› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane
B1 - Stawbud

Gdzie najlepiej szukać pracy w Elblągu i okolicach?

aktualności 8 miesięcy temu    5.10.2023
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gdzie najlepiej szukać pracy w Elblągu i okolicach?

W bieżącym roku w Elblągu praca czeka przede wszystkim na budowlańców, kierowców, przedstawicieli zawodów medycznych i pracowników różnego rodzaju usług, w tym księgowych – wynika z najnowszych wyników badania Barometr zawodów. Na kogo jeszcze czeka praca w Elblągu i gdzie znaleźć najwięcej atrakcyjnych ogłoszeń od pracodawców?

Zawody deficytowe w Elblągu i perspektywy zatrudnienia

Ostatnie wyniki prognozy Barometr zawodów pokazują, że w 2023 r. w Elblągu widoczny jest popyt na pracowników o różnych kwalifikacjach, niemniej szczególnie poszukiwane są osoby o umiejętnościach i uprawnieniach technicznych.

Wśród dziedzin gospodarczych, w których można oczekiwać dobrych perspektyw na pracę, są:

 • budownictwo i remonty – Elbląg stale rozwija się pod względem infrastruktury budowlanej, co sprawia, że istnieje zapotrzebowanie na fachowców takich jak betoniarze, zbrojarze, cieśle, stolarze, monterzy instalacji budowlanych, murarze i tynkarze oraz pracownicy robót wykończeniowych;
 • transport – kierowcy autobusów i samochodów ciężarowych są nieustannie potrzebni do zapewnienia płynności komunikacji i dostaw w regionie;
 • usługi medyczne – w mieście stale poszukiwani są także fizjoterapeuci, masażyści, psycholodzy, psychoterapeuci oraz ratownicy medyczni;
 • gastronomia – tutejsze restauracje rozglądają się przede wszystkim za szefami kuchni i kucharzami;
 • branża motoryzacyjna – blacharze i lakiernicy samochodowi, mechanicy pojazdów samochodowych oraz spawacze są potrzebni w serwisach samochodowych i warsztatach naprawczych;
 • edukacja – w okolicy brakuje chętnych do pracy nauczycieli przedmiotów zawodowych i zajęć praktycznych w nauce zawodu.

Ponadto praca w Elblągu często dostępna jest dla operatorów różnego rodzaju maszyn i urządzeń, w tym maszyn włókienniczych, obrabiarek skrawających, urządzeń dźwigowo-transportowych. Należy pamiętać, że od kandydatów do pracy oczekuje się uprawnień do posługiwania się daną klasą maszyn. Jeśli chodzi o przemysł i usługi techniczne, oferty pracy w powiecie elbląskim nierzadko dotyczą także takich stanowisk jak ślusarz czy tapicer.

Tak samo jak w wielu innych regionach w Polsce, także w Elblągu praca czeka również na samodzielnych księgowych. Warto wiedzieć, że obecnie zawód księgowego nie jest regulowany. Osoby nim zainteresowane nie muszą zdawać egzaminu państwowego, powinny jednak mieć szeroką znajomość prawa podatkowego i metod księgowania. Wiedzę dotyczącą prowadzenia ksiąg obranchuchowych zdobędą na kursach zawodowych.

Kto ma najmniejsze szanse na pracę w Elblągu?

Zgodnie z wynikami badania Barometr zawodów 2023 największe trudności ze zdobyciem zatrudnienia w Elblągu mogą mieć ekonomiści. Z uwagi na nadwyżkę osób z wykształceniem ekonomicznym na lokalnym rynku pracy, osoby te często poszukują pracy w pokrewnych zawodach np. księgowości, a także decydują się na przebranżowienie.

Gdzie znaleźć najwięcej ofert pracy w Elblągu?

W czasie szukania etatu jedną z najbardziej istotnych kwestii jest dotarcie do jak największej liczby wartościowych ogłoszeń o pracę. Te znaleźć można przede wszystkim na dużych portalach rekrutacyjnych, takich jak Praca. Platforma ta oferuje szeroki wybór ofert zatrudnienia, umożliwiając łatwe przeglądanie i wyszukiwanie pracy dostosowanej do indywidualnych potrzeb i kwalifikacji kandydata. Użytkownicy mogą korzystać z różnorodnych filtrów wyszukiwania, aby znaleźć oferty dopasowane do konkretnych kryteriów, takich jak branża czy lokalizacja. Ponadto dzięki funkcjom narzędzia Job Alert każdy użytkownik może otrzymywać powiadomienia e-mail o nowych interesujących ofertach pracy, co znacznie ułatwia śledzenie lokalnego rynku. Praca umożliwia także tworzenie profesjonalnych CV za pomocą Kreatora CV Online oraz wysyłanie szybkich aplikacji, co przyspiesza proces rekrutacji.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.