› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Elbląg pominięty w rządowym programie. Prezydent traci nerwy

aktualności 11 dni temu    1.04.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Elbląg pominięty w rządowym programie. Prezydent traci nerwy fot. Archiwum elblag.net

Po raz kolejny nasze miasto nie zostało ujęte w rządowym programie Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Tym razem nie wytrzymał prezydent Elbląga, Witold Wróblewski, który ostro skrytykował takie działania polskiego rządu.

Już w grudniu 2020 r. było wiadome, że Elbląg nie otrzyma finansowego wsparcia Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Elbląski samorząd wnioskował w ramach funduszu o 12 mln złotych na jeden z etapów budowy ul. Wschodniej. Niestety z niewiadomych przyczyn wniosek ten nie uzyskał dofinansowania.

Wsparcia nie otrzymało również innych 45 samorządów z naszego województwa, w tym Olsztyn i Ełk. W związku z tym Prezydenci Ełku Tomasz Andrukiewicz, Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz Elbląga Witold Wróblewski wystąpili do Premiera RP Mateusza Morawickiego z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej w sprawie procedury oceny wniosków, listy członków komisji oceniającej wnioski, treści indywidualnej oceny każdego z wniosków, a także protokołów komisji oceniającej poszczególne wnioski.

Na ogłoszonej w marcu br., kolejnej liście samorządów, które mają otrzymać ponowne dofinansowanie, znów nie ma Elbląga.

Prezydent miasta Witold Wróblewski mówi wprost – to jest decyzja typowo polityczna.

- Uważam, że po raz kolejny jest to decyzja polityczna. Już drugi raz Elbląg został pominięty. Niestety ucierpią na tym nasi mieszkańcy. I to dwukrotnie. Raz z uwagi na to, że nie zostanie wykonana ważna inwestycja – budowa ulicy Wschodniej, która ma bardzo duże znaczenie w układzie komunikacyjnym miasta i odciążeniu ulicy Bema. Po drugie, że jako elblążanie chociaż nie otrzymaliśmy ani złotówki, będziemy spłacać inwestycje innych gmin. Ten fundusz bowiem w większości opiera się na obligacjach, które spłacamy wszyscy. Uważam, że to ogromna niesprawiedliwość.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.