› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Elbląskie Dni Przedsiębiorczości – co się działo?

aktualności 2 miesiące temu    25.11.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Elbląskie Dni Przedsiębiorczości – co się działo? fot. Nadesłane

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w dniach 16-18 listopada 2022 r. w Elbląskim Parku Technologicznym odbyły się Elbląskie Dni Przedsiębiorczości. Ideą przedsięwzięcia jest promowanie świadomego rozwoju, aktywnej postawy wobec życia i podejmowania biznesowych inicjatyw.

Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne konferencje, szkolenia, warsztaty i debaty. W tym duchu zaplanowaliśmy cykl wydarzeń pod hasłem Elbląskich Dni Przedsiębiorczości.

Perspektywy rozwoju polsko-ukraińskich stosunków gospodarczych w obliczu wojny na Ukrainie

Znamienici prelegenci poruszyli szereg ważnych problemów związanych ze stosunkami Polski i Ukrainy w obliczu kryzysu, jakim jest wojna na Ukrainie. Spotkanie poświęcone było przedstawieniu możliwości współpracy przedsiębiorców Naszego miasta i regionu z Ukrainą, uwzględniając potencjał gospodarczy elbląskich firm.

Podczas konferencji byliśmy świadkami wyjątkowego wydarzenia - podpisania porozumienia inicjującego współpracę Tarnolopa i Ronneby przez przedstawicieli władz obydwu miast.

Miasto Elbląg przykłada bardzo dużą wagę do współpracy na płaszczyźnie gospodarczej. Przedsiębiorcy z Elbląga i okolic wykazują duże zainteresowanie współpracą ze stroną Ukraińską, o czym świadczyła obecność przedstawicieli firm z rejonu miasta.

Organizatorami wydarzenia był Prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski oraz Dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego Arkadiusz Kosecki.

Inteligentna fabryka w przemyśle 4.0. Automatyzacja procesów produkcyjnych

Konferencja specjalistyczna stanowiła reprezentatywny przegląd przełomowych technologii i ich praktycznych zastosowań. W Elbląskim Parku Technologicznym spotkali się przedstawiciele administracji, przemysłu i instytucji otoczenia biznesu, aby wymienić się doświadczeniami i nawiązać nowe relacje biznesowe.

Podczas wydarzenia wskazane zostały narzędzia, które umożliwiają wdrożenie nowych technologii w firmach produkcyjnych. Opowiedzieli o nich przedstawiciele: OPEGIEKA, Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie, Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., APMM Group, ERKO, INTERIZON, OLA-TECH, FANUC, ALNEA, ENTRA GROUP, TOP SOLUTION.

W ramach konferencji poruszony został temat Nowej Regionalnej Inteligentnej Specjalizacji - Zielonej Automatyzacji i Cyfryzacji, która już w najbliższej przyszłości może stać się narzędziem do rozwoju firm w naszym regionie.

Inteligentna fabryka w przemyśle 4.0. niewątpliwie pokazała korzyści, jakie mogą osiągnąć firmy wchodzące na drogę transformacji przemysłowej, do których należy m.in. wzrost efektywności, optymalizacja i oszczędność zasobów, czy zwiększenie konkurencyjności.

Przy organizacji wydarzenia, Elbląski Park Technologiczny wspierały firmy SalesHUb oraz 4ETWORKERS.

Biznes na czasie. Aktualizacja wiedzy na temat zmian w ustawodawstwie

Podczas szkolenia poruszone zostały niezwykle istotne tematy dotyczące prawa pracy, obowiązków podatkowych, przyznawania i wypłaty świadczeń z ubezpieczeń społecznych.

Całość wydarzenia miała na celu uporządkowania wiedzy związanej z dynamicznymi zmianami, które mają miejsce w polskim ustawodawstwie. Nie zabrakło informacji dotyczących wsparcia dla przedsiębiorców realizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy.

Uczestnicy szkolenia mieli również możliwość odbycia konsultacji z reprezentantką Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Elblągu.

Partnerami wydarzenia byli: Państwowa Inspekcja Pracy Oddział w Elblągu, Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu, Krajowa Administracja Skarbowa. Urząd Skarbowy w Elblągu, Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Elblągu.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.