› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
B1 - Stawbud

Dobra Nowina dla Elbląga. Dekpol zrealizuje halę produkcyjną na miarę XXI wieku

aktualności miesiąc temu    4.08.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Dobra Nowina dla Elbląga. Dekpol zrealizuje halę produkcyjną na miarę XXI wieku fot. Nadesłane

Dekpol Budownictwo został generalnym wykonawcą Dobrej Nowiny I koło Elbląga. Inwestycja będzie częścią parku logistyczno-produkcyjnego, który powstanie przy drodze ekspresowej S7, pomiędzy Gdańskiem a Warszawą. Inwestorem przedsięwzięcia jest firma Delta.

Atrakcyjna lokalizacja Dobrej Nowiny I (inwestor Delta) przy drodze ekspresowej łączącej Warszawę z Trójmiastem stwarza idealne warunki do działalności firm produkcyjnych i dystrybucyjnych. Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie aż ponad 13 tysięcy mkw. Wewnętrzna wysokość budynku wyniesie 10 metrów. Znajdzie się tam 10 suwnic, każda o nośności 20 ton, z możliwością pracy w tandemie. Obiekt będzie też wyposażony w ekonomiczny system ogrzewania.

- Dobra Nowina I stanowi kluczowy element kompleksu logistyczno-magazynowo-produkcyjnego, który znajdzie się w strategicznej lokalizacji koło Elbląga, przy drodze ekspresowej S7, łączącej Gdańsk i Warszawę – podkreśla Mariusz Hejnowicz właściciel firmy Delta. - Nasz projekt to pierwszy krok w kierunku nowoczesnego parku logistyczno-produkcyjnego, który w przyszłości zostanie rozbudowany o kolejny obiekt w najwyższym standardzie - Dobrą Nowinę II. Wybór firmy Dekpol Budownictwo jako generalnego wykonawcy to gwarancja, że nasza inwestycja zostanie zrealizowana na najwyższym poziomie. Cieszymy się na tę współpracę i jesteśmy przekonani, że wykonawca wniesie swoje szerokie doświadczenie i profesjonalizm do tego projektu – zakończył Mariusz Hejnowicz.

Wykonawca i inwestor zadbali również o otoczenie budynku. Teren będzie oświetlony, monitorowany i strzeżony 24 godziny na dobę.

- To drugie zlecenie, które realizujemy dla Delty – mówi Adam Olżyński, Dyrektor ds. handlowych w Dekpol Budownictwo – Cieszymy się, że inwestor docenił nasze szerokie doświadczenie w realizacji obiektów produkcyjnych i zdecydował się na kolejną współpracę właśnie z nami. Mamy nadzieję, że Dobra Nowina I otworzy nowy rozdział w rozwoju lokalnego i ogólnopolskiego biznesu.

Dobra Nowina I to stworzy nowe miejsca pracy dla setek osób. W związku z tym, Delta oferuje usługę Work Service, która polega na wsparciu w pozyskaniu potencjalnych pracowników magazynowych, produkcyjnych, operatorów suwnic, wózków widłowych itd. Warto dodać, że obiekt będzie przygotowany do certyfikacji BREEAM, co jest potwierdzeniem wysokiej jakości projektu oraz dbałości o środowisko.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.