› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląg. Wielka draka w chińskiej dzielnicy

aktualności 3 miesiące temu    9.07.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 6 ocen 1 / 100%
A A A
Elbląg. Wielka draka w chińskiej dzielnicy fot. Elblag.net

Sklep chiński, zlokalizowany przy ul. Odzieżowej 12 (dokładnie nad Biedronką), istnieje w tym miejscu od 2012 roku. Od 1 października 2017 roku był prowadzony przez nowy podmiot. Chińczycy zawarli umowę najmu na czas określony i to jej wypowiedzenie stanowi podstawę sporu z właścicielem budynku. 

Najemcy twierdzą, że w czasie użytkowania lokalu zmieniły się okoliczności, a mianowicie powstały wady nieruchomości a wynajmujący mimo otrzymanego zawiadomienia nie usunął ich w odpowiednim czasie. Właściciel nieruchomości nie zgadza się z ta interpretacją i utrzymuje, że przedmiotowej umowy, która została zawarta na czas określony, nie można skutecznie wypowiedzieć. Na tym tle powstał konflikt, którego eskalacja miała miejsce wczoraj, 8 lipca 2019 r.

Po przyjściu do sklepu prowadzący lokal zauważyli, że nie ma prądu. Został on odcięty przez właściciela, który utrzymuje, że najemcy od dwóch miesięcy nie płacą czynszu. Mając na uwadze brak możliwości prowadzenia działalności gospodarczej, Chińczycy  zaczęli opróżniać sklep, pakując towar w worki i wynosząc je do zaparkowanego obok samochodu. Na przeszkodzie w wykonywaniu tych czynności stanęli właściciele nieruchomości – ojciec i syn, którzy w późnych godzinach popołudniowych próbowali wymienić zamki w celu zatrzymania towaru w sklepie. Według właścicieli obiektu powinien on służyć jako zastaw za nieopłacony czynsz. Najemcy utrzymują natomiast, że na poczet nieopłaconego czynszu właściciel nieruchomości może dokonać zajęcia kaucji, której wysokość odpowiada 2-miesięcznej kwocie najmu. Na szczęście obyło się bez fizycznych przepychanek. Na miejsce przyjechała policja, która... dokonała zatrzymania jednego z właścicieli. Okazało się, że był on poszukiwany przez prokuraturę.

Chińczycy nie mogli oni kontynuować opróżnienia lokalu, gdyż nie posiadają klucza do drzwi zewnętrznych, które są zamykane o godz. 21.00 przez kierownictwo sklepu sieci Biedronka, który jest zlokalizowany piętro niżej. W sklepie na noc pozostało dwóch chińskich najemców – celem niedopuszczenia do wymiany zamków w drzwiach i zajęcia towaru przez właściciela nieruchomości.

Sprawę wyjaśni sąd. Miejmy nadzieję, że nie będzie się ciągnęła latami. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 9
  ZASKOCZONY
 • 3
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  SMUTNY
 • 2
  WKURZONY
 • 4
  BRAK SŁÓW
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ leżący pośród jabłek w sadzie
3 miesiące temu ocena: 67%  6
Bardzo ciekawy artykuł. Elblagnet, stajesz się coraz lepszy i inny od pozostałych elbląskich portali...
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Chang Wu
3 miesiące temu ocena: 93%  5
Najśmieszniejsze jest to że człowiek poszukiwany przez policję miał se dobrze żył normalnie prowadził biznes a został zatrzymany przypadkowo bo robił burdy z chińczykami.
odpowiedz oceń komentarz 14 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dfghjkl
3 miesiące temu ocena: 25% 4
haha nikogo nie zatrzymali
~ Pawel
3 miesiące temu ocena: 75%  3
Przez .... mam nadzieje ze posiedzisz, to nie pierwszy jego taki numer. Kiedyś tak samo postąpił z dyskoteka która chciał przejąć i w końcu przejął. Teraz myśli jak handlować tanim towarem i jak wypolerować skośnych. Nosił wilk razy kolka.
odpowiedz oceń komentarz 6 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ogar_PL
3 miesiące temu ocena: 0%  2
Zaraz będzie, że się zaczynają prześladowania na tle narodowościowym. Zaraz będzie, że to wina PiSu i Kościoła Katolickiego. A ilu Polaków cierpi przez innych Polaków, co?
odpowiedz oceń komentarz 0 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asd
3 miesiące temu ocena: 100% 1
Co ma piernik do wiatraka.
oceń komentarz 10 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.