› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Hosting WordPress - co to takiego?

aktualności miesiąc temu    17.08.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Hosting WordPress - co to takiego?

Strona internetowa to świetny miejsce na zaprezentowanie przez firmę oferty usług, czy produktów. Zanim jednak zostanie ona opublikowana w Internecie, potrzebne jest zainwestowanie w serwer, na którym będą przechowywane pliki strony. Ten serwer nazywany jest również hostingiem i oferują go dziś wiele firm. Oferta wyboru jest jednak tak rozmaita, że często ciężko się na coś zdecydować. W przypadku, gdy nasza strona oparta jest o CMS WordPress, możemy wówczas zdecydować się na dedykowany hosting WordPress.

Jaki jest hosting WordPress wybrać?

Niemalże każda szanująca się forma hostingowa będzie miała w swojej ofercie do zaproponowania hosting WordPress, którego parametry są dostosowane do potrzeb tego CMS'a. Serwery, które są oferowane specjalnie dla tego systemu, są zazwyczaj nieco szybsze, niż standardowe opcje hostingowe. Stosowane są tu często szybkie dyski SSD, które znacząco wpływają na szybkość ładowania się strony. Częstym problemem w przypadku WordPressów, którego pliki trzymane są na zwykłym serwerze, jest właśnie zbyt wolne ładowanie się strony, które spowodowane jest licznymi skryptami JavaScript, pojemnym szablonem, czy grafikami. W przypadku szybkiego hostingu z dyskiem SSD nie trzeba się o to martwić. 

Hosting WordPress najczęściej posiada też opcję autoinstalatora WordPressa, który przyspiesza proces instalacji strony na serwerze. W przypadku samodzielnej instalacji trzeba poświęcić kilkanaście minut na m.in. pobranie plików konfiguracyjnych, założenie bazy danych, a autoinstalator zrobi to całkowicie za nas. Wybierając tę opcję, często można również liczyć na zwiększoną ochronę, co jest szczególnie ważne w przypadku WordPressa, który jest jednym z najbardziej narażonych na ataki hakerskie systemów oraz cyklicznie wykonywane kopie zapasowe (nawet codziennie). Kolejną ważną kwestią jest język PHP i jego wersja, która jest wspierana przez ten hosting i zazwyczaj jest to wersja powyżej 5.6, która jest wymagana przez najnowszą wersję systemu WordPress. 

Wybór firmy hostingowej

Oferty tego hostingu podobnie jak wszystkie inne również trzeba dokładnie przeanalizować i wybrać możliwie jak najlepszą firmę. Często mogą przyciągać nasz wzrok liczne promocje, jednak tu również należy uważać, gdyż oczywiście cena jest ważnym czynnikiem, ale często może stanowić haczyk, zwłaszcza przy przedłużeniu usługi po roku. Warto szczególnie uwagę zwrócić na te firmy, które cieszą się dobrą opinią w zakresie kontaktu ze wsparciem technicznym. Niekiedy występują awarie i problemy z serwerem, ważny jest, więc bezproblemowy kontakt z ekspertami. 

WordPressa możesz pobrać tutaj w dziale WordPress Download. Więcej czytaj na blogu Sirius Pro.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.