› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. Oszuści kuszą szansą na kartą podarunkową wartą 1000 zł

aktualności 4 miesiące temu    9.07.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Oszuści kuszą szansą na kartą podarunkową wartą 1000 zł

Oszuści wysyłają  e-maile z ofertą wygrania  kartę podarunkową o wartości 1.000zł do wykorzystania w sklepach Biedronka. Jednak nie zamierzają nikogo nagradzać, tylko wyłudzić dane osobowe, nawet PESEL i nr dowodu. Biedronka przestrzega przed oszustami. 

Oszuści wysyłają e-maile takiej treści:

GRATULUJEMY! Twój adres email został wybrany. Masz szansę wygrać kartę podarunkową o wartości 1.000zł do wykorzystania w sklepach Biedronka. Kliknij TUTAJ, aby zwiększyć swoje szanse. Pozdrawiamy serdecznie i życzymy powodzenia! Zespół z Wygraj Bon" — tak wygląda treść wiadomości rozsyłanych w ostatnim czasie przez oszustów. 

Gdy skusimy się i klikniemy okaże się, że pomimo loga Biedronki na dole strony, jak jesteśmy dociekliwi, dostrzeżemy informację: 

Organizatorem promocji jest firma Lunabee Ltd. Powyższe marki (Biedronka – red.) nie są sponsorami promocji, ani nie są z nią powiązane.

Gdy klikniemy w „zagraj o bon” zobaczy napis, że mamy tylko 30 sekund na wypełnienie formularza, a z regulaminu dowiemy się, że kto szybciej wypełni ma większą szansę na wygraną. Klikając dalej dowiemy się, że musimy podać nie tylko e-maila, nazwisko i płeć, ale nawet numer dowodu i pesel. 

Biedronka przestrzega...

Szanowni Państwo, informujemy, że w sieci pojawiły się strony internetowe, których adres i treść sugerują, że zostały stworzone przez naszą firmę. Strony te mogą wykorzystywać w sposób nieuprawniony logotyp naszej sieci lub inne elementy graficzne charakterystyczne dla marki Biedronka oraz mogą posługiwać się domenami internetowymi, nawiązującymi do nazwy naszej sieci.

Zalecamy szczególną ostrożność podczas korzystania z takich serwisów, tym bardziej jeśli oferują one możliwość wygrania bonów lub innych nagród rzekomo pochodzących od sieci Biedronka i oczekują od użytkownika podania danych osobowych.

...i radzi:

Informujemy, iż oficjalną stroną internetową sieci Biedronka jest strona www.biedronka.pl. Tam znajdują się informacje o prowadzonych konkursach i innych akcjach marketingowych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.