› FIRMY
› ARTYKUŁY

Filtracja oleju - sposób na bezawaryjną pracę maszyn

miesiąc temu    2.08.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Filtracja oleju - sposób na bezawaryjną pracę maszyn

Dzięki filtracji oleju możliwe jest znaczne wydłużenie jego użytkowania nawet kilkukrotnie. Dodatkowo jest to konieczne ze względu na zmiany, jakie zachodzą w cieczy podczas poddawania jej działaniu wysokiej temperatury podczas pracy urządzeń i maszyn, która prowadzi do utleniania metali oraz wody. Dzięki zastosowaniu filtracji możliwe jest pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń z oleju, dzięki czemu istnieje możliwość jego ponownego użycia bez utraty wydajności.

Filtracja oleju - czy jest konieczna?

Olej hydrauliczny to niezbędny element wielu maszyn oraz urządzeń, pełniący wiele istotnych funkcji. Jest on odpowiedzialny między innymi za smarowanie elementów ruchomych oraz odprowadzania ciepła uzyskanego w wyniku tarcia. Dodatkowo pozwala zabezpieczyć cały układ przed negatywnym działaniem wody i innych zanieczyszczeń. Jednak do prawidłowej pracy maszyn i urządzeń niezbędne jest zastosowanie oleju o odpowiedniej czystości. Dlatego też regularna profilaktyka oraz monitorowanie cieczy pozwala na uzyskanie odpowiedniego wglądu w jej stan.

Zanieczyszczenia, które powstające w układzie najczęściej można podzielić na:

  • cząsteczki korozyjne,
  • metale (np. żelazo, miedź),
  • woda,
  • cząsteczki powłok lakierniczych.

Ich obecność może negatywnie rzutować na sprawność oleju hydraulicznego. Dlatego też rekomendowanym sposobem na jego oczyszczenie jest przeprowadzenie specjalistycznego procesu filtracji oleju.

Na czym polega filtrowanie oleju hydraulicznego?

Filtracja oleju to proces polegający na mechanicznym oddzieleniu cząsteczek stałych poprzez ich zatrzymanie w przegrodach poszczególnych filtrów. Czynnościom tym powinny polegać zarówno oleje hydrauliczne jak również smarne, grzewcze i przekładniowe. Pozwala to na uzyskanie odpowiedniej czystości oleju oraz możliwości jego ponownego wykorzystania. Proces ten w zależności od indywidualnego przypadku trwa od 2 do 4 godzin i zapewnia w pełni miarodajne rezultaty. 

Poza kwestiami związanymi z zachowaniem odpowiedniej wydajności oleju oraz sprawnością maszyn niewątpliwą zaletą przeprowadzania procesu filtracji są również kwestie ekonomiczne, które pozwalają na znaczne zminimalizowanie kosztów. 

Czy warto zdecydować się na filtrację oleju hydraulicznego?

Filtracja oleju hydraulicznego (http://olbromski.pl/filtracja-oleju-przepracowanego) oraz dbałość o jego czystość pozwala zapewnić jego zdecydowanie dłuższą żywotność, oraz pozwala ochronić go przed negatywnymi skutkami oddziaływania obecnych zanieczyszczeń w układach. Zastosowanie tych czynności minimalizuje ryzyko awarii oraz zdecydowanie obniża koszty eksploatacyjne. Ma również duże znaczenie dla środowiska naturalnego, ponieważ pozwala znacznie zmniejszyć ilość emitowanych odpadów. 

Filtrowanie oleju hydraulicznego pozwala na znaczne wydłużenie jego użyteczności 

Filtrowanie oleju hydraulicznego jest w pełni bezpieczne dla układu jak również pozwala na zdecydowanie wydajniejszą pracę urządzeń. Proces ten przeprowadzany jest z pomocą specjalistycznych maszyn wyposażonych w odpowiednie filtry, które odpowiadają za wychwytywanie poszczególnych zanieczyszczeń i cząsteczek obecnych w oleju. Uzyskane rezultaty są niezwykle skuteczne i pozwalają na ponowne wykorzystanie oleju podczas pracy maszyn i urządzeń. Jeśli jesteś zainteresowany tego typu usługami i poszukujesz wysokiej jakości realizacji, sprawdź ofertę http://olbromski.pl/filtracja-oleju

FHU Olbromski - filtracja oleju
Al. Grunwaldzka 256A (salon Subaru)
80-314 Gdańsk
(58) 552 51 17
biuro@olbromski.pl
DZIAŁ HANDLOWY
Dariusz Olbromski
telefon: (48) 602-277-028
biuro@olbromski.pl
Ryszard Janicki
telefon: (48) 535-339-828
ryszard.janicki@olbromski.pl

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.