› FIRMY
› ARTYKUŁY

Główne zalety wdrożenia systemu CRM

aktualności miesiąc temu    15.12.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Główne zalety wdrożenia systemu CRM

System CRM staje się coraz bardziej popularny w wielu przedsiębiorstwach. Służy on zarządzaniu relacjami z klientem. Sprawdź, jakie mogą być główne zalety wdrożenia systemu CRM w Twojej firmie!

 1. Poprawa obsługi klientów i wzmocnienie relacji biznesowych
 2. Pracownik nie odchodzi z wiedzą w swojej głowie
 3. Wygodny dostęp do wszystkich danych
 4. Łatwa i Rzetelna analiza wyników
 5. Polepszenie wewnętrznej komunikacji i procedur

System CRM (ang. Customer Relationship Management) to oprogramowanie, które wspiera zarządzanie relacjami z klientami. Wspomaga m. in. takie działania jak pozyskanie i utrzymanie klienta. Pozwala w jednym miejscu zgromadzić historię kontaktów z klientami, dzięki czemu możliwe jest wprowadzenie nowych strategii w zakresie działania firmy. Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat zalet wdrożenia tego systemu w Twojej firmie.

Poprawa obsługi klientów i wzmocnienie relacji biznesowych

Oprogramowanie CRM umożliwia prowadzenie uporządkowanej bazy danych kontrahentów. Pozwala na prześledzenie historii kontaktów z klientem i oszacowanie ich aktualnej i potencjalnej wartości. System ułatwia zgromadzenie niezbędnych danych dotyczących klientów i sporządzanie ważnych notatek. Dzięki bazie tego typu informacji pracownik kontaktujący się z klientem jest dokładnie zorientowany w jego potrzebach, a odbiorca może czuć się wyjątkowo doceniony i profesjonalnie obsłużony. W rezultacie relacje z najbardziej rokującymi kontrahentami zacieśniają się, co wspomaga budowanie długoterminowych więzi biznesowych.

Pracownik nie odchodzi z wiedzą w swojej głowie

Pracownik, który przykładowo wrócił ze spotkania z klientem, może zapisać w systemie CRM wszystkie uwagi i ustalenia dotyczące kontrahenta. Nie trzeba więc wszystkiego dokładnie zapamiętywać. Pracując w systemie CRM możesz także uporządkować informacje dotyczące różnego rodzaju dokumentów. Dzięki temu poszukiwanie dokumentów dotyczących konkretnych klientów będzie dużo szybsze i wygodniejsze. Aplikacja CRM umożliwia też skuteczne delegowanie zadań. Za jej pomocą możesz delegować zadania również sobie. Możesz np. ustawić przypomnienie o wykonaniu ważnego zadania czy telefonu. Nie musisz już pamiętać o wszystkim, bo CRM zrobi to za Ciebie!

Wygodny dostęp do wszystkich danych

Dzięki systemowi CRM możesz szybko i łatwo dowiedzieć się, co aktualnie dzieje się w Twojej firmie. Przykładowo - jeżeli chcesz sprawdzić, na jakim etapie jest dany projekt, wszystkie potrzebne informacje na jego temat możesz zobaczyć w jednym miejscu. Sprawdzisz tam też wszystkie dane dotyczące czasu trwania pracy pracowników, ich efektywności, a także osiągniętych zysków. Masz też pod ręką bazę danych na temat wszystkich klientów. Możesz w wygodny sposób sprawdzić historię kontaktów z danym kontrahentem.

Łatwa i Rzetelna analiza wyników

System CRM umożliwia rzetelną i wygodną analizę kontaktów z klientami, co z kolei pozwala na dokładne przeanalizowanie ich zachowań i potrzeb. Dzięki temu możesz stworzysz spersonalizowaną ofertę dla każdego klienta. CRM pozwala również na zestawienie konkretnych projektów oraz wyników pracy użytkowników systemu, co pozwala na poddanie całego procesu sprzedaży wielowymiarowej analizie. Możesz szybko i łatwo tworzyć raporty i analizy na podstawie danych wprowadzonych wcześniej do systemu.

Polepszenie wewnętrznej komunikacji i procedur

System CRM umożliwia prowadzenie wygodnego kalendarza zadań pracowników. Za pomocą oprogramowania CRM można również zlecać pracownikom konkretne zadania. Jasny i przejrzysty system delegowania zadań usprawnia wewnętrzną komunikację w firmie. Pomaga w tym również planowanie korzystania ze wspólnych zasobów firmy. W CRM można łatwo sprawdzić, czy dany zasób jest obecnie wolny, a także przekazać informację na temat jego rezerwacji.

CRM to narzędzie, które ma wiele zalet. Nie tylko usprawnia kontakty z klientami, ale też poprawia wewnętrzną komunikację między pracownikami. Oprogramowanie CRM to idealne rozwiązanie dla każdej firmy, której celem są dobre relacje z klientami.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.