› FIRMY
› ARTYKUŁY

Infokioski – interaktywne wyświetlacze do zadań specjalnych

aktualności 8 miesięcy temu    16.03.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Infokioski – interaktywne wyświetlacze do zadań specjalnych

Interaktywne ekrany coraz częściej pojawiają się w różnych obiektach w przestrzeni publicznej. Są one stosowane między innymi w punktach usługowych – od dworców kolejowych przez sklepy meblowe po restauracje. Warto przyjrzeć się ich kluczowym cechom i możliwościom, by lepiej dostosować się do najnowszych trendów.

Czym są infokioski?

Interaktywne ekrany to urządzenia o wszechstronnej funkcjonalności, które stanowią podstawowy interfejs pomiędzy użytkownikiem a systemem danej placówki. W wielu przypadkach infokiosk może w pewnym stopniu wypełniać zadania, które wcześniej należały do pracowników. Za jego pomocą możliwe jest przesyłanie zamówień czy zapytań, a także prezentowanie oferty.

Przejrzysty, multimedialny ekran LED pozwala na zaprezentowanie infografik, map lub filmów, które mogą odnosić się do ekspozycji lub danej lokalizacji, na przykład galerii handlowej. Choć ich użycie stale rośnie, w praktyce możliwości interaktywnych kiosków nie są jeszcze w pełni wykorzystywane. Tego typu urządzenia mogą okazać się rewolucją w kolejnych sektorach, na przykład w ramach lokalnej rejestracji do placówki medycznej czy w punktach zamówień „na wynos”. Już dziś spotykamy je w popularnych sieciach restauracji, kolejkach w sklepach, przystankach autobusowych, na dworcach kolejowych i w wielu innych miejscach.

Z perspektywy technicznej infokiosk ma udostępnić pewne funkcje i informacje klientowi, a także komunikować się z serwerami usług w danym lokalu. Ponadto musi oferować odpowiednio przejrzysty, szybki i wydajny interfejs, dzięki któremu obsługa z perspektywy klienta będzie łatwa i przyjemna. Taka forma interakcji jest dla wielu osób bardziej atrakcyjna niż na przykład złożenie zamówienia przy kasie. Nie zapowiada się jednak, by interaktywne kioski miały całkowicie zastąpić obsługę – ich funkcjonalność jest obecnie ograniczona do sytuacji przewidzianych przez programistów. Dodatkowo możliwe jest wystąpienie awarii związanych z prądem, siecią czy oprogramowaniem, które są w stanie tymczasowo uniemożliwiać wykorzystanie funkcjonalności infokiosku.

Dlaczego warto zainwestować w infokioski?

Infokioski mają przede wszystkim pozwolić na obsłużenie sporej liczby klientów w krótkim czasie bez angażowania (lub z minimalnym zaangażowaniem) pracownika. Dzięki temu możliwa jest realizacja większej liczby zamówień, przedstawienie oferty szerszej grupie klientów, a także usystematyzowanie pewnych procesów. Jedną z opcji odnoszących się do ostatniego aspektu jest na przykład podzielenie kolejki na kilka kolejek w zależności od specyfikacji usługi. Interaktywne kioski mogą także być narzędziem wspierającym dokonywanie transakcji. Dodanie czytnika kart jest dość proste z perspektywy technicznej, a niektóre produkty dysponują wbudowanym systemem płatności bezgotówkowych.

Wyświetlacze LED zamontowane w infokioskach mogą mieć spory wkład w jakość obsługi klienta. Są one szczególnie praktyczne w obliczu kryzysów epidemiologicznych, podczas których redukcja interakcji z drugim człowiekiem jest bardzo ważna. W takiej sytuacji istotne jest regularne czyszczenie i dezynfekcja powierzchni urządzenia. Warto podkreślić, że część produktów oferuje pewną ochronę przed groźnymi mikroorganizmami. Jednym z przykładów jest ekran dotykowy Samsung Flip 3, z powłoką antybakteryjną, która blokuje rozwój mikroorganizmów i zwiększa ochronę przed niektórymi rodzajami bakterii.

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest wygląd danego urządzenia. W wielu przypadkach prosty, minimalistyczny design sprawdza się najlepiej ze względu na łatwość dostosowania produktu do reszty wystroju w danej lokalizacji. Samsung Kiosk ponownie może posłużyć jako przykład. W tym przypadku niewielkie ramki, minimalistyczny design, wysoki standard wykonania i bardzo wyrazisty ekran idą w parze z wydajnym działaniem. To jeszcze jeden obszar, który ma znaczenie dla wrażeń użytkowników – sprawne urządzenie buduje zaufanie do danej placówki i pozytywny wizerunek firmy.

Wyświetlacze LED do zadań specjalnych

Technologia LED znajduje szerokie zastosowanie w różnych urządzeniach wykorzystywanych zarówno w sferze usług, jak i marketingu, a także w codziennej pracy biur i nie tylko. Jednym z wielu przykładów są monitory, które stanowią podstawowe narzędzie pracy dla ogromnej liczby osób. Nie brakuje także dedykowanych rozwiązań, takich jak wyświetlacze LED służące do prezentowania reklam zewnętrznych. Nowoczesne biura czy firmy zajmujące się działalnością kreatywną mogą z kolei skorzystać z różnego rodzaju interaktywnych produktów, które usprawniają współpracę w zespole i poza nim.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.