› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
B1 - Stawbud

Dobre informacje dla inwestorów. Plan miejscowy zgodny z prawem

aktualności miesiąc temu    17.02.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dobre informacje dla inwestorów. Plan miejscowy zgodny z prawem fot. Nadesłane

Wojewoda Warmińsko – Mazurski chciał zahamować rozwój centralnej części Elbląga? Na szczęście się to nie udało. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie doręczył właśnie odpis prawomocnego wyroku, mocą którego oddalił skargę Wojewody Warmińsko – Mazurskiego na uchwałę Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28.04.2022 roku nr XXIV/726/2022 w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Fabryczna – Zachód w Elblągu.

Obszar objęty ustaleniami planistycznymi znajduje się między Aleją Tysiąclecia i ulicami Fabryczną, Malborską, Czerniakowską i Hetmańską w Elblągu. Obecnie przy Alei Tysiąclecia znajdują się parterowe pawilony usługowe, uważane w czasie ich powstawania w ubiegłym wieku za „tymczasowe”. Plan miejscowy przewiduje w ich miejscu usługowo-mieszkalną pierzeję zabudowy o wysokości od 5 do 9 kondygnacji.

Wojewoda zarzucił, że w dokumencie w sposób niewystarczający ustalono maksymalną wysokość nowej zabudowy. Zarzuty te okazały się bezpodstawne. Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał plan za zgodny z prawem. To dobra informacja dla inwestorów. Dzięki decyzji sądu możliwy jest bowiem rozwój centralnej części miasta. Szkoda jedynie, że zaskarżenie przez Wojewodę prawidłowo sporządzonego planu zahamowało na kilka miesięcy ten proces i wydłużyło procedurę planistyczną. Jest to szczególnie istotne teraz, kiedy ceny na rynku budowlanym i nieruchomości stale rosną.

Z ustaleniami planu można zapoznać się pod linkiem: https://planowanie.umelblag.pl/?q=node/394

Informacja nadesłana przez Urząd Miejski w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.