› FIRMY
› ARTYKUŁY

Dźwigi, żurawie budowlane i mobilne żurawie wieżowe

aktualności 10 miesięcy temu    12.11.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dźwigi, żurawie budowlane i mobilne żurawie wieżowe

Czy znasz najpopularniejsze maszyny budowlane? Czy wiesz czym różnią się między sobą tradycyjny żuraw budowlany i mobilny żuraw wieżowy? Czy dźwig i żuraw to jedno i to samo? Dzisiaj opowiemy więcej o pojazdach realizujących usługi dźwigowe, dostępnych w wielu polskich firmach. Po lekturze artykułu nie będziesz już miał żadnych problemów z rozpoznaniem dźwigu, żurawia czy mobilnego żurawia wieżowego.

Tradycyjny żuraw budowlany

Żurawie budowlane obecne są w krajobrazie dużych miast i ciężko ich nie zauważyć. To tradycyjne żurawie składające się z wieży budowanej z kratownicy, kabiny operatora i bardzo długiego ramienia wraz z odpowiednio dobraną przeciwwagą. Takie żurawie budowlane montowane są na stałe lub na długi okres czasu - osadzane są na podłożu, wymagają kotwiczenia i betonowej wylewki, by zachować stabilność.

Niegdyś do kabiny operatora trzeba było wchodzić po długiej drabinie. Dziś nowoczesne modele żurawi wieżowych wyposażone są w windę, dzięki czemu operator nie musi wspinać się po stromej drabince.

Więcej o żurawiach budowlanych na stronie https://www.podnosimy.pl/news/odrobina-o-zyciu-operatorow-zurawi-budowlanych/

Udźwig żurawia budowlanego jest ogromny i przewyższa maksymalne udźwigi zwyczajnych dźwigów, żurawi samojezdnych czy mobilnych żurawi wieżowych.

Dźwig i żuraw samochodowy

Dźwigi, które najczęściej widujemy nie tylko na placu budowlanym, ale również przy wielu innych pracach to dźwigi samochodowe. Zamiennie nazywane są również żurawiami samojezdnymi. Ramię teleskopowe osadzone jest na podwoziu kołowym. Udźwig zależy oczywiście od modelu.

Dźwig może wielokrotnie zmieniać swoją lokalizację w ciągu dnia. Dzięki wykorzystaniu osprzętu dodatkowego możliwe jest zwiększenie zasięgu ramienia żurawia.

Żurawie samochodowe i dźwigi samojezdne wykorzystywane są m.in.do montowania żurawi wieżowych budowlanych. Mogą w ciągu jednego dnia wielokrotnie zmieniać swoją lokalizację i wykonywać zlecenia do 500 ton udźwigu.

Mobilne żurawie wieżowe

Mobilny żuraw wieżowy, nazywany również samochodowym dźwigiem wieżowym, to najlepsze połączenie cech dźwigu samojezdnego z żurawiem budowlanym. Kratownica żurawia budowlanego osadzona jest na samochodowym podwoziu, dzięki czemu zyskuje bardzo ważną cechę: możliwość poruszania się. Żuraw mobilny może być przestawiany wielokrotnie w ciągu jednego dnia, a to oznacza, że może wykonać nawet kilka zleceń w ciągu doby.

Sterowanie mobilnym żurawiem wieżowym odbywa się z poziomu kabiny operatora lub za pomocą zdalnego sterowania pilotem radiowym. Kabinę operatora można ustawić na szczycie wieży lub w jej połowie, w zależności od potrzeb i optymalnych możliwości. 

Mobilny żuraw wieżowy nie potrzebuje dodatkowych pojazdów do transportu - przeciwwagi, kratownicę, kabinę operatora przewozi samodzielnie na swojej przyczepie. Dodatkowo do obsługi mobilnego dźwigu wieżowego potrzebny jest tylko jeden pracownik! Udźwig? Nowoczesne modele mobilnych żurawi wieżowych oferują udźwig nawet do 500 ton!

Rozstawienie mobilnego żurawia wieżowego do pracy oraz jego późniejsze złożenie zajmuje... do 30 minut, w zależności od modelu.

Wynajem dźwigów i żurawi

Coraz więcej firm oferuje swoim klientom wynajem dźwigów, żurawi budowlanych i mobilnych żurawi wieżowych. Jeśli nie znasz się za grosz na dźwigach i innych pojazdach budowlanych - nie musisz się martwić. Pracownicy takich firm pomogą wybrać najlepszy dźwig czy żurawia, który spełni Twoje oczekiwania i będzie najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

Więcej informacji: https://www.podnosimy.pl/

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.