› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. Powstanie nowe kolumbarium

aktualności 3 miesiące temu    9.05.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Powstanie nowe kolumbarium  fot. archiwum elblag.net

Miasto po raz drugi ogłosiło przetarg nieograniczony na budowę trzech kolumbariów podwójnych, w tym dwóch z kwietnikiem. Zgłosiła się jedna firma. Wygląda na to, że jak wszystko dobrze pójdzie jesienią inwestycja będzie gotowa.

Coraz więcej osób decyduje się na kremację zmarłych bliskich osób. Na cmentarzu Dębica znajdują się kolumbaria z około 500 miejscami na urny z prochami. Powstają kolejne. W Biuletynie Informacji Publicznej ukazało się ogłoszenie o przetargu z zadania inwestycyjnego "Rozbudowa Cmentarza Dębica". W obrębie kwatery EII 2 przewiduje się:

budowę trzech kolumbariów podwójnych, w tym dwóch z kwietnikiem,
budowę zagospodarowania terenu wokół nowo budowanych kolumbariów, w tym: ławki parkowe - 11 szt., nawierzchnia z kostki kamiennej o powierzchni około 170 m2

- czytamy w ogłoszeniu.

Na pierwszy przetarg zgłosiła się tylko jedna firma z Elbląga. Przed otwarciem ofert miasto podało, że może zapłacić 298 tys. zł. Firma zaoferowała znacznie więcej, ponad 406 tys. zł. Przetarg unieważniono.

Na drugi przetarg zgłosiła się również elbląska firma. Ponownie zaoferowała  406 tys. 653,34 zł. Przed otwarciem ofert miasto podało, że może zapłacić 406 tys. 800 zł. Wygląda na to, iż jesienią  kolumbaria mogą być gotowe. Jednak ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.  

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.