ponad rok temu
24.05.2016 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 2 / 100% |
A A A |
Franczyza to model biznesowy, który zakłada, że – jako franczyzobiorca – otrzymasz dostęp m.in. do know-how, materiałów reklamowych i szkoleń. Działanie pod znaną marką już na starcie może pomóc w osiągnięciu celu, czyli przyciągnięciu klientów. Zanim jednak zdecydujesz się na franczyzę, powinieneś przemyśleć kilka kwestii i sprawdzić oferty franczyzowe. Istotne jest przede wszystkim określenie branży, w jakiej zamierzasz działać. Poznać powinieneś również najważniejsze zalety i wady franczyzy. Pomijając te kroki, nawet solidne wsparcie na starcie będzie niewystarczające, abyś odniósł sukces.
Katalog franczyz otwierają firmy działające w branży spożywczej i restauracyjnej. To właśnie takie przedsiębiorstwa mają najbardziej rozbudowaną oferty franczyzowe dla potencjalnych franczyzobiorców. Czy w twoim mieście brakuje sklepów spożywczych? A może nie ma miejsca, w którym można byłoby spotkać się ze znajomymi lub rodziną?
Zamierzając otworzyć działalność gospodarczą, musisz doskonale poznać lokalny rynek. Podstawą jest znalezienie niszy, w której mógłbyś się rozwijać. Jeżeli pominiesz ten krok, to może się okazać, że twój model biznesowy nie wytrzyma konkurencji, a ty – zamiast się rozwijać – będziesz musiał zmierzyć się z zamknięciem firmy i spłatą zaległych zobowiązań. Sprawdź zatem, które restauracje czy sklepy franczyzowe miałyby największą szansę utrzymać się na rynku.
Działanie pod znaną marką ułatwia prowadzenie działalności gospodarczej i zwiększa szanse na pokonanie konkurencji. Wybierając franczyzę, musisz mieć jednak świadomość, że nie jest to recepta na sukces. Pierwszy miesiąc może być bardzo dobry finansowo – większość konsumentów z okolicy z pewnością wstąpi do prowadzonego przez ciebie sklepu lub punktu usługowego z czystej ciekawości. Czy jednak zdołasz przetrwać gorsze miesiące?
Przed podpisaniem umowy z wybraną siecią franczyzową, musisz zastanowić się, czy masz wystarczające zaplecze finansowe, aby przetrwać gorsze miesiące. Policz orientacyjne koszty prowadzenia działalności, na które będą się składać m.in. podatki, składki odprowadzane do ZUS, opłata dla sieci franczyzowej, wynagrodzenie pracowników czy opłaty tytułem wynajmu i utrzymania lokalu.
Jako przyszły przedsiębiorca musisz znaleźć odpowiedź na pytanie, czy i na ilu klientów dziennie możesz liczyć. Dobrym pomysłem jest przeprowadzenie np. ankiet, w których zawrzesz pytania do potencjalnych konsumentów. Załóżmy, że chcesz być restauratorem, bo w twojej miejscowości brakuje miejsca, w którym można byłoby się spotkać ze znajomymi lub rodziną. Jaką jednak restaurację otworzyć? Wybór, który dają sieci franczyzowe, jest bardzo szeroki.
Sprawdzając preferencje potencjalnych klientów, będziesz wiedział, czego oczekują. W ten sposób możesz otworzyć taką restaurację, która nie będzie narzekała na brak klientów. Pamiętaj, że pytać powinieneś również o przedział cenowy potraw, które klienci byliby skłonni zamówić. Dysponując taką pulą informacji, łatwiej będzie ci podjąć najlepszą decyzję.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |