› FIRMY
› ARTYKUŁY

Duże zmiany w Centrum Handlowym Ogrody w Elblągu

inwestycje 10 miesięcy temu    25.07.2019
Informacja prasowa
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
1 zdjęćPrzebudowa Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu – wizualizacjaPrzebudowa Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu – wizualizacja fot. nadesłana

Będzie przyjemniej, wygodniej, bardziej komfortowo – takie są główne założenia przebudowy, która właśnie rusza w elbląskich Ogrodach. Zupełnie nową aranżację zyskają: strefa restauracyjna, strefy relaksu oraz wyjątkowa przestrzeń ze ścianą dekoracyjną.

Po dużej przebudowie Ogrodów, która zakończyła się w 2015 roku, przyszedł czas na kolejne zmiany, które są odpowiedzią na aktualne trendy w rozwoju centrów handlowych oraz potrzeby klientów. Ogrody to największa galeria w regionie – w sposób naturalny stała się więc nie tylko destynacją zakupową, ale również miejscem spędzania wolnego czasu czy spotkań towarzyskich. Przebudowa strefy restauracyjnej oraz stworzenie stref relaksu zwiększy komfort klientów podczas spotkań czy zakupów, jak również wydłuży ich pobyt w centrum.

Zmodernizowana strefa gastronomiczna będzie zdecydowanie bardziej funkcjonalna. Przede wszystkim potroimy liczbę miejsc siedzących. Stworzymy też kącik zabaw dla dzieci, aby rodziny miały większy komfort spożywania posiłków poza domem. Strefa restauracyjna w nowej aranżacji będzie miejscem nowoczesnym i zgodnym z aktualnie panującymi trendami – pojawi się dużo elementów drewnianych, sporo zieleni, motywy roślinne. Będzie przestronnie, a jednocześnie przytulnie

– mówi Agnieszka Muż, Senior Asset Manager CPI Property Group, właściciela CH Ogrody.

Prace będą prowadzone stopniowo, głównie w nocy, dzięki czemu nie będą uciążliwe dla klientów, a lokale gastronomiczne nie będą musiały zawieszać ani ograniczać swojej działalności. Przez cały okres przebudowy klienci będą mogli korzystać z oferty restauracji i kawiarni.

Utworzone zostaną też strefy odpoczynku, dzięki którym przerwy w zakupach będą bardziej komfortowe. W dwóch miejscach na poziomie +1, przy lokalach H&M oraz TK MAXX, pojawią się drewniane siedziska o ergonomicznym kształcie, którym będą towarzyszyć motywy roślinne. Przebudowana zostanie również ściana dekoracyjna ciągnąca się przez trzy kondygnacje galerii. Na poziomie 0 zostaną zaaranżowane nowe miejsca do odpoczynku, a także strefa zabaw dla dzieci.

Projekt nowej aranżacji strefy restauracyjnej i stref odpoczynku ma dać klientom poczucie komfortu, uprzyjemnić ich pobyt w centrum. Nowoczesne rozwiązania architektoniczne, przyjemne dla oka materiały oraz niebanalne założenia kompozycyjne będą szły w parze z funkcjonalnością

– dodaje Agnieszka Muż.

W dalszym etapie przebudowy zaplanowana jest poprawa komunikacji w centrum: zostaną zbudowane schody ruchome z poziomu 0 na +1, a do jednego z wejść zostaną dobudowane wiatrołapy, co wpłynie pozytywnie na utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz galerii.

Prace remontowe nie będą miały wpływu na funkcjonowanie centrum. Przez cały okres przebudowy wszystkie lokale będą czynne, a ciągi komunikacyjne zostaną zachowane.

Inwestorem przedsięwzięcia jest właściciel centrum handlowego Ogrody – CPI Property Group. Generalnym wykonawcą jest spółka Tetris. Za opracowanie koncepcji nowej aranżacji odpowiedzialna jest pracownia projektowa Bulak Projekt.

Marta Tittenbrun
 

O Centrum Handlowym Ogrody
Centrum Handlowe Ogrody to pierwszy, powstały w 2002 roku, kompleks handlowo-usługowy w Elblągu, którego rozbudowa zakończyła się w 2015 roku. Obecnie Ogrody to największa i najbardziej nowoczesna galeria handlowa w regionie, o świetnej lokalizacji dogodnej dla klientów z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Powierzchnia użytkowa galerii to 42 tys. mkw, mieści 110 lokali handlowo-usługowych i restauracje na dwóch poziomach, kompleks kinowy, nowoczesny koncept fitness oraz trzypoziomowy parking. Wśród najemców Centrum znajdują się między innymi: Carrefour, Multikino, Just GYM, H&M, So! Coffee, KFC, McDonald’s, Media Markt, TK MAXX, RTV Euro AGD, Mango, Empik, CCC, Go Sport, Douglas, Smyk, Hebe, Rossmann. Galerią zarządza CBRE. Właścicielem i inwestorem obiektu jest CPI Property Group Poland.

 • Przebudowa Centrum Handlowego Ogrody w Elblągu – wizualizacja
ilość zdjęć 1 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ STOP UST 447
10 miesięcy temu 5
Tam chodzą biedaki ale umysłowe.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ w---ny
10 miesięcy temu 4
kiedy te bydlaki chamy doprowadzą do wykoszenia trawy przy ogrodach???????na skarpie!!!Gdzie są nieroby ze strazy miejskiej czemu nie reagują dopieprzyć im kilkanaście tys.kary za syf przy ogrodach albo zamknąć firmę jak nie zrobią porządku.Wróblewski zajmij się tym!!1
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elblążanin
10 miesięcy temu 3
a czy będą palety!!!lepiej niech trawę wykoszą na skarpie
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pick
10 miesięcy temu ocena: 67%  2
Nowosci zawsze przyciagaja klientow, chodzby po to aby zobaczyc co sie zmienilo i czy teraz jest lepiej a przy okazji cos kupic czy zjesc..
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Klientela
10 miesięcy temu ocena: 78%  1
A kiedy zostaną wykończone wjazdy na parkingi naziemne i podziemne? Ściany wyglądają, jakby wjeżdżało się do powojennego bunkra - surowy, chropowaty i niezaszpachlowany beton. Kiedy pojawią się oznaczenia przy "płaskich" schodach ruchomych (tych przy ścianie dekoracyjnej) prowadzących z parkingów tak, żeby nie wchodziło się pod prąd? Z obu stron jest napisane "Wejście" a tymczasem z jednej strony schody jadą w dól, a z drugiej w górę i trzeba się zawracać, ewentualnie skorzystać z JEDNEJ JEDYNEJ windy. Powinny być jakieś strzałki, które pokazują w którą stronę poruszają się schody. Zresztą to samo, gdy jest się wewnątrz. Nigdy się nie pamięta, od której strony wejść. Miejmy nadzieję, że ściana dekoracyjna nie będzie już straszyła surowym, niewykończonym betonem...
odpowiedz oceń komentarz 7 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.