› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

Etapy budowy hali magazynowej

12 miesięcy temu    20.09.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Etapy budowy hali magazynowej

Hale magazynowe różnią się między sobą w zależności od przeznaczenia. Magazyny pod sklepy internetowe muszą być przede wszystkim doskonale zorganizowane, intuicyjne i nowoczesne. Od tego bowiem zależy szybkość realizacji zamówienia i docelowo zadowolenia klienta, który de facto chce mieć zamówiony towar na już. Hale magazynowe budowane z myślą o dużych sklepach internetowych muszą zapewniać szybki dostęp do produktów i możliwość ich błyskawicznego kompletowania. Jakie kryteria bierze się podczas projektowania i budowy hal magazynowych dla sklepów internetowych?

Dogodna lokalizacja

W przeciwieństwie do lokalu sklepu stacjonarnego, hala magazynowa sklepu internetowego nie musi znajdować się w drogiej i renomowanej dzielnicy. Magazyn można z powodzeniem postawić na zupełnym odludziu w o wiele tańszej lokalizacji. Wystarczy, by prowadziła tam wygodna i utwardzona droga dla przewoźników, którzy nieraz masowo będą odbierać zamówione przez klientów produkty.

Projekt skrojony na miarę inwestora

Już na poziomie projektowania warto wziąć pod uwagę ewentualne, przyszłościowe przebudowy mogące mieć związek z rozwojem firmy. Zarówno projektowaniem, jak i budową hal magazynowych zajmują się specjalistyczne firmy. Na etapie tego procesu najważniejsze będzie przeznaczenie hali, rodzaj składowanego asortymentu oraz jego ilość przebywających docelowo w obiekcie pracowników. Projekt pozwala na oszacowanie kosztów inwestycji oraz jej opłacalności. Jeżeli inwestor zdecyduje się na wybudowanie hali, wykonawca przechodzi do realizacji projektu.

Realizacja projektu

http://depenbrock.pl/firma

Po zatwierdzeniu projektu i spełnieniu szeregu wymogów formalnych, wykonawca podejmuje pracę nad budową hali. Niekiedy inwestor przekazuje wykonawcy szczątkowe informacje, na podstawie których musi on stworzyć obiekt dostosowany do potrzeb danej branży. Dlatego liczy się tutaj przede wszystkim doświadczenie. Hale wybudowane na potrzeby sklepów internetowych charakteryzują się przejrzystą strukturą oraz mnogością innowacji.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.