› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

„Elbląg pełen pomysłów” uzdrowi nasze miasto? PiS zachęca do wypełnienia ankiety (+ zdjęcia)

aktualności 10 miesięcy temu    28.08.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 8 ocen 0 / 0%
A A A
10 zdjęć„Elbląg pełen pomysłów” uzdrowi nasze miasto? PiS zachęca do wypełnienia ankiety (+ zdjęcia) fot. Marcin Mongiałło

Dziś, 28 sierpnia, elbląscy politycy Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali swój najnowszy projekt pod nazwą  „Elbląg pełen pomysłów”, który ma być sposobem na ulepszenie miasta. Radny Rafał Traks zapowiedział, że politycy i sympatycy PiS-u będą prowadzili na terenie naszego miasta kampanię wyborczą w oparciu o bezpośredni kontakt z wyborcami.

Programy wyborcze konkurencji są realizowane przez sztaby, które wiedzą najlepiej czego mieszkańcy oczekują. Nie zawsze się to sprawdza, dlatego my przyjęliśmy inne założenie - to elblążanie pomogą nam stworzyć program wyborczy, powiedzieć czego oczekują, co należy zmienić. Stąd pomysł  „Elbląg pełen pomysłów” 

 mówił na konferencji prasowej Jerzy Wilk, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Elbląga.

Szczegóły projektu, będącego przede wszystkim, choć nie tylko, ankietą skierowaną do mieszkańców miasta, wyjaśniał elbląski radny PiS-u Rafał Traks:

Nie można się zamykać w gabinetach politycznych, tylko trzeba się otworzyć na mieszkańców i z mieszkańcami trzeba współpracować. Dletgo też chcielibyśmy przedstawić państwu projekt „Elbląg pełen pomysłów”. Ma to być projekt przede wszystkim konsultacyjny. Chcemy go realizować w trzech etapach.

 

Pierwszy etap to są przede wszystkim urny - 10 urn rozstawionych w mieście w następująych punktach: Spółdzielnia Mieszkaniowa Zakrzewo (ul. Robotnicza 246), Sklep spożywczy "Bastek" (ul. Słonecznikowa 2), Sklep spożywczo-przemysłowy (ul. Przybyszewskiego 28), Klucz Serwis (ul. Ogólna 51), Hurtownia papiernicza (ul. Płk. Dąbka 62-64), Zarząd Nieruchomości (ul. Jaśminowa), Biuro Poselskie Posła Leonarda Krasulskiego (ul. 1 Maja 2), Biuro Poselskie Posła Jerzego Wilka (ul. Czerwonego Krzyża 2-4), PUH Kluczyk (pawilon handlowy naprzeciwko Hali ELZAM, ul. Grunwaldzka 7a), PHU Odzież Używana - punkt handlowy pomiędzy sklepami "Biedronka" i "Jaś i małgosia" (Al. Grunwaldzka 2, Budynek B6, wejście do parkingu głównego ELZAM). W każdym okręgu wyborczym znajdują się dwa takie punkty. Zachęcamy mieszkańców do uzupełniania ankiet. (...) Ankieta składa się z dziewięciu pytań. Są to pytania z różnych dziedzien działalności, funkcjonowania miasta, m.in. są to: działanie komunikacji miejskiej, infrastruktury drogowej, służby zdrowia, bezpieczeństwa socjalnego, bezpieczeństwa w mieście, środowiska naturalnego, pracy edukacji, czy turystyki oraz pytania o to, w jakim kierunku miasto powinno się rozwiajać. (...) Oczywiście ankieta będzie również dostępna na stronie facebookowej, którą przed chwilą uruchomiliśmy. Ona nazywa się „Elbląg Pełen Pomysłów”. Tam również będzie ankieta do pobrania w wersji elektronicznej.

 

Po wypełnieniu będzie można tę ankietę przesłać z powrotem do nas i mniej więcej w okolicach 15 września będziemy chcieli zakonczyć ten projekt i przedstawić państwu pełen program wyborczy w oparciu o to, nad czym pracuje nasz zespół programowy od października ubiegłego roku oraz w oparciu o wypełnione ankiety, które państwu tutaj dzisiaj prezentujemy. Po 15 września będziemy chcieli zaprezentować państwu kompleksowy program wyborczy Prawa i Sprawiedliwości, przede wszystkim w oparciu o pomysły elblążan i pomysły, które wcześniej przewijały się w naszym środowisku.

 

Jest jeszcze trzeci etap projektu, który chcielibyśmy zrealizować, który będzie odbywać się w różnych punktach naszego miasta. Będziemy organizować różnego rodzaju spotkania w mieście. O tych spotkaniach będziemy państa informowali na bieżąco. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się prawdopdoobnie w połowe przyszłego tygodnia o czym państwo zostaną oczywiście poinformowani. 

Radny Rafał Traks zapowiedział także, że elbląscy politycy, działacze i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości będą prowadzili najbliższą kampanię wyborczą w oparciu o bezpośredni kontakt z wyborcami:

Będziemy również prowadzili kampanię wyborczą door-to-door, czyli kandydaci na radnych oraz członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości będą odwiedzali w domach mieszkańców tak, żeby tę ankietę konsultować bezpośrednio również z mieszkańcami. Nie tylko czekamy na mieszkańców, ale również do nich wychodzimy  tak żeby ten nasz program był kompletny i realny do zrealizowania 

Przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu Marek Pruszak podsumował najnowszy pomysł struktur Prawa i Sprawiedliwości w naszym mieście: 

Wszystkie pomysły elblążan  zarówno młodzieży, która ma świetne pomysły, jak i osób dorosłych   wzbogacą nasz program. My ten program mamy, ale chcemy go wzbogacić o pomysły elblążan, aby wreszcie wspólnie tworzyć ten Elbląg i dawać ludziom szanse na lepszą przyszłość w naszym miescie   żeby to miasto się nie wyludniało, a zaludniało.

 • „Elbląg pełen pomysłów” uzdrowi nasze miasto?
 • „Elbląg pełen pomysłów” uzdrowi nasze miasto?
 • „Elbląg pełen pomysłów” uzdrowi nasze miasto?
 • „Elbląg pełen pomysłów” uzdrowi nasze miasto?
 • „Elbląg pełen pomysłów” uzdrowi nasze miasto?
 • „Elbląg pełen pomysłów” uzdrowi nasze miasto?
 • „Elbląg pełen pomysłów” uzdrowi nasze miasto?
 • „Elbląg pełen pomysłów” uzdrowi nasze miasto?
 • „Elbląg pełen pomysłów” uzdrowi nasze miasto?
 • „Elbląg pełen pomysłów” uzdrowi nasze miasto?
ilość zdjęć 10 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 5
  BRAK SŁÓW
Komentarze (8)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ loklany_lover
9 miesięcy temu 8
Historia się znowu powtarza. .20 lat temu mniejsze Opole wywalczyło województwo. Dziś mniejszy Koszalin otrzymuje nie obietnice, a konkretne instytucje, a w Elblągu nadal mało rozgarniętym mieszkańcom można nawijać makaron na uszy. .Ludzie! Jeśli nie walniecie pięścią w stół to nikt nie będzie Waszych nagrobków odwiedzał, bo wszyscy młodsi stąd wyjadą!!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ EuPi
10 miesięcy temu 7
do Tylko PIS, Takiś ,,kstałcuny", a nie wiesz, że Aero2 jest darmowe, a złomu komputerowego jest za darmo też sporo. Też się przedstawisz, ze jako czerwony jesteś z PiSem?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyrzyk
10 miesięcy temu ocena: 75%  6
Za Wilka będzie to samo co z Elsinem a kasę na stadion oddał do Olsztyna tyle w temacie
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kanister z ludowym spirytusem
10 miesięcy temu ocena: 75%  5
I ten tragicznie upiorny Traks... młody, słabo wyuczony wilczek i przydupas leciwego złodzieja ludowego spirytusu... od afirmacji i tuszowania kłamstwa zaczął.... pewnie bardzo daleko w strukturach pis-u zajdzie.... tam takich tabuny... brawo, brawo... na dzień dzisiejszy musi nauczyć się strzepywać łupież z marynarki kurdupla, za którym siedzi złodziej ludowego spirytusu...
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ EuPi
10 miesięcy temu ocena: 89%  4
Trafiłem na konferencję prasową kogoś z PiSu, pod biurem posła Wilka! Zapytałem, czy ktoś dobrodusznie pójdzie ze mną do apteki i wykupi mi leki, bo sam nie wykupię, z powodu braku pieniędzy z emerytury. Oczywiście, zaczęto mi wmawiać, jak to dużo dobrego PiS robi. Poprosiłem o jedno nazwisko ,,złodzieja watu". Pan Lecyk (przedstawił się, całkiem sympatyczny, próbował mi, staremu 70 latkowi wciskać kit. No i hit! Podszedł facet w moim wieku i atakujący mnie słownie oświadczył, że on, stary komunista jest i popiera PiS! Wystarczyło! Powiedział prawdę i wszystko, kto jest w PiSie, a więc dawni komuniści.. Szkoda, że nie było już czasu na rozmowę!
odpowiedz oceń komentarz 8 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tylko PiS
10 miesięcy temu ocena: 60% 3
A pan na lekarstwo nie miał a na internet ma. Czytając pana wpis widać że jesteś wichrzycielem i dziwię się że ktoś chciał z tobą rozmawiać.
~ fdffd
10 miesięcy temu ocena: 65%  2
PiS to tacy sami hipokryci jak Platforma Obywatelska
odpowiedz oceń komentarz 11 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ antykleryk
10 miesięcy temu ocena: 67%  1
Ludzie opamiętajcie się i idźcie na wybory. Odsuńcie od władzy i polityki pis. Już wystarczająco ci debile zrujnowali nasz kraj
odpowiedz oceń komentarz 14 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.