W letnie popołudnia i wieczory dobrze nalane piwo przynosi orzeźwienie, podkreśla urok letnich wakacji, a także potrafi sprawić, że zwykły wieczór zamienia się w niezwykłe spotkanie smakoszy. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie pójść, aby dostać dobre piwo nalane zgodnie z regułami serwowania. Dzięki programowi “Sztuka Serwowania Piwa” i nadawanym w jego ramach certyfikatom jakości, łatwiej będzie takie lokale znaleźć w naszym mieście.
Program „Sztuka Serwowania Piwa”, realizowany przez Grupę Żywiec od 2012 r. umożliwił zdobycie specjalnego certyfikatu, potwierdzającego umiejętności serwowania piwa. Zdobyło go już 500 lokali, w których przeszkolono 2250 barmanów. Certyfikowane lokale wzięły udział w ogólnopolskim konkursie, w którym konsumenci wskazali swoje ulubione miejsca, zapewniające im zawsze perfekcyjnie podane piwo.
W Elblągu najwyższe oceny gości zdobyły m.in.: Klubokawiarnia "Starovka" ul. Kowalska 3-5A; Epoka ul. Brozowa 10; Hotel Wiwaldi ul. Stary Rynek 16; Restauracja Stara Karczma ul. Traugutta 48.
Pełną listę lokali z certyfikatem jakości, potwierdzającym najwyższe umiejętności w serwowaniu piwa zgodnie ze sztuką można znaleźć na stronie www.sztukaserwowaniapiwa.pl.
Program “Sztuka Serwowania Piwa”, którego celem jest podniesienie kultury piwa w polskich lokalach gastronomicznych, to zwrócenie uwagi na znaczenie zachowania najwyższych standardów jakości w podawaniu piwa. Sposób nalewania i podawania piwa ma ogromne znaczenie w budowaniu trwałych relacji z klientami, ponieważ zapewnia im wspaniałe doświadczenie związane ze spożywaniem tego napoju, a także świadczy o szacunku, profesjonalizmie i wysokich standardach obsługi w lokalu.
Idealne zaserwowane piwo pozwala nam w pełni docenić wszystkie walory smakowe tego napoju oraz jego kolor i zapach. Jak mówi Marcin Górski, Krajowy Kierownik ds. Rozwoju HORECA Grupy Żywiec: “Powodem zamówienia drugiego piwa w lokalu jest doskonały smak pierwszego”. Dlatego szczególną wagę przykładają do rozpowszechnienia sposobu serwowania piwa w 7 krokach, na które składają się: dobór odpowiedniego szkła, sprawdzenie jakości i czystości szklanki, opłukanie jej zimną wodą, nalewanie pod kątem 45 stopni, budowanie odpowiedniej piany i zasada, aby nie zanurzać kranu w piwie i wreszcie perfekcyjne podanie nalanego piwa na tekturowej podkładce. W ten sposób odpowiednio zbudowana piana chroni piwo i pozwala dłużej cieszyć się jego orzeźwiającym smakiem.
Wybierając lokal, który uczestniczy w programie “Sztuka Serwowania Piwa” i taki Certyfikat Jakości uzyskał, Klienci mają pewność, że zostaną obsłużeni z zachowaniem najwyższych standardów jakości, a piwo zostanie podane perfekcyjnie, tak aby w pełni mogli cieszyć się jego smakiem i z przyjemnością zamówić kolejne.
Więcej informacji na temat programu Sztuka Serwowania Piwa realizowanego przez Grupę Żywiec można znaleźć na stronie www.sztukaserowaniapiwa.pl oraz na profilu www.facebook.com/SztukaSerwowaniaPiwa.