› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Flota samochodów dla Twojej firmy? Nie kupuj, skorzystaj z wynajmu długoterminowego.

3 miesiące temu    5.07.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Flota samochodów dla Twojej firmy? Nie kupuj, skorzystaj z wynajmu długoterminowego.

We współczesnym świecie firma nie może funkcjonować bez samochodu czy nawet całej floty samochodów.

Mobilność i niezależność są konieczne na wielu stanowiskach pracy w firmach o najróżniejszym różnym profilu działalności. Przedsiębiorcy i ich pracownicy korzystają z samochodów przemieszczając się swobodnie, wtedy, kiedy tego potrzebują.

Samochody firmowe pełnią role użytkowe, a nawet reprezentacyjne. Choć nie ulega wątpliwości, że auto firmowe jest narzędziem pracy, często przez pracowników uznawane jako benefit. Zarządzanie flotą samochodową jest zajmującym i skomplikowanym obowiązkiem, a można ten proces zdecydowanie ułatwić decydując się na wynajem długoterminowy zamiast zakupu pojazdów na własność.

Pojazdy firmowe są przeważnie mocno eksploatowane i muszą poza, rzecz jasna, regularnym serwisowaniem, być dość często wymieniane. Co kilka lat firmy zmieniają samochodową flotę na nową i sprawną, podnosząc komfort oraz bezpieczeństwo jazdy i pracy. Dlaczego warto zwrócić uwagę na długoterminowy najem samochodów dla firmy? Czym wyróżnia się na tle standardowego zakupu samochodów firmowych na własność?

Zalety wynajmu długoterminowego samochodów dla firm

Minimum formalności - procedura podpisywania umowy jest uproszczona, a wszelkie sprawy i obowiązki administracyjne leżą po stronie wypożyczalni.

Brak wpłaty własnej - w przeciwieństwie do zakupu czy leasingu, najem długoterminowy nie wymaga uiszczania opłat wstępnych.

Stały niezmienny abonament miesięczny - po określeniu warunków umowy opłata płacona co miesiąc nie zmienia się.  Co bardzo ważne, jest to, poza paliwem, jedyny koszt jaki będziemy musieli opłacić w związku z użytkowaniem samochodu. Opłaty administracyjne, koszt serwisów, przeglądów, wymiany części eksploatacyjnych oraz ubezpieczenie i assistance nas nie interesują.

Oszczędność czasu - w związku z uproszczeniem formalności oraz maksymalnym zmniejszeniem obowiązków serwisowych i administracyjnych.

Korzyści podatkowe - cała miesięczna opłata może zostać wliczona w koszty uzyskania przychodu.

Nowy i sprawny samochód - wynajmując samochód długoterminowo użytkujemy sprawny, nie generujący problemów pojazd, o który regularnie dba wynajmujący. Dodatkowym atutem są marki wynajmowanych samochodów słynących z niezawodności, a w ofertach często znajdziemy również marki luksusowe.

Zastępcze auto - w przypadku wymiany części, czy naprawy związanej z usterką lub szkodą powstałą w wyniku kolizji otrzymamy auto zastępcze bez dodatkowych kosztów.

Brak ryzyka utraty wartości pojazdu i konieczności wykupienia go po zakończeniu umowy - jako użytkownicy auta nie musimy martwić się o to, że na przestrzeni lat utraci ono wartość, po wygaśnięciu umowy jest ono zwracane. Istnieje możliwość zakupu pojazdu, jednak nie jest to obowiązek, a jeśli zdecydujemy się na kontynuację kontraktu, możemy zdecydować się na inny nowszy model.

Gdzie szukać oferty wypożyczenia samochodu długoterminowo?

Dużym zaufaniem przedsiębiorców polskich i zagranicznych oraz klientów prywatnych cieszy się wypożyczalnia samochodów TM Flota stacjonująca w Warszawie. Firma działająca na rynku Car Fleet Management od 2003 roku ma w swojej ofercie bogato wyposażoną flotę samochodów klasy business i premium. Wśród nich niemal wszystkie modele marki Toyota oraz modele premium marki Lexus. Co bardzo ważne, specjaliści TM Floty uważnie śledzą potrzeby rynkowe, oferując różnorodne pojazdy pod względem wyposażenia, klasy, napędu, aby przedsiębiorcy mogli stworzyć flotę na miarę ich potrzeb.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.