› FIRMY
› ARTYKUŁY

Druga odsłona kampanii Legenda Północy marki Specjal

aktualności 7 miesięcy temu    3.07.2018
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Druga odsłona kampanii Legenda Północy marki Specjal

Piwo Specjal startuje z drugą odsłoną kampanii „Legenda Północy”. To marka, której przywiązanie do lokalnej tradycji, pasjonująca browarnicza historia oraz unikatowa receptura zapewniły status ambasadora północnych regionów Polski. W „Legendach Północy” piwo Specjal sięga po regionalne legendy i opowieści, które ukształtowały tożsamość Pomorza, Kujaw oraz Warmii i Mazur. 

Kilkanaście starannie wybranych opowieści, które będzie można poznać w nowej odsłonie kampanii „Legendy Północy” pokazuje jak różnorodne historycznie, bogate w nieznane tradycje i zwyczaje są północne regiony Polski. Piwo Specjal, marka silnie związana z Północą, chce przypomnieć jak ważne dla tożsamości mieszkańców Pomorza, Kujaw oraz Warmii i Mazur są lokalne korzenie oraz przekazywane z pokolenia na pokolenie regionalne legendy.         

Przyjaźń, uznanie dla tradycji, chęć niesienia pomocy za wszelką cenę, to jedynie niektóre szlachetne wartości wyróżniające bohaterów pomorskich legend i przypowieści. Bałtyk jest często w nich symbolem natury groźnej, nieokiełznanej, ale wzbudzającej jednocześnie szacunek. Czy to w opowieściach o sprytnych gdańskich kaperach, marynarzach z Gdyni lub Gryfie z Kaszub, regionalne legendy mocno podkreślają, co wyróżnia lokalną tożsamość, tak bliską marce Specjal. 

Kampania „Legendy Północy” przybliża mieszkańcom Pomorza, ale też Kujaw oraz Warmii i Mazur historie o regionalnej tożsamości, które były przekazywane w rodzinach z pokolenia na pokolenie. Jako marka Specjal jesteśmy dumni ze swoich lokalnych korzeni i chcemy je pielęgnować – mówi Katarzyna Wierzchowska, brand manager marki Specjal. – Sukces i bardzo dobre przyjęcie przez wielbicieli Specjala pierwszej odsłony naszej akcji w ubiegłym roku, zachęciły nas do zaprezentowania mieszkańcom Północy nowego zbioru kilkunastu lokalnych legend i opowieści – dodała.

Nowa odsłona „Legend Północy” zaproponowana przez markę Specjal będzie dostępna przede wszystkim w niezwykle popularnej formie komiksów. Urozmaiceniem  będą specjalne etykiety nawiązujące do regionalnych opowieści, które znajdą się na butelkach limitowanej serii piwa Specjal. „Legendy Północy” pojawią się także w ramach kampanii informacyjnej na bilboardach oraz w lokalnych mediach. Wszystkie legendy nowej odsłony kampanii piwa Specjal będą dostępne na stronie internetowej www.legendapolnocy.pl 

Marka Specjal Jasny Pełny istnieje od 1978 roku i powstaje w browarze w Elblągu. Jako najbardziej popularne piwo na północy Polski jest jednocześnie największą marką regionalna na polskim rynku. Znakomity i zawsze rozpoznawalny smak Specjala to połączenie krystalicznie czystej wody, unikatowej receptury z XIX wieku oraz najwyższego profesjonalizmu elbląskich piwowarów. Browar w Elblągu został założony w 1872 roku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ziemofit
7 miesięcy temu 1
Piwo i Specjal to nie to to samo...
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.