują na co wydadzą pieniadze a nie będą na łasce Wójta. Brawo Panie Tadku tak trzymać. Walczcie o swoje
odpowiedz oceń komentarz 21 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.