› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane
B1 - Stawbud

Elbląski eko rynek funkcjonuje od 29 maja

aktualności ponad rok temu    5.06.2021
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Elbląski eko rynek funkcjonuje od 29 maja fot. Marcin Mongiałło

W sobotę, 29 maja 2021 r., zainaugurował działalność eko rynek w Elblągu (pod nazwą Elbląski Ekotarg). Jego inicjatorem Jest Ireneusz Otto Zander, który od kilku lat wytwarza własne wyroby w zgodzie z naturą, w oparciu o technologie ekologiczne (są to niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju mydła).

Rynek funkcjonuje w każdą sobotę od godziny 8:00 do 14:00 na zadaszonym placu należącym do Giełdy Elbląskiej (przy Alei Grunwaldzkiej 2). Osoby oferujące swoje ekologiczne produkty prowadzą handel na terenie oznaczonym żółtą taśmą. Zainteresowanie jest duże, szczególnie w godzinach porannych.

Co możemy kupić? Środki do czyszczenia wyprodukowane w oparciu o naturalne składniki (bez tzw. chemii), ciasta domowej roboty, ocet jabłkowy, czosnek niedźwiedzi, przytulanki – ręcznie szyte zabawki dla dzieci, kiszoną fasolkę szparagową (jak również inne kiszonki), szczypiorek, rzodkiewkę, sałatę (prosto z działki, bez chemii), maści z żywokostem; naturalny,domowy chleb; maści na żylaki wyprodukowane w oparciu o naturalne receptury i wiele innych produktów, które powstały w zgodzie z naturą.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.