› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

Elbląg. Firma żąda o 385 tys. zł więcej niż chce miasto, ale wygrała przetarg

aktualności 11 miesięcy temu    28.11.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Firma żąda o 385 tys. zł więcej niż chce miasto, ale wygrała przetarg fot. archiwum elblag.net / Marcin Mogiałło

Budowa wiaduktu w ciągu ulicy Lotniczej i Skrzydlatej wymaga przebudowy  skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej (pisownia zgodnie z uchwałą RM w Elblągu)  z ul. A. Mickiewicza w Elblągu. Urzędnicy ogłosili trzeci przetarg, bo dwa poprzednie unieważniono. Zgłosiła się tylko jedna firma, która żądała o 385 tys. zł więcej niż oferuje miasto. Dostała kontrakt warty prawie 1,5 miliona zł. Ma czas na wykonanie robót do 15 maja 2018 roku.    

Planowany wiadukt w ciągu ulicy Lotniczej i Skrzydlatej połączy centrum miasta z dzielnicą Zatorze, usprawni przejazd nad linią kolejową w ważnym komunikacyjnie miejscu i skróci czas podróży. Konieczna jest w związku z tym przebudowa skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ul. A. Mickiewicza w Elblągu, by zapewnić dostępność terenów dworca autobusowego do dróg publicznych.

Na ogłoszony pierwszy przetarg nie zgłosiła się żadna firma. Potem ukazała się kolejna informacja o przetargu. Kryteria wyboru: cena – 60 procent, okres gwarancji – 10 proc., termin wykonania – 30 proc. Tym razem firmy złożyły trzy oferty, ale przetarg znów unieważniono. 

Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona nie wykazał spełniania warunku udziału w postępowaniu i w związku z powyższym podlega wykluczeniu, a jego oferta podlega odrzuceniu. Cena każdej z kolejnych ofert, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

- czytamy w uzasadnieniu unieważnienia przetargu.

Ogłoszono trzeci i ostatni przetarg. Zrezygnowano w kryterium wyboru z terminu wykonania. Liczyła w 60 procentach cena i w 40 proc. okres gwarancji. 
Zgłosiła się tylko jedna firma - Budowlano-Drogowa MTM SA z Gdyni. Przed otwarciem ofert miasto podało, że może zapłacić za wykonanie inwestycji 1 milion 45 tys. zł. Natomiast firma zaoferowała 1 milion 430 tys. zł i dostanie zamówienie.

Oto wyjaśnienie urzędników:

Oferta złożona przez ww. Wykonawcę została wybrana jako najkorzystniejsza, ponieważ przedstawia najkorzystniejszy bilans kryteriów oceny ofert określonych w SIWZ, tj. cena (brutto) – 60% i okres gwarancji – 40%. Jest to jedyna oferta złożona w przedmiotowym postępowaniu.

Liczba punktów została przyznana na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w punkcie XIII. SIWZ, zgodnie z informacjami zawartymi w złożonej ofercie. Oceny ofert dokonało 5 członków komisji. Liczba punktów w każdym z kryteriów stanowi iloczyn 5 oceniających i liczby punktów przyznanych przez jednego oceniającego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Smutny starszy człowiek
11 miesięcy temu 2
Znowu rozkopy w mieście...
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aleja,plac,ulica
11 miesięcy temu 1
" Jak należy pisać w zdaniu nazwę AL. Niepodległości, Al. Stanów Zjednoczonych itp. Dużą czy małą literą? Piszemy Al. (wielką literą), jeśli jest to skrót słowa Aleje, oraz al. (małą literą), jeśli jest to skrót słowa aleja. Tak więc Al. Niepodległości to Aleje Niepodległości, natomiast al. Niepodległości to aleja Niepodległości. Mirosław Bańko"
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.