› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
B1 - Stawbud

Elbląg – potencjał rozwojowy i komfortowe miejsce dla życia

z samorządu ponad rok temu    14.09.2018
Informacja prasowa
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A

W Urzędzie Miejskim odbyło się dziś spotkanie Prezydenta Witolda Wróblewskiego z przedstawicielami Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Agencji Rozwoju Przemysłu oraz  Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych. Grupa ekspertów gościła w naszym mieście w związku z realizowanym, pilotażowym programem wsparcia miast średnich w aspekcie przyciągania inwestorów z sektora usług biznesowych. 

W ramach programu mają powstawać budynki z nowoczesnymi powierzchniami biurowymi pod najem dla centrów usług wspólnych i outsourcingu. Jednym z miast, w którym rozpatrywana jest lokalizacja inwestycji jest Elblag.

Jesteśmy bardzo otwarci na współpracę z Państwem. Zależy nam na rozwoju przedsiębiorczości w naszym mieście. Dysponujemy bardzo atrakcyjnymi terenami inwestycyjnymi zarówno pod zakłady produkcyjne, jak i pod nowoczesne usługi biznesowe. Mamy przygotowaną infrastrukturę, w tym sieć szerokopasmową, deklarujemy również wsparcie i szybką ścieżkę inwestowania

– podkreślał Prezydent Witold Wróblewski, który podczas spotkania przedstawił sytuację w mieście,  walory inwestycyjne oraz ofertę spędzania czasu wolnego.

Eksperci zgodnie podkreślali, że Elbląg jest atrakcyjnym miastem zarówno do inwestowania, jak i do życia.

Dziękuję za zaproszenie i organizację tego dzisiejszego spotkania. Przyjechaliśmy tu w eksperckim gronie. Chcemy, aby strategia odpowiedzialnego rozwoju szła w parze z realnymi działaniami. W wielu miastach, jak przeglądałem statystyki z różnych miast jest tendencja odpływu pracowników do dużych ośrodków. Chcemy to zatrzymać. Elbląg jest atrakcyjnym miastem i to nie tylko jeśli chodzi o położenie i kwestie inwestorskie, ale również komfort życia. Mamy wobec Elbląga wiele oczekiwań. Myślę, że dobra współpraca z samorządem przyniesie za sobą wymiar pozytywny w postaci napływu kapitału

– zaznaczył Robert Nowicki, zastępca dyrektora Departamentu Innowacji Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Wśród głównych atutów naszego miasta eksperci podkreślali kwestę komunikacji i dostępności oraz bogatą ofertę kulturalną, sportową i rekreacyjną.

Nawet w godzinach szczytu można tu szybko wszędzie dojechać. Dla właścicieli firm ważna jest również oferta spędzania czasu wolnego, która może zachęcić pracowników. Cieszę się, że jest ona, jak wynika z informacji Pana Prezydenta, tak różnorodna. Elbląg jest w czołówce miast do realizacji naszego programu

– podkreślał Sebastian Murawski – Pełnomocnik Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu.

Zwróciliśmy uwagę – co jest ogromnym atutem na transport szynowy i tramwaje. To jest trend, który wraca w Ameryce. Bliskość Gdańska i dobre z nim skomunikowanie to kolejny argument na to, że Elblag jest doskonałym miejscem i alternatywą dla sektora usług biznesowych. My mamy kontakt z firmami, koncernami które są obecne w Elblągu one również pozytywnie wypowiadają się o mieście i współpracy

– mówiła Iwona Chojnowska – Haponik Dyrektor Departamentu Inwestycji Zagranicznych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Bardzo się cieszę, że tak pozytywnie oceniają Państwo Elbląg. Zapraszam do współpracy, mam nadzieję, że wybiorą Państwo nasze miasto do tej inwestycji

– zakończył spotkanie Prezydent Witold Wróblewski.

Po spotkaniu w Urzędzie eksperci zwiedzili miasto. Odwiedzili również Elbląski Park Technologiczny, gdzie spotkali się z przedstawicielami przedsiębiorców, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej i Powiatowego Urzędu Pracy.

 • Elbląg – potencjał rozwojowy i komfortowe miejsce dla życia
 • Elbląg – potencjał rozwojowy i komfortowe miejsce dla życia
 • Elbląg – potencjał rozwojowy i komfortowe miejsce dla życia
 • Elbląg – potencjał rozwojowy i komfortowe miejsce dla życia
ilość zdjęć 4 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kim
ponad rok temu ocena: 0%  2
Należy uciekać zElbląga chyba zeby dali 5000 netto na rekę
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Robert Koliński
ponad rok temu ocena: 60%  1
Czyli obietnice bez pokrycia zawoalowane w wyborczy szantaż, a do tego oferta bardzo żałosna - call-center to nie jest żadna poważna oferta biznesowa dla miasta tylko typowe usługi, które przenosi się dziś do krajów Trzeciego Świata (cięcie kosztów). Dziś stawki w tym "biznesie" kształtują się w granicach 1400 zł do 2200 zł netto - jeśli to ma być "oferta rozwojowa dla Elbląga mająca powstrzymać odpływ młodych ludzi z miasta", to... dajcie spokój:)
odpowiedz oceń komentarz 3 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.