Jeśli zapomniałeś(aś) hasło podaj swój adres e-mail, który podałeś(aś) przy rejestracji. Następnie zaproponuj nowe hasło. Link aktywacyjny zostanie wysłany na adres e-mail.
Próby logowania, odzyskiwania hasła i używania serwisu w oparciu o dane innego użytkownika są zapisywane. W przypadku naruszenia regulaminu, dóbr, własności innych użytkowników stosuje się rozwiązania prawne!
Podczas wczorajszych Elbląskich Targów Pracy bezrobotni mogli zmienić swoje życie zawodowe. Na zainteresowanych czekało 1315 ofert pracy. Niestety, jak mówili pracodawcy, osób chętnych do pracy z odpowiednimi kwalifikacjami brakowało.
Elbląskie Targi Pracy odbywają się od 9 lat. Wczorajsza, jesienna edycja była już 18-tą. Pojawiło się na niej w sumie 64 wystawców, z czego niecałą połowę stanowili pracodawcy. Nie zabrakło również agencji pracy i zatrudnienia, których stale przybywa. Ponadto tradycyjnie swoje stoiska mieli m.in. ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Państwowa Inspekcja Pracy oraz firmy szkoleniowe, szkoły i stowarzyszenia.
- Oferty są z różnych branż, począwszy od meblarskiej, przez budowlaną, elektryczną, mechaniczną, a także administracja, szkolnictwo, opieka nad osobami starszymi, czy praca dla konsultantów call center – mówiła podczas otwarcia targów Iwona Radej, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu.
Niestety, wielu pracodawców poczuło niedosyt wśród potencjalnych pracowników. Zdecydowana większość z nich to osoby o niskich kwalifikacjach. Części z nich w ogóle nie zależy na znalezieniu pracy. Problemem wśród osób poszukujących pracę jest brak umiejętności wymaganych przez pracodawców. W tym miejscu pojawia się główny problem – pracodawcy chcą kompetentnego pracownika, których brakuje. Nie są również zainteresowani szkoleniem ich z własnych pieniędzy przez dość długi czas, gdyż wiąże się to z dodatkowymi kosztami.
Okazuje się, że doszło do momentu, kiedy są oferty pracy i osoby bezrobotne. Problem w tym, że rynek pracy nie jest w stanie wchłonąć bezrobotnych ze względu na ich niskie kompetencje.
ilość zdjęć 33dodaj zdjęciaMasz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3
1
ZADOWOLONY
1
ZASKOCZONY
0
POINFORMOWANY
0
OBOJĘTNY
0
SMUTNY
0
WKURZONY
1
BRAK SŁÓW
Komentarze(5)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
skoro pracodawcy szukają pracowników o wysokich kwalifikacjach to niech płacą dobrze a tacy pracownicy sami będą się zgłaszać zamiast dojeźdzać np. do trójmiasta
Glupoty gadaja że nie zalezy na znalezieniu pracy, jakby nie zależało to by pojawiali sie, moze stracili wiare w to ze w eg znajdą cokolwiek, młodych poza szkołami nie widać było na targach wiecej osób w podeszłym wieku a dlaczego?bo powyjeżdżali jakby mieli liczyć na takie targi pracy to by dawno zginęli...nieskie kwalifikacje i brak checi?taki jest Eg...nieskie kwalifikacje, niskie pensje, brak ludzi...nikt za marne grosze nie chce robić, czego pracodawcy sie spodziewają...
Taaaa stanowisko informatyka 1500 zł na rękę. Jeżeli takie wynagrodzenie oferowane jest w Elblągu to niema co się dziwić że brak ludzi do pracy. Najlepiej jeszcze zostawać po godzinach i robić robotę za Panie od tabelek bo one nie potrafią a jak się zatrudniały to w cv wpis był że obsługa komputera biegłą i znajomość pakietu office....chcecie ludzi ? dajcie im zarobić normalnie i traktujcie ich jak ludzi a nie niewolników.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.