› FIRMY
› ARTYKUŁY

Elbląski „Sonik” z kolejnym wyróżnieniem w rankingu „Diamenty Forbesa”

11 miesięcy temu    9.06.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Elbląska firma „Sonik” znalazła się wśród najlepszych i najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w regionie warmińsko-mazurskim. Firma po raz trzeci zdobyła „Diament Forbesa” - jeden z najbardziej prestiżowych laurów gospodarczych w Polsce.

O laurze decyduje zimna matematyka

Tu nie ma ściemy, ani czyjegoś „widzimisię”. By zdobyć „Diament Forbesa” trzeba wykazać się konkretnymi dokonaniami. Firmy, które ubiegają się o tę nagrodę muszą być wiarygodne ekonomicznie, mieć wysoką płynność bieżącą i nie zalegać z płatnościami. Spełnienie tych wszystkich parametrów, sprawdzonych wnikliwie przez wywiadownię Bisnode Polska – na podstawie raportów przesłanych przez przedsiębiorstwa do Krajowego Rejestru Sądowego – to jednak za mało, by zdobyć „Diament”. Starające się o ten prestiżowy laur firmy muszą wykazać się również dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych.

O znalezieniu się wśród wyróżnionych decyduje (tak jest od lat i organizatorzy zapewniają, że nie ulegnie to zmianie) tzw. metoda szwajcarska. Łączy ona dwie metody – majątkową i dochodową. Tylko takie połączenie, twierdzą analitycy z Bisnode Polska, daje w pełni wiarygodny obraz firmy.

- Pierwsza nie wycenia potencjału pracowników i posiadanego know-how. Wycena na podstawie zysków nie uwzględnia z kolei wrażliwości na zmiany sezonowe lub koniunkturalne. Firmy, które dużo inwestują, mogą wykazywać niewielkie zyski. Połączenie tych obu metod rekompensuje te ułomności. Know-how, jeśli jest wartościowe, wpływa na zyskowność albo – w przypadku firm inwestujących – na wzrost majątku – tłumaczą analitycy.

Zgrany zespół - właściciele i pracownicy

Rywalizacja o „Diament Forbesa” jest więc uczciwa, ale także ostra i budząca spore emocje.

Tak też było w tym roku.

„Diament Forbesa” dla Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego „Sonik” to kolejne potwierdzenie bardzo dobrej kondycji tej elbląskiej firmy, a także potencjału jej właścicieli i wszystkich pracowników.

„Sonik” to największy w północnej Polsce salon meblowy. Na powierzchni 7000 metrów kwadratowych prezentowany jest asortyment 180 dostawców mebli oraz artykułów aranżacyjnych. W salonie, istniejącym przy al. Grunwaldzkiej od 1991 roku, można także znaleźć wyszukane i unikatowe dodatki dekoracyjne. Pracownicy salonu, chcąc sprostać wymaganiom najbardziej wybrednych klientów, starają się stale uaktualniać ofertę o nowości związane z szeroko rozumianym wystrojem wnętrz. Oprócz mebli znanych marek, firma Sonik posiada własny zakład, w którym produkuje wysokiej jakości meble według indywidualnych projektów (kuchnie, zabudowy, itp.).

Czyż można się więc dziwić, że zakład jest znany i ceniony w całej Polsce. Dowodem na to jest także ostatnia nagroda.

- „Sonik” zdobył laur po raz trzeci. To dla nas wszystkich bardzo duże wyróżnienie, za które jesteśmy wdzięczni przede wszystkim pracownikom. Nie możemy zapomnieć także o naszych klientach, którzy od lat darzą nas dużym zaufanie. Dziękujemy im wszystkim – mówią Andrzej Socha i Wojciech Niżnik, właściciele „Sonika”.

Ich firma zdobyła w tym roku „Diament Forbesa” w kategorii firm o przychodach od 5 do 50 milionów złotych.

„Diament Forbesa” dla „Sonika” to nie jedyny laur dla firmy z Elbląga. Tegorocznymi laureatami nagrody okazali się także: „Adar” sp. z o.o. - w kategorii firm o przychodach od 50 do 250 milionów złotych oraz „Pressta Eisele Polska” sp. z o.o., BTH „Elstar” sp. z o.o., Spółkę Meblową „KAM” z Milejewa i „Big” sp. z o.o. - w kategorii przychodów od 5 do 50 milionów złotych.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.