› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

Elbląg odzyskał ponad 6 milionów złotych

z samorządu ponad rok temu    7.06.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg odzyskał ponad 6 milionów złotych fot. archiwum elblag.net

Ponad 6,1 mln złotych wpłaciła na rzecz miasta firma Jermon (Poland) Sp. z o.o. To efekt wynegocjowanego przez Prezydenta Witolda Wróblewskiego porozumienia, za niewywiązanie się firmy z umowy sprzedaży nieruchomości położonej w Elblągu przy ul. Żuławskiej i Warszawskiej.

Sprzedaż nieruchomości nastąpiła w sierpniu 2008 roku. Działka została sprzedana pod zabudowę wielkopowierzchniowego obiektu handlowego, z wyłączeniem branży spożywczej. W ramach zawartej umowy inwestor pod rygorem kar, naliczanych od 2013 roku, zobowiązał się do zabudowania nieruchomości. Niestety do dnia dzisiejszego firma nie wywiązała się z tych zobowiązań. W związku z tym naliczone zostały kary umowne. Wobec braku ich uiszczenia na wniosek miasta wszczęte zostało postępowanie egzekucyjne.

Firma Jermon wystąpiła do Prezydenta z wnioskiem o zniesienie egzekucji w zamian za spłatę kar umownych wynikających z aktu notarialnego oraz innych zobowiązań pieniężnych wobec Miasta. W wyniku wynegocjowanego przez Prezydenta Witolda Wróblewskiego porozumienia inwestor wpłacił 6 157 689 zł z tytułu kary umownej, odsetek od kar umownych, zaległych rat podatku od nieruchomości, zaległych opłat za użytkowanie wieczyste i kosztów postępowania sądowego.

W zamian za spłatę powyższych należności Miasto złożyło wniosek do Sądu o umorzenie postępowania egzekucyjnego oraz wykreślenie hipotek ustanowionych dla nieruchomości.

Joanna Urbaniak

Biuro Prezydenta Miasta

Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.