› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Elbląg. Walka o wieżę telefonii komórkowej

inwestycje 3 miesiące temu    10.04.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląg. Walka o wieżę telefonii komórkowej

Samorządowe Kolegium Odwoławcze zawiadomiło o uchyleniu decyzji prezydenta Elbląga o lokalizacji wieży telefonii komórkowej przy ul. Witkiewicza. Niezadowolonym przysługuje odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie.

Firma P4 Sp. z o.o. w Warszawie  4 września ubiegłego roku złożyła wniosek w Urzędzie Miejskim w Elblągu w sprawie lokalizacji inwestycji polegającej na:

budowie wolnostojącej wieży o wysokości całkowitej do 62 m dla potrzeb stacji bazowej telefonii komórkowej wraz z posadowieniem urządzeń sterujących u podstawy wieży na części działki nr 468 (obręb 27) położonej przy ul. Witkiewicza w Elblągu.

W dokumencie były braki i spółka została zobowiązana do ich usunięcia. Firma uczyniła to 14 listopada, a pięć dni później w Biuletynie Informacji Publicznej ukazało się obwieszczenie prezydenta Elbląga o możliwości składania uwag w tej sprawie.

Odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego złożyło dwóch elblążan. SKO  przyznało im rację, uchyliło zaskarżoną decyzję w całości i zdecydowało o przekazaniu sprawy do rozpatrzenia przez organ pierwszej instancji. Niezadowolonym przysługuje odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mieszkaniec
3 miesiące temu ocena: 100%  3
Kto w ogóle wydaje decyzję na budowę w Parku krajobrazowym tak wielkiej wieży. CBA powinno zbadać tą decyzję. Przekręt i łapówki jak z przekopem Mierzei Wiślanej. Jak już muszą budować to na terenach przemysłowych albo oczyszczalni ścieków lub zuo. Z dala od mieszkań i domów ludzkich.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ M@jd@n
3 miesiące temu ocena: 0%  2
To po co nosisz przy d...ie telefon komórkowy ? Jest bardziej szkodliwy niż wieża antenowa. Załóż sobie telefon na kabelek.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ELB
3 miesiące temu ocena: 40%  1
Nie dziwię się, że ludzie skarżą lokalizacje masztów telefonii komórkowej. Nikt nie chce umrzeć na nowotwór.
odpowiedz oceń komentarz 2 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.