› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

Elbląg podczas mundialu będzie promować się w Kaliningradzie

aktualności 9 miesięcy temu    26.04.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Stadion Baltic Arena w Kaliningradzie - wizualizacjaStadion Baltic Arena w Kaliningradzie - wizualizacja fot. materiały promocyjne

Elbląg, po wielu latach zaniedbań w tym względzie, będzie się promować w Kaliningradzie. Dwujęzyczna (w językach rosyjskim i angielskim) reklama zachęcająca do odwiedzenia naszego miasta pojawi się na wielkim ekranie w centrum Kaliningradu oraz na trolejbusach.

Obecnie trwa już kampania reklamowa w taniej linii lotniczej Wizz Air, która obejmuje zarówno informacje w publikacji dostępnej na pokładzie samolotów, jak również na stronie internetowej przedsiębiorstwa. Komercyjne działania promocyjne, które są bezpośrednio związane z mundialem, będą realizowane przez cały czerwiec. Ich koszt zamknie się w kwocie poniżej 20 tys. zł. Warto nadmienić, że do punktu informacji turystycznej w Kaliningradzie trafiły już materiały dotyczące Elbląga.

Przypomnijmy, że od 14 czerwca do 15 lipca 2018 roku w Rosji odbędą się XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Cztery mecze: Chorwacja – Nigeria (16 czerwca), Serbia – Szwajcaria (22 czerwca), Hiszpania – Maroko (25 czerwca) oraz Anglia – Belgia (28 czerwca) rozegrane zostaną na stadionie Baltic Arena w Kaliningradzie. Elbląg będzie się przy tej okazji promować się w partnerskim mieście pod hasłem "Kick back with us in Elbląg".

Sprawą oczywistą jest, że kibice oprócz części sportowej, bo po to przyjeżdżają, będą chcieli w jakiś sposób zagospodarować czas wolny. W pobliżu jest granica z Polską, a za nią wiele atrakcji. Od odpowiedniej promocji oferty turystycznej zależy ilu kibiców odwiedzi Elbląg i inne ośrodki oraz na jak długo tutaj zostanie. Potencjał jest z pewnością duży. Wystarczy wymienić choćby Kanał Elbląski i unikalne w skali świata pochylnie, Frombork - czyli miejsce, gdzie przez wiele lat żył i tworzył Mikołaj Kopernik, czy też zamek w Malborku, będący największą tego typu bodowlą z cegły w Europie. W sposób naturalny Elbląg –  jako miasto umiejscowione blisko granicy a jednocześnie pośrodku wymienionych wyżej atrakcji – stanowi doskonałą bazę hotelarsko-gastronomiczną.

Reklama Elbląga w Kaliningradzie powinna być codziennością. Nasze miasto od kilku lat jest odwiedzane przez wielu mieszkańców obwodu kaliningradzkiego. Wynika to przede wszsytkim z sąsiedzkiego położenia oraz atrakcyjnej oferty handlowej. Nie jest tajemnocą, że Rosjanie bardzo często przyjeżdżaja do nas po prostu na zakupy. Moglibyśmy wykorzystać ten potencjał i sprawić, że zostawaliby tutaj dłużej i przyjeżdżali częściej, tym bardziej, że wydają w Polsce naprawdę duże pieniądze. Aby tak się stało konieczna jest promocja naszego miasta w Kaliningradzie, której przez wiele lat brakowało. W ubiegłych latach znalazły się natomiast niemałe pieniądze na promowanie naszego miasta w innych miejsach, np. w Norwegii. Czy nie epiej by było przeznaczyć te pieniądze na promocję trafiająca na bardziej podatny grunt?

O zaniechaniach związanych z brakiem promocji naszego miasta w obwodzie kaliningradzkim pisaliśmy już ponad rok temu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.