aktualności |
ponad rok temu
30.01.2020 Redakcja elblag.net komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
O tym, że konstrukcje stalowe pełnią funkcje hal przemysłowych czy logistycznych, wiedzą właściwie wszyscy. Od jakiegoś czasu można jednak zaobserwować tendencję do wykorzystywania tego typu obiektów również jako biur. Czy to ma sens?
Konstrukcje stalowe wbrew pozorom mają bardzo szerokie zastosowanie. Jeszcze kilkanaście lat temu były nowością jedynie w przemyśle, jednak dziś wiodą prym nie tylko w tej dziedzinie. Przede wszystkim wykorzystywane są jako centra logistyczne o różnych powierzchniach. Bardzo często budują je też rolnicy. W takim przypadku hale ze stali pełnią funkcję obiektów hodowlanych czy magazynów (np. na płody rolne i maszyny). Nie brakuje też hal handlowych o konstrukcji stalowej czy lokali usługowych (np. myjnie samochodowe). Coraz częściej są to obiekty adaptowane również na biura, zwykle stojące blisko hali przemysłowej lub stanowiące wręcz jej część.
Warto sobie uzmysłowić, że obiekty o konstrukcji stalowej sprzed kilkunastu czy nawet kilku lat odbiegają znacznie od nowoczesnych hal stalowych budowanych dzisiaj. Jak podkreślają specjaliści Commercecon, firmy zajmującej się budową takich konstrukcji, możliwości jest bardzo wiele. Dzięki odpowiednim oknom i płytom warstwowym można zdziałać prawdziwe cuda. Hale ze stali budowane w funkcji biura w niczym nie przypominają tych znanych z przemysłu czy logistyki. Są bardziej widne i reprezentatywne. Dużą rolę odgrywają też prace wykończeniowe, które z obiektu-pudełka mogą uczynić biuro międzynarodowej firmy.
Być może zastanawiasz się, po co adaptować konstrukcję stalową na biuro, skoro tego typu obiekty jeszcze długo będą kojarzyć się przede wszystkim z przemysłem. Odpowiedzią na to pytanie są zalety hal ze stali. To właśnie ze względu na nie inwestorzy tak chętnie wybierają konstrukcje stalowe pod biura.
Jedną z największych zalet tego typu konstrukcji jest czas ich budowy. Dzięki technologii modułowej proste obiekty powstają nawet w mniej niż miesiąc, co w porównaniu np. do budynków murowanych, jest czasem niemal rekordowym. Dodatkowo są to obiekty dość tanie i trwałe. Ich konserwacja nie wymaga dużych nakładów finansowych, a naprawa awarii jest łatwiejsza od napraw podobnego typu usterek w tradycyjnych budynkach. Nie bez znaczenia jest też możliwość rozbudowy obiektu czy nawet jego rozłożenia. Stalowe konstrukcje można bowiem wykorzystywać ponownie albo modyfikować nowymi prefabrykatami.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |